Zdrada

Cudzołóstwo: przyczyny, objawy i porady psychologa

Cudzołóstwo: przyczyny, objawy i porady psychologa

dołącz do dyskusji

 
Treść
  1. Co jest uważane za zdradę w małżeństwie?
  2. Powody
  3. Sposoby identyfikacji
  4. Zemścić się lub wybaczyć?
  5. Czy można uratować rodzinę?
  6. Jak zapobiegać cudzołóstwu?

Cudzołóstwo jest palącym tematem. Ci, którzy podejrzewają, że ją dręczy, a ci, którzy są wokół nich, cierpią psychicznie; ci, którzy się zmieniają, męczą się kłamstwami i ciągłym strachem przed byciem narażonym. Ukończone cudzołóstwo często powoduje rozwód i separację. Ale czy zdrada jest tak prosta, jak się wydaje? Czy istnieją sposoby, by jej wybaczyć i utrzymać związek, jakie powody popychają mężczyzn i kobiety do niewierności, powiemy w tym artykule.

Co jest uważane za zdradę w małżeństwie?

W pojęciu „zdrady” każdy z nich wkłada własny zestaw pomysłów i zależy od jego wychowania, wyznawanej religii, doświadczenia życiowego i indywidualnych cech charakteru. Dla niektórych ważny jest fakt cielesnej, fizycznej zdrady, podczas gdy inni przywiązują większą wagę do aspektu moralnego i nadużywanych uczuć. Bardzo często zdrada jest porównywana ze zdradą. Zdrada małżeńska jest uważana za grzeszną w prawie wszystkich religiach, jest potępiana. W tym przypadku definicja cudzołóstwa jako taka ma zastosowanie tylko do stosunków seksualnych z innym partnerem, z którym osoba nie jest małżeństwem.

W praktyce ta definicja wygląda raczej oszczędnie i słabo, ponieważ nie odzwierciedla wszystkich niuansów. Błędem jest wierzyć, że zdrada ogranicza się tylko do granic buduaru. Dzisiaj świat oferuje wiele sposobów komunikowania się poza małżeństwem.ale dlatego niektórzy rozważają oszustwo i wirtualną komunikację z kimś na tematy intymne, seks wirtualny i inne elektroniczne formy komunikacji erotycznej.

Zdrada ma wiele twarzy. Może to obejmować kłamstwo, które niezmiennie towarzyszy próbom ukrycia prawdy przed partnerem i lekceważenia jego osobistych interesów i próśb oraz łamania tych obietnic.

Cudzołóstwo, pomimo tego, że pojawiło się w starożytności, niemal równocześnie z instytucją małżeństwa, owiane jest wieloma mitami, które również odciskają się na idei cudzołóstwa jako takiego. Uważa się więc, że bogaci mężczyźni i kobiety zmieniają się częściej niż biedni. Nie jest tak - zresztą to biedne kobiety są bardziej podatne na cudzołóstwo niż bogaci, czego nie można powiedzieć o mężczyznach.

Uważa się, że ten, kto upadł z miłości lub naprawdę nie kochał, stał się zdrajcą. Jest to zasadniczo błędne, często zdradcy drżą i czule należą do drugiej połowy, a ich plany nie obejmują rozwodów i separacji. Miłość jako uczucie i seks na boku bez takiego uczucia są wyznaczone przez większość mężczyzn, co nie ma miejsca w przypadku kobiet, ponieważ dla nich powinien istnieć co najmniej minimalny emocjonalny, zmysłowy składnik.

Wiele osób uważa, że ​​„nie chodzą z dobrym seksem w rodzinie” i szczerze wierzą, że różnorodność w sypialni jest panaceum na zdrady partnera. Wcale nie, ponieważ istnieją inne przyczyny cudzołóstwa, a niezadowolenie seksualne nie jest najważniejsze. Zarzuty, że mężczyźni zmieniają się częściej, kobiety są w zasadzie prawdą, potwierdzają to socjologowie: 75% niewiernych mężczyzn w Rosji stanowi do 25% kobiet decydujących się na cudzołóstwo.

Powody

Jeśli przyjrzysz się bliżej faktom cudzołóstwa, stanie się oczywiste, że mężczyźni i kobiety zmieniają się z różnych powodów. Zostało to podkreślone przez znanego rosyjskiego socjologa Andrieja Zajcewa, który dużą część swojej pracy poświęcił ochronie instytucji małżeństwa.

Andrei Zaitsev wyróżnił kilka powodów charakterystycznych dla cudzołóstwa wśród mężczyzn i kobiet. Jednocześnie pojawiły się bardzo interesujące trendy.Jeśli wcześniej sądzono, że ludzie „idą„ na boku ”wyłącznie z powodu powołania natury, które dyktuje im poligamiczne i niepohamowane libido, to badania socjologiczne wykazały, że z powodu niezadowolenia z jakości lub liczby stosunków seksualnych w małżeństwie zmienia się tylko 9% płci. Kolejne 2% szczerze uznaje wyjątkowe potrzeby i zdolności seksualne, które wyraźnie przewyższają podobne wskaźniki, ani nie łączą w żaden sposób swoich przygód „zdrowia ze względu na” z obszarami uczuć, miłości i rodziny.

Proszę zauważyć, że o wiele więcej mężczyzn (od 14%) twierdzi, że zaczęli się zmieniać z powodu potrzeby zakochania się, emocjonalnych nowych doznań, a seks jako taki nie odegrał żadnej roli. Dzieje się tak często w rodzinach, w których małżonkowie przyzwyczaili się do siebie, uczucia nieco zanikły, ale nie żyli tak wiele razem, aby pogodzić się z duchową próżnią, która powstała po utracie jasnej miłości.

Nowa prawdziwa miłość spotyka się poza rodziną, około 6-7% mężczyzn. I nic nie można zrobić: z reguły ich małżeństwa kończą się rozwodem z własnej inicjatywy lub z inicjatywy żony. Poczucie własnej wartości wzrasta do 10% niewiernych mężczyzn, ale tutaj mówimy głównie o przedstawicielach silniejszej płci z niską samooceną. Do 9-10% mężczyzn wskazuje, że przyczyną zdrady była długa podróż, wyjazd; podczas gdy większość z tych mężczyzn nie widzi niczego przestępczego w tymczasowym zastępowaniu zmarłego małżonka. W 14% przypadków jako przyczynę mężczyźni określają „szansę”. To cały kompleks różnych okoliczności, w których po prostu nie mógł się oprzeć lub nie przedstawił sobie kompletnego raportu: korporacyjna partia, firma z alkoholem. Mały stopień intoksykacji zwiększa pożądanie seksualne i osłabia wewnętrzne zahamowania, nawet dla bardzo ważnych mężczyzn.

Ze względu na zemstę mężczyźni rzadko się zmieniają, ale konflikt z żoną, kłótnia, może zepchnąć przedstawiciela silniejszej płci na cudzołóstwo aby po prostu udowodnić sobie, że jest osobą wolną i niezależną. Cechy zdrady mężczyzn obejmują fakt, że większość zdrajców jest zazwyczaj pewna swoich zdolności: jeśli małżonek nagle się dowie, będzie w stanie rozwiązać problem za pomocą prezentów, perswazji, skandalu lub szantażu. Mężczyźni są bardziej skłonni wierzyć, że żona nic nie wie i nic nie zgadnie.

Niewierność kobiet w większości jest ucieczką od związków rodzinnych, które jej nie odpowiadają. Najczęstszą przyczyną cudzołóstwa u kobiet jest sytuacja, w której żona nie czuje miłości męża, nie widzi jej przejawów, nie otrzymuje wsparcia emocjonalnego, uwagi, nie ma pomocy finansowej ani pomocy domowej. To jest powód cudzołóstwa w około 35% przypadków, w każdym razie kobiety wskazały to w anonimowej ankiecie przeprowadzonej przez Zajcewa. Dlatego „kobieta” szuka nie tyle seksu, ile wsparcia emocjonalnego i uwagi.

Trudniej jest kobiecie podjąć decyzję o popełnieniu cudzołóstwa, chodzi do niej dłużej, a co do zasady więcej kobiet niż mężczyzn decyduje się na poważne stosunki „z boku”. Dlatego zdarzają się przypadki, kiedy prawdziwa miłość poza małżeństwem zmusza kobietę do porzucenia starożytnego instynktu zachowania ogniska i zniszczenia rodziny w imię nowego życia. Mężczyźni zazwyczaj nie mszczą się za zdradę za zdradę, ale od kobiety całkiem można się spodziewać: aż 10% niewiernych żon powiedziało, że zdradzają męża tylko dlatego, że ich zdradził. Aby przedłużyć młodość, niekiedy starajcie się podnieść poczucie własnej wartości kobiety w wieku 35 lat, jeśli ich małżonkowie nie rozumieją, że nawet po 15 latach małżeństwa jego żona bardzo potrzebuje podziwu dla mężczyzn.

Ze względów czysto biznesowych (karierowych) około 2% zdrad zostaje rozwiązanych, a ze względu na przypadkowe połączenie okoliczności - korporacyjne, alkoholowe - zmienia około 4% niewiernych żon.Około 1% niewiernych zamężnych kobiet wskazuje, że używa cudzołóstwa jako sposobu na zarobienie dodatkowych pieniędzy dla siebie lub na otrzymywanie drogich prezentów od kochanka. Charakterystyczną cechą niewierności kobiet jest obecność jednego kochanka, podczas gdy mężczyzna może mieć kilku kochanków w tym samym czasie. W tym przypadku częściej kobieta całkowicie odmawia seksu z rodziną, podczas gdy niewierny mąż może utrzymywać kontakty seksualne z żoną i kochanką.

Sposoby identyfikacji

Zwykle kobiety zaczynają się domyślać, że są zmieniane wcześniej niż mężczyźni, ponieważ kobiety charakteryzują się rozwiniętą intuicją. Istnieje wiele sposobów identyfikacji zdrady w rodzinie, wszystko zależy od tego, co oszukany małżonek uważa za akceptowalny i akceptowalny dla siebie. Łatwiej jest rozmawiać z sercem z partnerem, umieścić wszystko na półkach, spojrzeć na reakcję partnera i wyciągnąć wnioski. Inni organizują szpiegostwo, czytają wiadomości, sprawdzają telefon komórkowy, e-maile, szpiegują w drodze do pracy i pracy. Jeszcze inni zatrudniają prywatnego detektywa lub proszą przyjaciela, aby obserwował męża. Czwarty otrzymuje fałszywe konto w Internecie, a na imię innego flirtuje z własnym małżonkiem i skłania się do intymności.

Znaki, które mogą wskazywać na zdradę, jest wiele. Ale każdy z nich (a tego nie należy zapominać!) Nie może mówić o czymś takim. Na przykład odmowa uprawiania seksu może być oznaką choroby, stresu, zmęczenia i nic więcej; spóźnienie się z pracy do domu można wytłumaczyć pragnieniem mężczyzny spotkania się z przyjacielem i wypicia piwa. Bardzo łatwo jest wymyślić wyimaginowaną zdradę i zacząć cierpieć za nią całkowicie. I tutaj będzie to tylko krok w kierunku patologicznej formy zazdrości: paranoiczne urojenia. Nawet jeśli zdrada partnera nagle spadła na ciebie „jak śnieg na głowie”, zawsze jest wyjście, ważne jest tylko, aby dokładnie wiedzieć, czego chcesz, czy chcesz utrzymać relacje i czy jesteś gotowy do pracy naprawczej „na błędy”.

Zemścić się lub wybaczyć?

Odpowiedz, że to pytanie jest bardzo proste. Zemsta jest destrukcyjna nie tylko dla tego, dla którego zemsta. Przede wszystkim paraliżuje i zniekształca tożsamość osoby, która się mści. Opiera się na gniewie i złości, zabija w człowieku wszystko, co zostało mu dane na początku. Oczywiście, pragnienie zemsty na zdrajcy za jego wyśmiewane uczucia i utratę pewności siebie, zwłaszcza na samym początku, będzie silne. Musisz sobie z tym poradzić za wszelką cenę. Nie zejdź na dół, nie trać poczucia własnej wartości.

Gdy sytuacja jest dobrze przemyślana, przyczyny są analizowane, przychodzi zrozumienie - przebaczenie lub nie wybaczenie. Przebaczenie jest aktem silnych i dorosłych ludzi. Tylko hojni ludzie mogą wybaczyć. Jest powód, aby stać się tym samym, ponieważ wciąż trzeba wybaczyć osobie, nawet jeśli dalsze życie z nim nie jest częścią twoich planów. Wybaczać to usprawiedliwiać, uznawać i dzielić się własną winą w tym, co się wydarzyło. Ale nie daj się ponieść emocjom i nie angażuj się w motywację.

Czy można uratować rodzinę?

Ocal rodzinę po cudzołóstwie jest możliwe tylko wtedy, gdy oboje małżonkowie są na to gotowi i chcą tego. Ważne jest, aby pamiętać, że po tym, jak oszust zostanie wybaczony, pewne zmiany muszą nastąpić w życiu pary. Pozostawienie wszystkiego takiego, jakie jest, jest niemożliwe. Konieczne jest przedyskutowanie i omówienie odpowiedzialności za utrzymanie domu i ogólne obowiązki. Konieczne jest wyeliminowanie pierwotnej przyczyny zdrady. Ratowanie rodziny będzie wymagało od ciebie dużo pracy duchowej i psychologicznej. I będzie zaangażowany w każdym z partnerów. W przeciwnym razie rodzina nie uratuje.

Jak zapobiegać cudzołóstwu?

Biorąc pod uwagę dużą liczbę powodów, które mogą być motywem cudzołóstwa, nie istnieje konkretne zapobieganie cudzołóstwu. Po prostu przeczytaj ponownie sekcję na temat tego, co często prowadzi do niewierności mężów i żon, i spróbuj działać „odwrotnie”. Ważne jest, aby mężczyźni częściej wyrażali swoje uczucia wobec żony, a nie dbali o czułość i uczestnictwo, opiekę.Ważne jest, aby kobieta unikała napadów złości i skandali od podstaw, podejrzliwość i suchość w wyrażaniu uczuć wobec współmałżonka jest miłym słowem, a mężczyzna jest zadowolony!

Wspólne interesy i wspólny czas wolny mogą utrzymywać małżonków lepiej niż jakiekolwiek zakazy i ograniczenia. Przyjazny udział w życiu ukochanej osoby i odrzucenie krytyki, roszczeń i sporów zwiększy stopień wzajemnego zaufania, co w końcu będzie silną podstawą uczciwych relacji. Niestety, wszystkie te środki nie gwarantują zdrady, „przez przypadek”, nieświadomego cudzołóstwa, ale dzięki dobrym relacjom znacznie łatwiej będzie wybaczyć i zaakceptować sytuację i znaleźć godne wyjście z niej.

Na oznaki cudzołóstwa patrz poniższy film.

Napisz komentarz
Informacje podane w celach informacyjnych. Nie należy samoleczyć. Dla zdrowia zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Moda

Piękno

Związek