Zdrada

Zdrada żony z przyjacielem męża: przyczyny i dalsze działania

Zdrada żony z przyjacielem męża: przyczyny i dalsze działania

dołącz do dyskusji

 
Treść
 1. Powody
 2. Co robić
 3. Czy warto wybaczać i jak to robić?
 4. Zapobiegnij zdradzie

Zdrada żony z przyjacielem małżonka nie jest rzadkością. Jest to nie tylko ulubiony scenariusz reżyserów seriali, ale także zupełnie nieatrakcyjna rzeczywistość, ponieważ według statystyk kobiety często wybierają męża swojego męża jako kochanka (na stałe lub raz). Liderami wśród miłośniczek mężatek są oczywiście koleżanki (do 35% wszystkich cudzołóstw), ale udział cudzołóstwa z przyjaciółmi małżonka stanowi znaczny udział - do 22%. W tej trudnej sytuacji trzy osoby spadają jednocześnie - mąż, żona i przyjaciel. Każdy traci więcej niż zyskuje, ale najtrudniejszy, oczywiście, oszukuje męża, ponieważ dla niego jest to podwójna zdrada. W tym artykule rozważymy cechy i przyczyny takiej zdrady i pokażemy, czy warto wybaczyć i jak to zrobić, jeśli coś takiego się wydarzyło.

Powody

Trudno powiedzieć, że człowiekowi będzie trudniej wybaczyć żonie, która się zmieniła, lub wybaczyć przyjacielowi. Tak się złożyło, że męska przyjaźń jest zawsze bardziej monolityczna niż kobieca, a zdradzenie przyjaciela dla mężczyzny może być o wiele bardziej bolesnym faktem niż cudzołóstwo małżonka. Świat dla jej męża dosłownie się zawala, ponieważ ma złudzenie, że nikt nie może już mu ufać, ani przyjaciele, ani kobiety.

Dla żony sytuacja może się inaczej rozwijać. - wszystko zależy od stopnia jej uczuć wobec prawowitego małżonka i jego towarzysza. Dla najlepszego przyjaciela ujawniona zdrada najprawdopodobniej oznacza koniec przyjaźni, bez względu na to, jak długo może być - mężczyźni poligamiczni biologicznie nie dogadują się na jednym terytorium, a zatem dalsza komunikacja będzie prawie niemożliwa.

Oszukany małżonek, gdy tylko pierwszy ostry i nagły ból ustępuje, z pewnością podejmie wewnętrzną analizę powodów, dla których jego pobożna kobieta postanowiła to zrobić. Jednocześnie niemal wewnętrznie usprawiedliwia działanie przyjaciela - rozumie, że zdarzają się sytuacje, w których można odmówić możliwości i nie wykorzystać go ponad siły męskie. Ale trudno mu zrozumieć, dlaczego przyjaciel nie pamiętał swojego obowiązku wobec niego.

Żona, która zmienia męża ze swoim przyjacielem, lub dziewczyna, która zmieniła faceta ze swoim przyjacielem, a nawet emeryt, który niespodziewanie odchodzi od starszego małżonka do swojego przyjaciela ze szkoły, jest okrutną rzeczywistością. A kobieta jest zawsze na cudzołóstwie, jest powód.

Andrei Zaitsev, socjolog i prezes Stowarzyszenia Socjologów Federacji Rosyjskiej, który niestety zmarł w 2015 roku, studiował psychologię cudzołóstwa w Rosji. Próbował znaleźć przyczyny leżące u podstaw niewierności mężczyzn i kobiet. Przeprowadzone przez niego liczne badania socjologiczne wykazały, że w wyobraźni psychicznie zmienia on do 59% płci pięknej na mężów. W praktyce robi to około 25% kobiet. W tym przypadku najczęściej zdradę ma charakter jednorazowy (80%), w którym kobiety są mniej skłonne do długiej, intymnej relacji z kochankiem.

Dlaczego właśnie przyjaciel męża? Ponieważ Jest częściej niż inni mężczyźni w tej samej firmie z małżonkami, ponieważ przy długiej i bliskiej przyjaźni ludzie są zwykle przyjaciółmi z „rodzinami”ponieważ jest dobrze znany kobiecie i mają wiele wspólnego. Czasami żony konsultują się nawet z najlepszym przyjacielem współmałżonka - najpierw, co kupić jako prezent dla męża, a potem o problemach rodzinnych, proszą o radę.Częściej taka zdrada występuje mimowolnie, pod wpływem sytuacji, nie jest planowana - pili za dużo, pozostawali sami w trudnych lub tragicznych okolicznościach itp.

Dość częstą przyczyną jest nuda. - kobieta ma dużo wolnego czasu, a relacje z mężem zaczęły zanikać, pojawiło się nieuniknione uzależnienie od siebie, uczucia nie są takie same, seks stracił swoją nowość, niechęć narastała przez lata, które minęły. Jeśli w tym samym czasie przyjaciel jej męża jest bliżej niż sam mąż, to nie jest tak daleko od kłopotów, zwłaszcza, że ​​mąż nie ma czasu przez cały czas, a przyjaciel jest zawsze gotowy słuchać kobiety, zwłaszcza jeśli ją lubi.

Kolejne pytanie - dlaczego żony przyjaciół zawsze wydają się bardziej atrakcyjne niż własne? Najczęściej trudno wytłumaczyć powód, dla którego chce się poczuć adrenalinę, polubić kogoś innego niż prawowitego współmałżonka, a także wrodzoną rywalizację o dużą liczbę kobiet, która jest naturalna dla mężczyzn. Bez względu na to, jak mówimy o świadomości i przewadze człowieka nad światem naturalnym, starożytne prawa świata zwierząt bardzo często domyślnie rządzą działaniami i działaniami ludzi. I z tego nie uciekniesz.

Kobieta za zdradę, według socjologów i psychologów, są inne powody:

 • niezadowolenie z jakości lub ilości seksu w małżeństwie;
 • zdrada zdrady - lustrzana zemsta na mężu za podobne zachowanie;
 • afirmacja siebie, wzrost poczucia własnej wartości;
 • brak wspólnych interesów, wspólne cele z małżonkiem;
 • prawdziwe nowe uczucia.

Należy zauważyć, że naprawdę zakochanie się w przyjacielu jej męża nie jest tak powszechne. Ale jeśli tak się stanie, kobieta z upadku rodziny zwykle nie jest już w stanie się zatrzymać. W innych przypadkach kobiety, które są bardziej przywiązane do rodziny, czują się winne i nie są gotowe do rozwodu.

Czynniki ryzyka, na które człowiek powinien zwrócić uwagę, są zróżnicowane. Częściej niż inne kobiety, które otrzymały wyższy poziom wykształcenia, zmieniają swoich mężów niż ich małżonkowie, którzy zarabiają więcej, niezależne finansowo kobiety, kobiety, które bardzo rzadko widzą męża ze względu na jego zatrudnienie, jak również kobiety, które stoją w obliczu chronicznego braku zrozumienia ze strony legalnego małżonek.

Niebezpieczeństwo takiej zdrady jest oczywiste: przestępstwem jest przestępstwo. W stanie silnego wpływu człowiek może poradzić sobie zarówno z przyjacielem, jak iz żoną, co często ma miejsce.

Co robić

Bardzo wiele dla mężczyzny i innych uczestników cudzołóstwa zależy od tego, w jaki sposób iw jakich okolicznościach zdrada została ujawniona. Najbardziej niebezpieczna sytuacja polega na tym, że mąż wrócił przedwcześnie i znalazł żonę i przyjaciela w jednoznacznej sytuacji. W takich sytuacjach najczęściej dochodzi do spontanicznych zabójstw.

Jeśli ten człowiek zdołał poradzić sobie z pragnieniem chwytania noży i toporów, powinien jak najszybciej opuścić mieszkanie lub miejsce, w którym znalazł kochanków. Bez zamieszania, bez próby zrozumienia, co się dzieje, nie jest to konieczne. W każdym razie nie teraz.

Jeśli mąż nie był świadkiem zdrady, ale informacja dotarła do niego i jest rozsądna i potwierdzona, ale tutaj przepowiednie dla kochanków są o wiele korzystniejsze. Zwiedziony mąż, ponownie, nie jest zalecany do natychmiastowego zorganizowania postępowania.

Ważne decyzje nigdy nie są gorące. Lepiej jest na chwilę wejść w cienie i spokojnie się rozprawić, odpowiedzieć na wszystkie pytania. Możesz siedzieć w domku, z innym przyjacielem, w domu rodziców, w skrajnych przypadkach, w hotelu. Kilka tygodni - to minimum, które jest potrzebne, aby nie zepsuć bzdur.

Na początku będzie zaprzeczenie, niechęć do zaakceptowania rzeczywistości takiej, jaka jest. Wtedy rozpocznie się etap protestu - ważne jest, aby poradzić sobie z tym etapem nie sam. Niech będzie ktoś, kto może cię powstrzymać przed błędnymi działaniami - brat, towarzysz, sąsiad, kolega.

Dopiero gdy zrozumie się, że wszystko jest prawdziwe, że nigdzie się nie pojawi, należy zdecydować, co robić dalej.

Jest mało prawdopodobne, że przyjaciele doradzą przebaczenie winnej żonie. To, w rozumieniu większości mężczyzn, jest nie do przyjęcia. Ale będzie wiele porad, jak udoskonalić i brutalnie rozprawić się z byłym przyjacielem. Czy chcesz to usłyszeć? Prawdopodobnie nie. Jeśli pójdziesz do psychologa lub psychoterapeuty - ponad siłę, będziesz musiał podjąć decyzję samodzielnie.

Spróbuj się odizolować, spójrz na sytuację z zewnątrz, w imieniu każdego z uczestników. Umów się na spotkanie ze swoją żoną - zdecydowanie musisz porozmawiać, nawet jeśli nie zamierzasz już ratować rodziny. Umów się na spotkanie z przyjacielem? Ty decydujesz, ale jest mało prawdopodobne, aby powiedział coś oryginalnego, większość jego towarzyszy złapanych na cudzołóstwie zaczyna winić za to, co stało się z jego żoną, a czasami nawet obwiniają oszukanego męża, że ​​nie słucha rad, kiedy wybrał tę kobietę na swojego towarzysza. życia. Jeśli istnieje potrzeba porozmawiania z byłym przyjacielem, porozmawiaj, ale w żadnym wypadku nie próbuj prowokować walki lub masakry. Tylko spokojny ton, bez opłat.

Z moją żoną ważne jest, aby spróbować wspólnie dowiedzieć się, dlaczego wszystko się wydarzyło. Jeśli sam mąż pośrednio stworzył korzystne warunki dla cudzołożnika, musi szczerze i otwarcie to przyznać. Obrażanie lub bicie kobiety jest niższe niż godność prawdziwego mężczyzny i dlatego nie jest konieczne zejście do poziomu marginalnego.

Po pierwszej rozmowie będzie jasne, czy wybaczyć małżonkowi i uratować rodzinę, czy będzie lepiej dla wszystkich, jeśli para się rozpadnie.

Czy warto wybaczać i jak to robić?

Czy mogę w tej sytuacji wybaczyć mojej żonie? Możesz. Czy można uratować rodzinę? Ty też możesz. Ale należy jasno zrozumieć, czy jest to konieczne. Faktem jest, że przebaczenie samo w sobie nie jest chwilą, ani chwilą, lecz przychodzi stopniowo, świadomie, wciąż trzeba „żyć”. Jeśli kobieta odmawia dialogu, chce rozwodu, nie powinieneś się pochylać. Nawet nie każ jej upokorzyć, jeśli błaga o przebaczenie. Rozkoszować się widokiem krzyczącej kobiety pełzającej na kolanach to psychologiczny sadyzm.

Jeśli kobieta jest zdeterminowana, aby uratować rodzinę, poświęć czas, aby o tym pomyśleć, nie spiesz się. Oprócz nieprzyjemnego i trudnego aktu, żona jest dla ciebie czymś ważnym: jest dobrą osobą, wspaniałą matką, troskliwym współmałżonkiem. Może to czasem przeważyć nad zniewagami. Zastanów się nad tym, że ona sama może lękliwie pokutować za swój czyn. Czy ma margines błędu? A ty? Jeśli jesteś rozsądną osobą i rozumiesz, że wszyscy ludzie mają prawo popełniać błędy, nadszedł czas, aby odpowiedzieć na pytanie, czy jej wybaczysz.

Nikt na świecie nie jest zobowiązany do spełnienia czyichś oczekiwań. To, co się stało, już się stało. I zaakceptuj to lub nie - tylko twoja decyzja.

Mężczyźni często polegają na opinii publicznej i, dużo więcej niż na kobietach. Martwią się tym, co powiedzą przyjaciele i towarzysze, krewni i sąsiedzi, jeśli fakt zdradzenia współmałżonka z przyjacielem stał się już publiczną wiedzą. I najprawdopodobniej powiedzą, że jest człowiekiem o podobieństwie i złym usposobieniu, ponieważ mógłby zostać i żyć z tą kobietą. Musimy uczciwie odpowiedzieć na pytanie - co jest droższe: opinia społeczeństwa czy relacja z konkretną kobietą. Jeśli drugi, nie oglądaj się za siebie.

Jeśli wszystko w środku sprzeciwia się idei pójścia spać z tą kobietą ponownie, siedząc przy tym samym stole, to nie powinieneś wracać do związku. Jeśli chcesz uratować swoją rodzinę - działaj śmiało. Przebaczenie w takiej sytuacji wymaga od mężczyzny wielkiej odwagi i wielkoduszności, wielkiej miłości do rodziny, żony.

Pamiętaj, że raz wybacz, nigdy nie powinieneś wracać do tego tematu. Z przyjacielem, być może będziesz musiał przełamać nie tylko przyjazne, ale także biznesowe relacje. Ale wraz z moją żoną związek, wręcz przeciwnie, będzie musiał budować na nowo. I tylko razem, razem, wykonując „prace nad błędami”.

Metoda zaproponowana przez Abrahama Harolda Maslowa, amerykańskiego psychologa i założyciela szkoły psychologii humanistycznej, jest bardzo przydatna na tym etapie. Zaproponował zastąpienie jednej negatywnej formy myśli dwoma użytecznymi i twórczymi działaniami. Metoda ta nazywana jest skutecznym działaniem, jest szeroko stosowana w psychoterapii strat, frustracji i innych bolesnych problemów, które mogą być trudne do przezwyciężenia.

Jak to działa: rano mój mąż na śniadaniu przypomniał sobie nieprzyjemny akt żony, rzucił jej obraźliwe słowo. Następnie powinien zrobić dwie naprawdę kreatywne rzeczy, na przykład pomóc sąsiadowi w garażu zmienić za darmo rozrusznik w samochodzie, a także pójść do swojej teściowej i chętnie zaoferować jej pomoc w malowaniu ścian w magazynie. Każde negatywne działanie powinno być pozytywną reakcją. Stopniowo nieprzyjemne wspomnienia są wypierane z pamięci. Oczywiście, całkowite zapomnienie nie zadziała, ale bardzo pomaga odwrócić uwagę od twoich cierpień.

Moja żona nie musi być poniżana, ustalać własnych warunków, całkowicie ją kontrolować i podejrzewać o zdradę aż do starości. Utrzymywanie milczenia jest również pewną drogą do rozwodu. Spróbuj zrozumieć i szanować ją jako osobę, jako swojego towarzysza, jako matkę swoich dzieci.

Trudno będzie nawiązać kontakty seksualne - mogą wystąpić trudności techniczne z faktycznym wykonaniem długu małżeńskiego. Jeśli sześć miesięcy po zdradzie niemożliwe jest samodzielne nawiązanie intymnego życia z żoną, powinieneś zwrócić się do psychoterapeuty - takie stany są korygowane przez hipnoterapię i inne techniki.

Zapobiegnij zdradzie

  Jeśli masz szczęście i szczęście, że masz piękną żonę i najlepszego przyjaciela w swoim życiu, zajmij się nimi i staraj się utrzymywać relacje między nimi na odpowiednim poziomie. Ważne jest, aby od samego początku określić granice tego, co jest dopuszczalne dla przyjaciela i współmałżonka - ich spotkanie bez twojej obecności w rzeczywistości nie jest potrzebne nikomu. Jeśli, oczywiście, trafiłeś do szpitala i oboje przyszli odwiedzić pacjenta, jest to zrozumiałe.

  Staraj się być bliżej współmałżonka, zawsze popieraj jego punkt widzenia w sporach z najlepszym przyjacielem, baw się z nią. Jeśli kobieta czuje wsparcie ze strony męża, jest mało prawdopodobne, aby spojrzała na jego przyjaciela. A sam towarzysz szybko zrozumie, że to terytorium jest dla niego „tabu”.

  Rozwiąż swoje osobiste problemy z żoną, a nie z przyjacielem, nie rozmawiaj z nią za plecami z przyjaciółką. W kłótniach lepiej radzić sobie z nią, słuchać jej i nie oddalać się od dialogu, w przeciwnym razie znajdzie „wolne uszy” w osobie bliskiego przyjaciela.

  Bądź czujny na wspólnych wakacjach, zwłaszcza jeśli odbywają się za stołem lub w naturze z alkoholem. Nie kłóć się z żoną po kieliszku alkoholu, nie zostawiaj jej na dłużej, nie obrażaj się, zwłaszcza z przyjaciółmi, aby nie stworzyć podstawy dla przyjaciela, by wstawiał się za nią lub zaczął wyrażać jej współczucie dla niej. Nasiona cudzoziemców rosną szybko na tak korzystnej glebie.

  Postaraj się im zaufać i pokaż im to - ważne jest, aby zarówno towarzysz, który jest w twojej rodzinie, jak i współmałżonek, czuli się osobiście odpowiedzialni za zaufanie, jakim się w nich obdarzyli.

  Przyczyny oszustwa żony z przyjacielem męża, patrz poniższy film.

  Napisz komentarz
  Informacje podane w celach informacyjnych. Nie należy samoleczyć. Dla zdrowia zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

  Moda

  Piękno

  Związek