Zdrada

Życie po zdradzie: jak się zachować i czy można uratować związek?

Życie po zdradzie: jak się zachować i czy można uratować związek?

dołącz do dyskusji

 
Treść
 1. Dlaczego zdarzają się zdrady?
 2. Konsekwencje
 3. Jak przetrwać?
 4. Jak nadrobić i żyć razem?
 5. Czy można zwrócić zaufanie?
 6. Porady psychologa

Wszyscy małżonkowie chcą absolutnej lojalności ze strony partnera. Niestety, przelotna pasja może zakończyć się zdradą. Warto zastanowić się bardziej szczegółowo, dlaczego zdarzają się zdrady, jakie są ich konsekwencje, jak znaleźć siłę, aby przetrwać sytuację, czy łatwo jest odzyskać zaufanie partnera i kontynuować budowanie relacji rodzinnych.

Dlaczego zdarzają się zdrady?

Istotą zdrady jest niemożność pełnej realizacji człowieka w rodzinie. Następujące czynniki najczęściej przyczyniają się do cudzołóstwa:

 • fizjologia - wyczerpane hormony;
 • pragnienie różnorodności (rodzaj eksperymentu) - ciekawa jest nauka seksu z inną osobą;
 • niezadowolenie z podstawowych potrzeb.

Opieka, uwaga, pieszczota, czułość w związku są konieczne dla dwóch połówek małżeństwa. Ważne jest, aby osoba czuła, że ​​jest kochana. Życie i życie codzienne są tak zasysane, że mniej ciepła i uwagi kieruje się do ukochanej osoby. Nagłe i czułe uczucia stopniowo zanikają. Często życie intymne sprowadza się do procesu mechanicznego. Romans i zrozumienie znikają z czasem. Konflikty, kłótnie, skandale z najdrobniejszego powodu popychają osobę do poszukiwania „bratniej duszy” z boku. Nie ostatnie miejsce zajmuje zła cisza, która sprawia wrażenie, że małżonkowie prawie się nie znoszą.

Momenty kryzysowe przypadają na 3, 7, 14, 21 lat wspólnego życia. Konieczne jest odpowiednie pokonanie etapu powstawania rodziny, narodzin dzieci, ich dojrzewania. Związek małżonków wpływa na syndrom pustego gniazda: dzieci dorastały i opuszczały dom rodzinny. Rodzice nagle odkrywają, że byli tylko dziećmi związanymi. Nie było o czym rozmawiać, interesy się rozchodziły. Emerytura powoduje lęk przed starzeniem się. Chcę sobie udowodnić, że nie jesteś jeszcze stary. Poszukiwanie przygody z młodym człowiekiem nie jest wykluczone.

To ważne! Istnieją zatem dwie główne przyczyny cudzołóstwa: słaba wola partnera, niezdolność do przeciwstawienia się pokusie i brak zrozumienia między małżonkami.

Konsekwencje

Cudzołóstwo występuje jako wybuch bomby atomowej. Najpierw wpada jasne i ciepłe światło z lampą błyskową, a następnie następuje całkowita dewastacja. Wokół znajduje się martwe pole, popiół. Serce i uczucia tego, który zmienił swoją połowę, są całkowicie wypalone. Często zdarza się zdarzenie sytuacyjne. Z powodu pewnych okoliczności zdarzyło się to raz. Niewłaściwy małżonek jest zainteresowany zachowaniem rodziny, ma poczucie winy i niewiarygodnego wstydu, więc próbuje z całej siły ukryć zdradę.

Ale partner dowiedział się o tym. Zdrada małżeńska postrzegana jest jako zdrada tajemnic ich miłości. Zazdrość, gniew, uraza gryząca bratnią duszę. Uzasadnianie podłości jest niemożliwe. Zaufanie rozpadło się. Pierwszym pragnieniem, które pojawia się po nieprzyjemnych wiadomościach, jest natychmiastowe zerwanie związku. Cierpi na partnera samooceny, który gorączkowo zaczyna szukać przyczyny sam w sobie. Stare życie już nie będzie. Konieczne jest wiele wysiłku, aby absurdalny błąd nie zniszczył rodziny. Para musi zdobyć siłę, aby przejść przez próby i osiągnąć nowy poziom relacji.

Jak przetrwać?

Po zdarzeniach sytuacyjnych relacje rodzinne mogą zostać zachowane i konieczne. Najtrudniej jest wybaczyć i ponownie zaufać osobie, która cię zdradziła, która popełniła czynność zdolną zniszczyć miłość, niszcząc więzi rodzinne. Możesz zapomnieć, wybaczyć, ale żyć, jak wcześniej nie będzie działać.W relacji nie będzie pierwszej łatwości. Wkrótce powróci rodzinne szczęście w domu.

Jeśli się zmienisz, nie powinieneś angażować się w samobiczowanie. Nie ma potrzeby wnoszenia opłat, partner roszczeń. W przypływie gniewu możesz mówić wiele zbędnych słów, które później negatywnie wpływają na twój związek. Spróbuj odpowiedzieć na pytanie, dlaczego zdarzyła się zdrada. Rozpacz, krwawiąca rana w sercu, doświadczenie, dezorientacja prowadzi do depresji. Możesz płakać, ale cicho, bez świadków.

Najlepiej szukać pomocy u psychologa rodzinnego. Pomoże to w depresji. Dobrze byłoby wybrać odpowiednie forum w Internecie i porozmawiać tam incognito. Pytanie zostanie rozwiązane tylko przez dwóch: męża i żonę. Osoby trzecie nie muszą być zaangażowane w sytuację. Nie wszyscy przyjaciele mogą zachować tajemnice i dawać dobre rady. Należy dołożyć wszelkich starań, aby nie uwikłać ich dzieci. Zaburzenia w rodzinie powodują u nich ciężki uraz, którego psychika dziecka jest trudna do opanowania. Twoje osobiste problemy nie powinny ich dotykać.

Zdarzyła się zdrada, która przyniosła niewiarygodny ból sprawcy. Sytuacja będzie musiała zostać zaakceptowana bez względu na to, jak trudne. To jest fakt dokonany. Nie ma odwrotu. Trudno poradzić sobie z poczuciem winy. Istnieje strach przed utratą rodziny. Czasami człowiek zaczyna się nienawidzić.

Jeśli para żyła w małżeństwie cywilnym, zaleca się natychmiastowe zalegalizowanie związku. Jeśli małżeństwo nie było małżeństwem, należy przejść przez sakrament ślubu. Osoba nie może pozostać taka sama po ślubie. Pożądane jest, aby ludzie prawosławni odwiedzali kościół w dzień wolny z całą rodziną, aby wykonywali sakramenty spowiedzi i komunii. Wspólne wizyty w świątyni pomogą przetrwać ból, zgromadzić rodzinę, kochać się bardziej niż wcześniej.

Jak nadrobić i żyć razem?

W przypadku twojej niewierności żona zachowuje się po zdradzie powinna być bardzo cierpliwa. Musisz być gotowy na agresywnego partnera reakcji. Pozwól osobie rozpryskać swoje przepełnione emocje. Będziemy musieli zdobyć dużo cierpliwości, aby znosić płacz, wyrzuty, rzucanie przedmiotami, palenie wspólnych zdjęć. Znacznie gorzej, jeśli twoja połowa się zamknęła, nie chce z tobą rozmawiać i rozwiązywać spraw. Nie oznacza to obojętności na sytuację. Partner głęboko ukrył swoje uczucia i emocje, a ból serca staje się jeszcze silniejszy.

Natychmiastowe spotkanie nie nastąpi. Nie trzeba uporczywie narzucać rozmowy partnerowi. Nie słowa, ale działania pomogą w tej sytuacji. Będziemy musieli wznowić okres zalotów, aby pokazać większą uwagę. Ale nie przytłaczaj małżonka drogimi prezentami i kwiatami. We wszystkim powinna być miara, w przeciwnym razie można osiągnąć przeciwny wynik. Konieczne jest dostrojenie się do faktu, że twoje życie razem zmieni się dramatycznie. Na początku trudno będzie obezwładnić twoją połowę, pocałować się przed pójściem do pracy, dać ciepły uśmiech, a tym bardziej uprawiać seks, tak jak wcześniej. Zimne relacje są zapewniane przez chwilę. Nie wymuszaj wydarzeń.

Jeśli się zmieniłeś, to w żadnym wypadku nie szukaj partnera seksualnego do zemsty na mężu lub żonie. To tylko pogorszy i tak już trudną sytuację. Lepiej zastanowić się, jak nie pozwolić, aby zniewaga zakorzeniła się w duszy, poprawnie ustawić priorytety, aby zrozumieć, co jest w tej chwili ważniejsze: długoterminowa miłość, wspólne dzieci, wspólne plany, silna przyjaźń lub przelotna pasja partnera. Konieczne jest słuchanie rodzimej osoby, zrozumienie, czego potrzebuje, czego brakuje. Będziemy musieli całkowicie oddać się rodzinie, dużo pracy nad relacjami. W żadnym wypadku nie musisz obwiniać, ale w kłótni, by przypomnieć sobie fakt zdrady. Wskazane jest, aby na zawsze odrzucić to nieprzyjemne wydarzenie.

Byłoby miło spędzić razem wakacje, zorganizować wspólną sesję zdjęciową. Wizyta na siłowni, niedrogi sport pomaga razem wzmocnić twoje życie. Regularne zajęcia poza apartamentem pomogą uratować rodzinę. To powinno być przyjazne odwiedzanie parków, muzeów, teatrów. Konieczne jest zaangażowanie dzieci w organizację wypoczynku rodzinnego. Wieczorem pożądane jest zebranie się z całą rodziną, aby porozmawiać. Każda wspólna praca zjednoczy rodzinę.

Czy można zwrócić zaufanie?

Mądrość jest potrzebna do przywrócenia zrujnowanych relacji zaufania. Nie jest łatwo nauczyć się ponownie ufać ukochanej osobie. Wszelkie opóźnienia w pracy będą nękane podejrzliwością. Będziemy musieli zacząć związek od podstaw - nauczyć się znowu kochać. Osoba, która traci zaufanie, jest jak dziecko obrażone. Podejrzliwość, wrażliwość, kapryśność - stan normalny i naturalny. Niewierność zraniła dumę partnera. W pewnym momencie nie można przywrócić zaufania. Wszystko ma swój czas. Konieczne jest, aby człowiek zrozumiał, że stary jest w przeszłości. Rozpoczyna nowy etap.

Konieczne jest zwiększenie znaczenia ich połówek. Wskazane jest przekonanie żony, że rywal pod każdym względem traci ją. Należy przyjąć szereg umów. Lepiej jest unikać pominięć i niedopowiedzeń. Wszelkie podejrzenia należy natychmiast zgłosić. Następujące warunki pomogą przywrócić zaufanie:

 • utrzymywanie dystansu przez jakiś czas;
 • dobrowolne dostarczanie haseł, konta do połowy;
 • częściowe zawężenie przestrzeni partnera: sprawdzanie poczty elektronicznej, dziennika, telefonu, sieci społecznościowych;
 • usunięcie wszystkich podejrzanych kontaktów w obecności drugiej połowy.

Jeśli cudzołóstwo wydarzyłoby się w miejscu pracy, a partner dla zachowania rodziny na emeryturze, wtedy taki akt z pewnością spowoduje zaufanie jego połowy. Kontrole czasu powinny być zakończone po ostatecznym przebaczeniu małżonka. Powrót osobistej przestrzeni do partnera nie musi opóźniać się przez długi czas. Po przejściu testu relacje rodzinne zostają przywrócone i wzmocnione.

Porady psychologa

Jeśli zmieniłeś współmałżonka, nie powinieneś spieszyć się z jednej skrajności do drugiej. Pierwszy z nich - radzenie sobie z katastrofą jest trudny, prawie niemożliwy, więc trzeba się rozwieść. Albo druga skrajność - zniknie beze mnie, a ja go kocham - pozwól mu iść na spacer, w porządku, jakoś przetrwać. Nie podejmuj szybkiej decyzji. Musisz poczekać, aż stres minie, i zaczniesz myśleć rozsądnie i racjonalnie. Nie należy słuchać tych przyjaciół, dziewczyn i krewnych, którzy mówią o natychmiastowym wydaleniu niewłaściwej połowy.

Skandale tylko pogorszą sytuację. Szybkie przebaczenie może prowadzić twoją połowę do myśli, że nic strasznego się nie stało, możesz kontynuować w tym samym duchu. Nie próbuj napełniać góry napojami alkoholowymi. Nie ustalaj szczegółów intymnego związku, w przeciwnym razie mogą pojawić się fakty, po których nie nastąpi pojednanie. Nie powinieneś szukać spotkania z osobą, która okazała się twoim rywalem lub rywalem. Jest poniżej twojej godności. Ponadto nie próbuj obrażać ani poniżać osoby. W końcu twój partner z jakiegoś powodu go wybrał.

Jeśli zrzędliwa i niezadowolona żona spotyka mężczyznę wieczorem z pracy, to niechcący zaczyna porównywać ją z innymi kobietami. Prawdziwa miłość w rodzinie pojawia się w wyniku uporczywej codziennej pracy. Początkowa pasja i miłość stopniowo zanikają. Są stopniowo zastępowane głębokim uczuciem, które pomaga wypełnić prawdziwą miłość całej przestrzeni rodzinnej. Kiedy rodzina ma we wszystkim miłość, pokój i harmonię, zdrada jest a priori niemożliwa.

Jeśli udało ci się ukryć zdradę, ale twoje sumienie cię boli, musisz znaleźć siłę, by szczerze pokutować. Być może stanie się to podczas spowiedzi w świątyni. Tylko szczera pokuta pomoże pozbyć się wyrzutów sumienia. Ten odcinek należy wyciąć z jego pamięci. Należy uważnie unikać powtarzania sytuacji.

Jak przetrwać zdradę i uratować rodzinę, zobacz następny film.

Napisz komentarz
Informacje podane w celach informacyjnych. Nie należy samoleczyć. Dla zdrowia zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Moda

Piękno

Związek