Przestępstwo

Co zrobić, jeśli się obrazisz?

Co zrobić, jeśli się obrazisz?

dołącz do dyskusji

 
Treść
  1. Przedstawienie „ofiary”
  2. Radzenie sobie z obelgami

Skarga jest naturalną reakcją na agresywne i złe działania innych. W wielu przypadkach niechęć pomaga bronić ich interesów i praw, dając impuls do odwetu. Ale co, jak ci się wydaje, zbyt często cię obrażają? Jak się zachować, jeśli twoja ukochana jest obrażona? Artykuł skupi się na tym, jak reagować na takie nieprzyjemne sytuacje.

Przedstawienie „ofiary”

Nasza reakcja na działania innych jest bardzo indywidualna. Ale zgódź się, kiedy zobaczysz nadmiernie kapryśną i wyzywająco bezbronną osobę, chcesz uniknąć z nią bliskiej komunikacji.

Z pewnością każdy przynajmniej raz spotkał takich ludzi, cichych i nieagresywnych, ale na pewno obraził dosłownie cały świat. Z nimi naprawdę często zdarzają się kłopoty, których długo i trudno jest doświadczyć. W pracy nie są lubiani, pomimo zasług. Nawet bliscy ludzie często ich ranią.

Sam człowiek potulnie przechodzi wszystko, co się dzieje, nie wchodzi w bezpośredni konflikt z nikim. Rola cierpiącego jest mocno związana z nim.

Faktem jest, że wszyscy ludzie są w stanie odczuwać gniew, niepokój, agresję i inne emocje. Ale silne uczucia, powstałe w świadomości jako reakcja na wydarzenia i sytuacje, wymagają pewnego rodzaju wyjścia. I tutaj mówimy o zdolności lub niemożności ich wyrażenia i doświadczenia.

Specjaliści o charakterze opisanym powyżej, eksperci nazywają masochistycznymi. W tym przypadku nie mówimy o preferencjach seksualnych. Odnosi się to do samej nieświadomej zemsty, ze względu na fakt, że osoba nie posiada technik odpowiedniego przypływu emocji.

Najczęściej są to ci, których rodzice ściśle stłumili wszelkie przejawy uczuć ich dziecka. Mogli go winić lub besztać za płacz, za głośny śmiech lub niewłaściwe, w opinii rodzica, krzyk, ale po prostu zdanie. W rezultacie człowiek przyzwyczaja się do ukrywania w sobie absolutnie wszystkich emocji. W tym uczciwa agresja.

Najważniejsze jest to, że w dorosłym życiu taka osoba rzeczywiście zabrania się doświadczać silnych emocji, żyć nimi i dawać im odpowiednie rozwiązanie. Jest pokornie skrępowany nawet w najbardziej skandalicznych sytuacjach, co często powoduje irytację innych i pragnienie, by nadal prowokować go do podejmowania jakichkolwiek działań.

Bardzo dokładnym bajkowym prototypem osoby o masochistycznych cechach charakteru jest Kopciuszek. Łagodny, miły, nieodwzajemniony złem i niegrzecznością dziewczyny. Powoduje pogardę i silną nienawiść wśród sióstr i macochy. Nie dając im absolutnie żadnego, nawet słownego, odpychającego, porusza ich, by wymyślili wszystkie nowe i bardziej wyrafinowane kpiny.

Oczywiście pojawia się kilka pytań. Jeśli osoba nieświadomie tłumi w sobie gniew, czyż nie jest dobra? Czy nie jest szczęśliwy, zabraniając sobie negatywnych uczuć wobec innych? Odpowiedź na oba te pytania: niestety nie.

Tłumione emocje spowodowane nieprzyjemnymi sytuacjami nigdzie nie występują. Ale ponieważ człowiek nie doświadcza ich i nie wyraża swoich sprawców, ciężkie doświadczenia zwracają się przeciwko niemu.

Skarga rozwija się w autoagresję. Dlatego w trudnych sytuacjach, kiedy taka osoba ulega obelgom, drwinom lub uciskowi, znacznie łatwiej jest mu pozostać pokorną owcą. Wtedy ktoś inny będzie zły i winny. Nie reagując, ludzie o takiej osobliwości charakteru zachowują w swoich myślach swój własny, zaczerniony obraz, który jest dla nich bardzo ważny.

Być może dowiedziałeś się o opisanych cechach postaci kogoś z twoich bliskich lub siebie. Następnie porozmawiajmy o tym, jak zachowywać się obrażony.

Radzenie sobie z obelgami

Psychologia daje wiele zaleceń, jak odpowiednio prowadzić siebie w przypadku zniewagi, niegrzeczności i innych nieprzyjemnych działań innych. Jednak absolutnie nie ma uniwersalnych instrukcji na wszystkie okazje, oczywiście. W każdej konkretnej sytuacji tylko ty sam możesz ocenić jego dotkliwość i dotkliwość, a następnie zdecydować, jak na to zareagować.

  • Kłopot polega na tym, że lepiej omijać siebie niż rozmyślać o nich. Doceń spokój i zadbaj o nerwy. Zważ przed wszystkim, co się wydarzyło. Zrozum powody zachowania tego, który cię obraził. Być może sytuacja zdarzyła się przypadkiem, a ty naprawdę nie chciałeś powodować zła. Jeśli prześladowca szczerze przeprosił, najlepiej jest mu przebaczyć, a tym samym zapewnić sobie służbę, puszczając swój negatyw.
  • Zanim zdecydujesz się odpowiedzieć, zastanów się, jak będzie wyglądać z zewnątrz. Powiedzmy, że kolega rzucił ci zły żart i wybuchłeś w odpowiedzi na klątwy. Czy to nie zrujnuje twojego wizerunku? Ludzie są pociągnięci do tych, którzy są spokojni i adekwatni, potrafią leczyć błędy ze zrozumieniem, a nie być rozproszeni po drobnostkach. Zejście do poziomu sprawcy lub nawet próba jego wyprzedzenia jest brzydkie i niegodne.

Jeśli czujesz, że jesteś sprowokowany i próbujesz obrazić, możesz taktownie ostrzec tę osobę. Spokojnie powiedz, że ma zamiar przekroczyć granicę, a jego słowa (lub działania) są dla ciebie nieprzyjemne.

  • Jeśli zostały popełnione jakiekolwiek nielegalne działania, masz pełne prawo skontaktować się z policją. Odstawienie lub uszkodzenie rzeczy i mienia, nieprzyzwoite groźby i obelgi, użycie nawet łagodnej przemocy jest pogwałceniem prawa. Wniosek do odpowiednich władz powstrzyma zastraszanie i da bezczelnym dobrą lekcję.
  • Być może jesteś zbyt podatny na drażliwość. Bardzo cię zraniły wszelkie dowcipy skierowane do ciebie, wydaje się, że wszyscy ludzie ciągle cię nękają, a ukochany człowiek robi wszystko, by cię skrzywdzić. W takim przypadku musisz z tym pracować. Staraj się nie migać natychmiast, ale obiektywnie przewiń i oceń sytuację. Złóż reklamację spokojnie. Być może sam przestępca był gotowy przeprosić, ale wystraszyłeś go swoim gniewem.
  • Boli, gdy ktoś kocha się obraża. Jeśli nadal jesteśmy gotowi zrezygnować z ludzi, którzy są nam obojętni, to w przypadku niewłaściwego zachowania chłopaka, męża lub żony, negatywne uczucia i urazy zdają się czasem mnożyć. Z ukochaną osobą warto być szczególnie ostrożnym w wyrażaniu emocji. Czy potrzebujesz „wojny” w związku?

Daj ukochanej osobie szansę wyjaśnienia, zrozumienia, co się stało. Często ukochana jest gotowa wszystko naprawić i szczerze pokutować, ale ulegając emocjom, z pewnością będziemy chcieli się zemścić i zranić. Z tego powodu występują niepotrzebne przedłużające się kłótnie i skandale.

  • Są ludzie, którzy są niegrzeczni, niegrzeczni i umyślnie ranni. Lepiej nie szanować ich z uwagą i, jeśli to możliwe, zminimalizować lub przestać się z nimi komunikować.
  • Rozmowa z osobą, której ufasz często pomaga z emocjami. Opowiedz mu o swojej skardze, wyrażaj swoje uczucia w tej sprawie. Puszczając swoje uczucia w ten sposób, jest bardziej prawdopodobne, że ostygniesz i łatwiej zareagujesz na kłopoty, które się wydarzyły.

Co zrobić, jeśli jesteś ciągle obrażony, zobacz następny film.

Napisz komentarz
Informacje podane w celach informacyjnych. Nie należy samoleczyć. Dla zdrowia zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Moda

Piękno

Związek