Przestępstwo

Obrażona kobieta: powoduje urazy u mężczyzn

Obrażona kobieta: powoduje urazy u mężczyzn

dołącz do dyskusji

 
Treść
  1. Dlaczego kobieta się obraża?
  2. Jak zachowują się partnerzy?
  3. Jak dziewczyna może zrozumieć siebie i uwolnić się od przestępstwa?
  4. Technika przebaczenia

Być może każdy mężczyzna miał do czynienia z obelgą kobiety. Kiedy obrażona kobieta wie, jak wypowiadać swoje obrazy, a mężczyzna wie, jak słuchać i rozumieć, łatwo jest rozwiązać problemy, które są bólem w związku. Ale zdarza się też, że powód zniewagi dla człowieka jest niezrozumiały dla małżonka i nie wie, jak się zachować w takiej sytuacji. Czasami sama kobieta jest trudna do zrozumienia i radzenia sobie z obrazą. Jak rozumieć siebie i siebie i co robić w podobnej sytuacji?

Dlaczego kobieta się obraża?

Przejdziemy od faktu, że przyczyna przestępstwa nie jest znana mężczyźnie. Wtedy może się objawiać w następujący sposób: jest zamknięta, komunikuje się chłodno, wyzywająco nie mówi, lub przeciwnie, staje się zbyt wymagająca, „piły”, znajduje błąd na drobiazgach.

Przyczyn tego może być wiele. Oto niektóre: zmęczenie, nieuwaga, bolesne słowa, zazdrość, brak zrozumienia i tak dalej. Ale ostatecznie wszyscy sprowadzają się do głupiego żądania (lub żądania) kobiety, aby zwrócić na nią uwagę.

Psychologia nazywa to zachowanie manipulacją. Główną cechą manipulatora jest nieszczerość, taka osoba nie mówi bezpośrednio o swoich potrzebach, ale szuka różnych rodzajów obejść i robi to nieświadomie.

Manipulacja jest najczęściej wykorzystywana przez ludzi o słabej woli. Jest w nich wielki strach, że ich bezpośrednia prośba będzie wyśmiewana, ignorowana, nie słyszana.

Dlatego musisz spojrzeć głębiej. Następnie, biorąc pod uwagę nieświadomość takiego zachowania i słabość tego, który jest obrażony, można zrozumieć, że zniewaga dla ukochanej nie ma złych zamiarów, ale na ogół prosi o uwagę i potrzebuje swojej wewnętrznej siły i wsparcia.

Jak zachowują się partnerzy?

Dla mężczyzn od dawna nie jest tajemnicą, że kobiety biorą ślub, w tym dlatego, że potrzebują ich siły, ochrony i wsparcia. Niestety w męskim kręgu często pod ochroną i wsparciem odnosi się tylko siła fizyczna.

Ale prawda jest taka, że ​​kobieta często potrzebuje wsparcia moralnego. Wewnętrznie silny człowiek zawsze zauważy, że coś przeszkadza jego towarzyszowi i nie lekceważy jej uczuć.

Dla kobiety, uwagi, opieki męża - jako ładowarki baterii. Są naładowani prostymi słowami i uściskami i stają się niestrudzonymi generatorami od czułego leczenia. Kobieta czeka na miłe słowa.

Zdarza się również, że dziewczyna okazuje się być zbyt kapryśną osobą, która nie uspokaja się, nawet jeśli zebrałeś całe swoje zrozumienie i, jak ci się wydaje, dałeś z siebie wszystko. W tej chwili lepiej zrobić sobie przerwę i zastanowić się nad tym: mężczyźni są przyzwyczajeni do kontaktu wzrokowego, a agresja z natury jest obca dla kobiet. Dlatego jeśli zmęczona żona zaczyna „skubać” cię, wiercić słowami i „wypuszczać truciznę”, to nie oznacza to, że musisz się cofnąć - dla obu będzie gorzej. To tylko sygnał, że energia się skończyła, czas „naładować baterie”.

I rzeczywiście, wiele kobiet potwierdza, że ​​bez wsparcia ukochanej poddają się, ich siła życiowa idzie gdzieś i nie są zadowoleni z siebie. A potem mój mąż po prostu chce trochę uwagi: pospacerować po jesiennym parku pod pachą i wyrazić swoje obawy i obawy, aby mógł po prostu słuchać, nie przerywając ani nie kłócąc się.

Faktem jest, że współcześni mężczyźni, którzy dorastali w warunkach matriarchatu i feminizmu, szczerze wierzyli, że kobieta może być silna: przywódca, bizneswoman, sportowiec, wspinacz, członek Komsomołu itd. A same kobiety prawie w to wierzyły.Ale ich prawdziwa natura, czuła i krucha, nie pogodzi się z tym stanem rzeczy w społeczeństwie i próbuje przełamać utrwalone stereotypy w jej relacji. To prawda, że ​​nie zawsze umiejętnie. Ale potem, dzięki takim manifestacjom, ludzie mogą wiedzieć na pewno: przed nimi jest prawdziwa kobieta.

Kiedy młodzi ludzie wciąż marzą o rodzinie, często nie zdają sobie sprawy, że rodzina jest nie tylko i nie tylko stałym świętem, ale także wytrwałą codzienną i godzinną pracą nad relacjami. Ale ta praca zwróci mu stokrotnie, a wkrótce poczują, że przynosi im niezwykłą radość wzajemności, penetracji i współtworzenia z wybranym.

Jeśli nie zapomnisz, że każdy związek powstaje nie tylko ze względu na jego ukochaną, ale dla wspólnego dobra, wysiłki włożone w budowanie relacji przyniosą wielką radość. Ta sama rada pasowałaby do kobiet: Nie zapominajcie o codziennym dbaniu o swój „ogród miłości”, i jak prawdziwy ogród, chwastujcie go z chwastów-wykroczeń, podlewajcie go dobrymi myślami i słowami i karmcie go balsamem czułości.

Jak dziewczyna może zrozumieć siebie i uwolnić się od przestępstwa?

Często zdarza się, że dziewczyny nie przyznają się do popełnienia przestępstwa, w tym do jakiejś gry, a facet może nie być świadomy przyczyny popełnionego przestępstwa. Powody te mogą być często subiektywne. Zdarza się, że dla niej coś jest nie do przyjęcia w jego zachowaniu, ale dla niego to norma. Na przykład mężczyzna, składając komplement innej dziewczynie, okazał uprzejmość, a jego towarzysz jest obrażony.

Aby nie mieć do siebie pretensji, dziewczyna po prostu musi porozmawiać ze swoim kochankiem i wyrazić to, co ma w sercu. Jeśli facet przeprosił, przyznał się do błędu, a ty wciąż nie możesz się uspokoić, oznacza to, że być może ktoś ma na ciebie wpływ, a ktoś niechętnie „podpiął” cię w ten sposób radzenia sobie z problemami - być obrażonym. Na przykład Twoi przyjaciele mieli podobne negatywne doświadczenia i radzą „nie wybaczać łajdakowi”.

Nadszedł czas, aby wywołać wewnętrzną czystość. Pamiętajcie i przechodźcie przez wszystkie podobne sytuacje waszych przyjaciół i bliskich, w których oni obrazili ludzi. Trzeźwo przeanalizuj te sytuacje i określ, kto rzeczywiście ma rację. I nawet jeśli przyjaciel lub matka mieli powód do urazy, zdecydowanie powiedz sobie, że to nie jest twoje doświadczenie, ale doświadczenie twojego przyjaciela (matki itp.). Twoja sytuacja ze współmałżonkiem może być do nich podobna, ale jesteś zupełnie innym człowiekiem i możesz mieć inne okoliczności pod wieloma względami. Odtąd postępuj zgodnie z okolicznościami swojej konkretnej sytuacji i cechami twojego i twojego towarzysza.

Nie pozwól, aby spekulacje kolidowały z twoim życiem i relacjami z partnerem.

Jeśli facet nie przyzna się do błędu, możesz dać mu swoją opinię, ale potem musisz się uspokoić i wybaczyć obrazę. To pomoże jej się pozbyć. Nie bój się być zbyt miękkim i wrażliwym. Wręcz przeciwnie, wybaczając, zauważysz, że wewnętrznie stajesz się bardziej stabilny i silny. I nie jesteś już zdezorientowany nawet przez czyjąś próbę potwierdzenia siebie. Bierzesz wszystko spokojnie, zachowując wewnętrzną równowagę. Obok takiego pokoju nie ma ochoty „czuć” i prowokować. Będąc blisko takiego pokoju i takiej pewności siebie, chcę je przeniknąć i współpracować z tobą.

Znoszenie obelg w sobie oznacza gorsze tylko dla siebie. Obrażona osoba wygląda na ciężkiego przewoźnika (i rzeczywiście: niewybaczalne przewinienia leżą jak kamień na sercu): jest smutny, pozbawiony radości, z taką osobą, której nie chce się przebywać przez długi czas. Zniewaga powoduje zły stan zdrowia. Bezlitosna niechęć powoduje napięcie nerwowe. A jak wiadomo, układ nerwowy reguluje wszystkie procesy w organizmie. W stanie stresu (przedłużająca się resentyment prowadzi ciało do tego właśnie stanu), działa na granicy swoich możliwości i zawodzi.

Każde wykroczenie to energia. Ma to bezpośredni wpływ na naszą kondycję psychiczną i fizyczną. Aby uratować zdrowie, musisz nauczyć się, jak odpuścić niechęć.

Technika przebaczenia

Wyobraź sobie swoje przestępstwo jako rodzaj energii.Słuchaj siebie - tam, gdzie się w tobie znajduje, jaką ma formę - formę, kolor, jakie odczucia wywołuje - może być gorąca lub zimna, szorowanie, kompresowanie lub siekanie. Obserwuj ją, jakby z boku: co robi, co chce ci powiedzieć. Słuchaj - może powie coś ważnego, możesz nawet usłyszeć jej głos mówiący do ciebie. Dziękuję jej za lekcję, wybacz jej przyjście do ciebie i uwolnij, wyobrażając sobie, jak się rozprasza, jak mgła leci w niebo lub znika w inny sposób.

Potem poczujesz, że chcesz swobodnie oddychać - to zrobiło miejsce dla ciebie nowego i radosnego. Teraz oddychaj głęboko, jak chcesz, i wyobraź sobie, że jesteś wypełniony czystym, iskrzącym światłem. Wykonując to ćwiczenie regularnie, zauważysz, że twoje urazy są już w pewnym sensie automatycznie zwolnione i czujesz się wyzwolony.

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, przezwyciężając żal u pary, stają się o krok wyżej w rozwoju, aw przyszłości łatwiej będzie im znaleźć wspólny język nie tylko ze swoim towarzyszem, ale także z innymi ludźmi.

Jak nauczyć się budować relacje bez obrazy dla mężczyzn, zobacz poniższy film.

Napisz komentarz
Informacje podane w celach informacyjnych. Nie należy samoleczyć. Dla zdrowia zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Moda

Piękno

Związek