Rozstanie

Rozstanie: przyczyny, etapy i sposoby doświadczania

Rozstanie: przyczyny, etapy i sposoby doświadczania

dołącz do dyskusji

 
Treść
 1. Co to jest?
 2. Powody
 3. Rutyna i nuda
 4. Odmiany
 5. Psychologiczne stadia doświadczania
 6. Powrót do życia
 7. Jak szybko przetrwać rozpad?
 8. Jak radzić sobie z depresją?
 9. Jak utrzymać relację?
 10. Porady psychologa

Rozstanie często prowadzi do bolesnych doświadczeń, podczas gdy nie chodzi tylko o rozstanie z ukochaną osobą, ale także o rozstanie z dziećmi, z przyjaciółmi. Łamanie relacji jest zawsze stratą. Unikanie takich bolesnych sytuacji pomoże poznać powody, dla których rozstania występują najczęściej, ich doświadczenie i sposób zachowania ważnych relacji dla Ciebie.

Co to jest?

Psychologia rozstania ocenia utratę relacji z konkretną osobą. Ale w praktyce fizyczna separacja nie zawsze oznacza utratę relacji, a wspólne życie nie gwarantuje duchowej jedności. Rozstanie jest bolesnym procesem, jeśli osoba jest ci droga, jeśli ważny okres w twoim życiu jest z nim ściśle związany. Rozstanie z bliskimi (małżonkami), dziećmi, krewnymi jest uważane za najbardziej bolesne. Rozstanie z bliskimi przyjaciółmi może również zaszkodzić.

Rozstanie może być kompletne, gdy kontakty na podstawie decyzji stron lub jednego z uczestników sytuacji ustają w jakiejkolwiek formie. Rozstanie jest uważane za niekompletne, po którym ludzie utrzymują pewne relacje - mówią o sprawach rodzicielskich, do pracy, mają wspólne sprawy, mają zamiar przywrócić relacje. W psychologii rozstanie nazywane jest także niekompletnym, w którym jedna ze stron odmawia przyjęcia rzeczywistości w takim stanie, czas mija, a etap akceptacji nie nadchodzi. To trudny przypadek, który wymaga koniecznie pomagaj psychiatrze i psychoterapeucie.

Rozstanie daje wspaniałe doświadczenie życiowe, bolesne, ale czasami konieczne. W każdym razie można nauczyć się wielu przydatnych rzeczy: po rozstaniu zmieniają się systemy wartości, osoba zaczyna lepiej rozumieć subtelności swojej postaci, wie lepiej, czego potrzebuje od przyszłych relacji. Z drugiej strony, jeśli ludzie rozstają się bez zastanowienia się nad decyzją, mają szansę poprawić swoje relacje, wyciągając wnioski po pojednaniu.

Powody

Ważne jest, aby zrozumieć, że same wydarzenia i przyczyny, które do nich doprowadziły, są różne. Jeśli para formalnie rozpadnie się z powodu zdrady jednego z partnerów, może istnieć jakikolwiek powód, ale nie sama zdrada. W cudzołóstwie cudzołóstwo może popychać nudę i rutynę w związku, brak produktywnej interakcji z partnerem w różnych dziedzinach. Wydarzenie, które zostało sformułowane jako skandal, nie jest powodem do rozstania, ale tylko pretekstem, ponieważ prawdziwy powód może być ponownie objęty czymkolwiek innym. Przyjrzyjmy się przyczynom, które najczęściej prowadzą do załamania relacji z obojgiem małżonków iz dziećmi, rodzicami, przyjaciółmi.

Brak zaufania

Ten powód jest bardzo przebiegły. Zaufanie jest podstawą każdego związku, bez niego przyjaźń lub miłość jest niemożliwa. Znika stopniowo, czasem nawet niedostrzegalnie, stopniowo. Ludzie często dają swoim krewnym „drugą szansę”, aby usprawiedliwić ich wewnętrznie, ale tylko na chwilę, dopóki istnieje zaufanie. Gdy zniknie, związek nie może być kontynuowany. Zazdrość, zwłaszcza jej patologiczne formy, oszustwo (jeśli jest częste) może prowadzić do utraty zaufania. Nawet oszustwo w małych rzeczach stopniowo przekształca się w „wielką śnieżkę”, która w jednym nie najpiękniejszym dniu podnosi szybkość i cała jej siła spada na głowę zwodziciela, pozostawiając prawie bez szans na ocalenie relacji.

Różnica priorytetów

W ludziach nazywa się to „nie uzgodnionymi postaciami”. Ludzie wyznaczają sobie nawzajem różne, czasem biegunowe cele i nie chcą sobie nawzajem pomagać w osiąganiu tych celów. Jeśli mąż oszczędza na nowy samochód, a żona uważa, że ​​mieszkanie jest potrzebne po raz pierwszy, nie można uniknąć skandali.Jeśli matka upiera się, że syn idzie na uniwersytet, a on zebrał się w armii wolnej woli, to znowu wszystko może skończyć się rozstaniem, jeśli jedna ze stron nie zgodzi się przyjąć priorytetów drugiego.

Priorytety mogą być niematerialne: po pierwsze, ważne jest, aby rozwijać się zawodowo i duchowo, uczyć się, zwiększać ich wartość jako specjalista, a drugi wierzy, że partner marnuje tylko czas, otrzymując kolejny dyplom, tym samym pogarszając osiągnięcia pierwszego. Oddzielenie z tego powodu może okazać się tymczasowe, a jeśli ludzie osiągną kompromis lub nauczą się poddawać, związek może zostać uratowany.

Przemoc i manipulacja

Przemoc jest nie tylko fizyczna, ale także psychologiczna. W prawdopodobnych wymówkach („kocham”, „martwiąc się o ciebie”) jeden z partnerów może wprowadzić całkowitą kontrolę nad drugim - sprawdź, gdzie i kiedy odchodzi, gdzie to się dzieje, kto do niego dzwoni. Przemoc psychiczna to zniewagi, wyrzuty i brak szacunku, to bezpośrednie lub pośrednie zakazy utrzymywania relacji z przyjaciółmi i rodziną, ograniczenia, ciągłe wyjaśnianie związków.

Ofiara przemocy psychicznej i manipulacji zazwyczaj boi się zrobić coś złego, podejmując decyzję o gospodarstwie domowym bez wiedzy partnera, jeśli do tego dodana zostanie silna zależność emocjonalna od tyrana, wtedy sytuacja staje się całkiem nie do zniesienia. Często dzieci są manipulowane przez rodziców lub rodziców dzieci, małżonkowie, a nawet przyjaciele mogą mieć do czynienia z próbami manipulacji ze sobą. Rozstanie w tym przypadku jest najbardziej poprawne, a czasem jedyne możliwe wyjście. Rozpoczynając raz, ani przemoc fizyczna, ani psychiczna zwykle nie ustają, ale tylko postępują, zdobywając coraz bardziej wyrafinowane formy.

Upadek nadziei i oczekiwań

Każdy, zaczynając z kimś związek, ma nadzieję i oczekuje czegoś dobrego, co przyniesie ten związek. Często te oczekiwania nie są spełnione. Trudno jest uznać słodkiego młodego człowieka za przyszłego tyrana lub skąpca, u rosnącego syna trudno jest dostrzec przyszłość okrutnego i niesprawiedliwego łajdaka. Kiedy dana osoba staje w obliczu pewnych manifestacji i działań drugiej osoby, które nie pasowały do ​​obrazu jego oczekiwań, doświadcza silnego rozczarowania, strachu, urazy.

Jeśli zrozumiemy, że budujemy własne nadzieje i oczekiwania, i nikt nie jest zobowiązany do ich spełnienia, rozstanie się z tego powodu można uniknąć. Inną opcją jest zrezygnowanie z oczekiwań i zaakceptowanie osoby, która jest ze wszystkimi jego wadami i zaletami, ale nie każdy może to zrobić. Rozstanie, jeśli tak się stało, może być odwracalne. Ale dopiero po tym, jak jedna ze stron zrozumie zło faktu, że posuwa się naprzód w stronę własnych oczekiwań i nadziei, a druga zrobi wszystko, co w jej mocy, aby poprawić to, co nie jest tak wygodne dla partnera.

Zależności

Mówimy o alkoholu, uzależnieniu od narkotyków, hazardzie itp. Zazwyczaj w samym problemie partner stara się pomóc drugiemu, aby pozbyć się złego nawyku. Ale są obietnice rzucenia palenia, ale w większości przypadków nie ma rzeczywistych działań, dlatego utrata zaufania wchodzi w życie, załamanie nadziei i oczekiwań później, a potem wszystkie inne powody. W rodzinach, w których partner pije, bierze leki psychotropowe, powszechna jest przemoc i manipulacja, a priorytety są zdecydowanie odmienne (chyba że oczywiście nie wszyscy członkowie rodziny piją razem).

Rozstanie w tym przypadku będzie zbawienne dla zdrowego partnera. Dla drugiego, uzależnionego, będzie to szansa na przemyślenie wartości i pozbycie się nawyku raz na zawsze. Jeśli tego nie zrobi, będzie to jego wybór. Ma do niego wszelkie prawo, ale nie możesz być blisko - to jest niebezpieczne.

Rutyna i nuda

Ten powód, który często niszczy małżeństwa „z doświadczeniem”. Uczucia i uczucia nudne z czasem, a to jest naturalne i normalne.Jeśli nie zostaną zastąpione wspólnymi zainteresowaniami, hobby, wspólnymi priorytetami i celami, istnieje szansa, że ​​partnerzy po prostu będą zmęczeni komunikowaniem się ze sobą. Utrata zainteresowania, atrakcyjność może być podstawą cudzołóstwa, opuszczenia rodziny. Relacje szybko się pogarszają i mogą w końcu stać się komplikowane przez jeden z wymienionych powyżej powodów - od alkoholizmu znudzonego partnera do przemocy domowej i załamania się wszystkich oczekiwań.

Problemy mieszkaniowe i finansowe

Spory finansowe dotyczące tego, jak i ile zarobić, gdzie i komu wydać, są dość powszechną przyczyną separacji. Z tego powodu kilka czynników jest łączonych na raz: jest to różnica w priorytetach i możliwych manipulacjach. Ale takie przecięcia można w razie potrzeby anulować, czyniąc je odwracalnymi. Wystarczy dowiedzieć się wszystkich nieporozumień i opracować nową strategię finansową w relacji, która byłaby odpowiednia dla obu. Podobnie rozwiązano większość problemów krajowych. Jeśli ludzie rozstają się z tego powodu na zawsze, to z dużym prawdopodobieństwem nie doszli do pierwszego miejsca, do tego problemu, ale do każdego z powyższych. Pieniądze i smażone ziemniaki były ostatnią słomką w kielichu cierpliwości.

Wśród powodów rozstania można wymienić wiele różnych warunków wstępnych - i niezadowolenie seksualne z partnerem oraz niedojrzałość jednego z uczestników w sytuacji, gdy osoba nie może i nie wie, jak i co najważniejsze, nie chce podejmować żadnych decyzji. Ale jeśli zredukujesz wszystko, tak jak w matematyce, do prostego równania, możesz łatwo zrozumieć, że podstawą każdego rozstania jest zniewaga, która polega na załamaniu nadziei i oczekiwań, złości, złości i strachu przed przyszłością.

To uczucie, które niszczy małżeństwa, rozwodzi rodziców i dzieci na różne kontynenty, sprawia, że ​​znajomi całkowicie przestają się komunikować z tymi, którzy ostatnio byli bliscy i zrozumieli. Należy zauważyć, że jest to zniewaga, która leży u podstaw rozwodu z powodu „nie zgadzali się na postacie”, to ona towarzyszy kłopotom finansowym i domowym, różnica priorytetów, obraza świata i prowadzi do alkoholizmu i ucieka w narkotyczny brak.

Nauczyli się wybaczać obelgi i nie obrażać się, ludzie mogą chronić swoje związki, czy to rodzinę, rodziców, czy krąg bliskich przyjaciół.

Odmiany

Przecinanie ma wiele twarzy. Ludzie, którzy podjęli taką decyzję, mogą nigdy nie widzieć się nawzajem lub mogą się spotykać każdego dnia, mogą zapomnieć, że byli związani w jakimś związku lub mogą to pamiętać i doświadczać przywiązania emocjonalnego przez bardzo długi czas. Psychologowie rozróżniają kilka rodzajów separacji.

 • Konstruktywna awaria - przyczyn nie można wyeliminować, korekta jest niemożliwa. Partnerzy mają wystarczającą wolę i inteligencję, aby zdecydować się na uwolnienie od takich bezsensownych związków i stać się wolnymi i ostatecznie szczęśliwymi, ale osobno. W takich przypadkach separacja przebiega niezbyt boleśnie, chociaż możliwe jest, że doświadczenia nadal będą miały miejsce. Ale po rozstaniu stosunki międzyludzkie są płynne, spokojne, pozytywne, nie niszczą ani duszy, ani duszy dziecka, jeśli takie istnieją. Relacje budowane są na wzajemnym szacunku, niezależnie od tego, czy z inicjatywy mężczyzny czy kobiety zostały one rozwiązane. Ludzie patrzą na swoją wspólną przeszłość bez urazy.

 • Niedokończony gestalt - istnieją dobre powody do rozstania, ale nie ma siły, aby to zrobić, wymyślając powody, by pozostać razem (dzieci dorastają, jest kredyt hipoteczny itp.). W takich parach często zdarzają się zdrady, dzieci dorastają w atmosferze chronicznych, destrukcyjnych kłamstw. Oboje małżonkowie uznają, że ich związek od dawna jest błędny, nie ma pasji, nie ma seksu, nie ma zaufania, nie ma związku. Ale boją się coś zmienić.
 • Traumatyczne rozstanie - decyzja podjęta i wcielona w życie na zawsze. Obfituje w ogromny ładunek obelg, choć czasami może być konstruktywny.Zazwyczaj jeden z partnerów nie jest gotów puścić drugiego i właśnie w takich sytuacjach mają miejsce najgorsze wstrząsy emocjonalne i doświadczenia.
 • Opóźniona separacja - propozycję rozstania się na jakiś czas w celu zebrania myśli i podjęcia decyzji, która może wejść w jeden z wymienionych rodzajów separacji. Nie jest postrzegany jako bolesny jak traumatyczny, ale tylko do momentu podjęcia stałej decyzji.
 • Pseudo rośnie - specjalnie stworzona sytuacja, w której partner, który ją zainicjował, w rzeczywistości nie chce prawdziwej separacji, manipuluje, próbując osiągnąć coś własnego, jakiś konkretny cel. Jeśli ktoś rzekomo rozpadł się, daje mu złudzenie wolności, możliwość cierpienia tak bardzo (są ludzie, którzy potrzebują doświadczeń, aby ożywić zanikające związki i nudę). Czasami takie fałszywe rozstania stają się nawykowe, a manipulator przestaje osiągać cel. Często, gdy cierpliwość drugiego partnera się psuje lub manipulator decyduje, że zasoby związku są dla niego osobiście wyczerpane, kolejna luka staje się prawdziwa i ostatnia.

Psychologiczne stadia doświadczania

Doświadczenie separacji odbywa się zgodnie z psychologicznymi prawami straty (etap żalu). Sekwencja etapów zmiany emocjonalnej jest zazwyczaj jasna i zawsze jeden etap następuje po drugim. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mają taką sekwencję, ale są niuanse wynikające z cech płciowych psychiki. Aby przetrwać separację i nie stać się pacjentem w szpitalu psychiatrycznym, aby szybciej poradzić sobie z emocjami, ważne jest, aby przejść przez wszystkie etapy, nie tracąc ani jednego.

„Nie wierzę” - etap zaprzeczania rzeczywistości

Pierwsza reakcja na stratę. Człowiek nie odczuwa bólu, ponieważ dopóki po prostu nie wierzy w to, co się dzieje, nie rozumie, co się w ogóle dzieje, nie pozwala umysłowi myśleć o tym. Mechanizm negacji psyche obejmuje, w obliczu czegoś nieznanego i przerażającego. Odmowa chroni psychikę przed traumatycznym ostrym uderzeniem, częściowo łagodzi procesy, które zaczynają pojawiać się w duszy. Odmowa ma różne formy - od natarczywego stwierdzenia, że ​​wszystko, jak poprzednio, spowodowało chwilowe trudności, deprecjację straty - „wszystko poszło za tym, a tego należało się spodziewać”.

Ból, gniew, uraza, gniew

Ma miejsce znieczulający efekt zaprzeczenia, gniew przychodzi, by zastąpić oszołomienie - „jak mógł to zrobić?” Pojawiają się urazy, wstyd, wstyd, wielki niepokój. Emocje szaleją i w tym samym stopniu człowiek może skierować swój gniew zarówno na inicjatora separacji, jak i na swoją osobę.

Etap poszukiwania zbawienia i nadziei

Gniew został już doświadczony, praktycznie nie istnieje i być może osoba już znalazła swoje pierwsze wyjaśnienia tego, co się wydarzyło, chociaż nadal jest bardzo daleki od pełnej samokontroli i analizy sytuacji. Natychmiast po gniewie ból staje się silniejszy i dlatego istnieje całkowicie naturalne pragnienie, aby się go pozbyć. Pierwszą rzeczą, o którą prosi umysł, jest przywrócenie relacji. Tutaj cierpiąca strona ma obsesję na punkcie powrotu ukochanej, ukochanej. Szczególnie wrażliwe natury mogą zacząć ścigać partnera, pisać, dzwonić, żądać, grozić, szantażować, wabić zwodniczymi powodami, chodzić po wróżbitach i czarownikach.

Zazwyczaj nie powoduje to rezultatu ani nie wywołuje efektu odwrotnego, a były partner jest dalej usuwany z osoby, chroniony i zaczyna się ukrywać. Zdając sobie sprawę z daremności swoich prób, wczoraj doświadczenie, zainspirowane ideą fix, przenosi się do jakościowo nowego poziomu doświadczeń.

Etap depresji i stagnacji

Z tego, jakie emocjonalne i fizyczne koszty siły i energii przeszły następny etap, zależy od tego, jak poważny może być spadek.Rozpoczyna się depresja, człowiek jest powolny, a nie energia, dla niego wiele rzeczy traci znaczenie, coś, co kiedyś było przyjemne, może irytować lub pozostawić cię obojętnym. Są zaburzenia snu, apetyt. Nie chcę niczego, nawet wstaję i idę do pracy. Ból zmniejsza się, czasami jest już nierozróżnialny. Ale scena jest dość niebezpieczna: jeśli żyjesz w niewłaściwy sposób, zwiększa to prawdopodobieństwo przejścia depresji sytuacyjnej w przewlekłą chorobę psychiczną. Na tym etapie popełniana jest największa liczba samobójstw, morderstw zemsty.

Etapowa introspekcja i analiza sytuacji, tworzenie

Na tym etapie uznaje się porażkę osobistą. Pojawia się zrozumienie prawdziwych przyczyn i skutków, staje się jasne, gdzie iść dalej. Osoba zaczyna rozumieć, że odpowiedzialność za separację spoczywa na obojgu partnerach, i choć wciąż można żałować, nie powodują już większego bólu. Przyjęcie sytuacji w formie, w jakiej nastąpiło. Okoliczności są wyraźnie widoczne, bez złudzeń. Plus to początek etapu adopcji sugeruje, że planowanie nowego życia już się rozpoczęło. Są nowe plany, cele, wytyczne.

Powrót do życia

Pragnienie życia mówi o końcu procesu akceptacji strat, wzrasta poczucie własnej wartości, pojawia się zrozumienie własnej wartości i znaczenia, pojawia się uczucie, że najlepsze jest jeszcze przed nami. Stan emocjonalny jest scharakteryzowany jako skompensowany, innymi słowy, nadal istnieje rana spowodowana utratą, ale już się zagoiła, a teraz przypomina sobie tylko obecność blizny.

U kobiet

Cechami utraty życia przez kobiety jest to, że kobiety są bardziej emocjonalne, a zatem wszystkie etapy w nich są jaśniejsze niż u mężczyzn. Na każdym etapie, z wyjątkiem finału, mogą być strumienie łez, słów, a nawet histerii. Ale to jest zbawienie kobiet - ze względu na zdolność uwalniania negatywnych emocji, wyrzucaj je, gdy się pojawiają, kobiety szybko kończą przejście wszystkich etapów.

Kobiety rzadko tracą poczucie własnej wartości po rozstaniu, jeśli nieco się zmniejszają, przywracane są po pierwszej wizycie w salonie piękności lub sklepie z modą. Kobieta ma przyjaciół, którzy mogą płakać w każdej chwili i nie ma się czego wstydzić. Jeśli kobieta ma dziecko, nie pozwoli mu się ugrzęznąć w depresji - wymaga opieki, opieki i wykonywania pewnych codziennych czynności.

Kobiety są bardziej marzycielskie, łatwiej wejść na scenę powrotu do życia, łatwiej im wymarzyć nowe, niesamowite życie.

Minusem kobiecego doświadczenia rozstania jest to, że etap oszukiwania nadziei i działań czasami musi być trudniejszy. Nie wspominając o tym, jak wytrwałe mogą być kobiety, które zaczynają prześladować swojego byłego.

U mężczyzn

Osobliwości męskiej psychiki są takie, że rozstanie silniejszej płci jest znacznie trudniejsze, ponieważ nie mogą pozwolić sobie na cierpienie trzeźwo, spędzać wiele godzin rozmawiając z przyjaciółmi o akcie ukochanej, „łamiąc jej kości”, a mężczyźni rzadko płaczą. I na próżno. Wyrwanie się ze złości i złośliwości, uraza ze łez pomogłaby mężczyznom łatwiej przetrwać etap depresji. To na niej mężczyzna może poważnie i trwale utknąć.

Mężczyźni starają się upewnić, że nikt nie zauważy ich uczuć po rozstaniu. Ukrywają je, tłumią, co powoduje nagromadzenie negatywności i zakłócenie pracy serca, naczyń krwionośnych i innych narządów. Sugeruje to psychosomatyka mężczyźni żyją mniej kobiet właśnie dlatego, że zwykle wywierają nacisk na wszystko, co stało się bolesne.

Na etapie zaprzeczania i gniewu mężczyzna może przejść wszystkie poważne - alkoholowe, nieformalne związki seksualne. Dopiero na etapie adopcji zrozumie, że nie przynosi to znaczącej ulgi, a czasem nawet pogarsza stan. Mężczyźni dbają o swoją samoocenę. Opuszczony człowiek jest jak zraniony lew.Z początku oblizuje swoje rany i marzy o zemście, a potem zacznie obwiniać się za to, że nie jest w stanie panować, stracił. Może to narzucić znaczący wpływ na charakter jego przyszłego związku - im bardziej zranił człowieka, tym bardziej prawdopodobne, że przeniesie część urazy, podejrzeń i nieufności w swoim następnym związku z kobietami.

Jak szybko przetrwać rozpad?

Ci, którzy chcą szybko poradzić sobie ze swoimi doświadczeniami po zerwaniu relacji z ukochaną osobą, będą rozczarowani - ten proces nie następuje szybko. Wszystko zależy od temperamentu, okoliczności i przyczyn separacji, od wieku i doświadczenia życiowego danej osoby, ale ogólnie rzecz biorąc, należy dostroić się, aby doświadczyć każdego etapu po kolei.

Jeśli przynajmniej jeden pozostanie bez życia, mogą pojawić się problemy i komplikacje.

Właściwa postawa to postawa pacjenta. Żaden etap nie trwa wiecznie, a zrozumienie tego pomaga zakończyć stratę z udziałem filozoficznego spokoju. Ten udział będzie niewielki, ale bardzo ważny. Psychologowie radzą, by nie próbować radzić sobie z ich stanem, to tylko doprowadzi do stłumienia i nagromadzenia negatywnych, należy spróbować zaakceptować każdy etap jako nieunikniony. Najtrudniejsze przypadki - rozstanie podczas ciąży kobiet, bezpośrednio przed ślubem, zdradą i zdradą. Ale można ich doświadczyć i znosić najmniejsze straty, jeśli zastosujesz się do rad psychologów.

Z dziewczyną

Ważne jest, aby człowiek pamiętał, że jego zadaniem na każdym etapie separacji jest zachowanie godności. To zależy od tego, jaka będzie jego męska samoocena po wyjściu z trudnej sytuacji. Nie można szantażować, grozić, zstępować do obelg i napaści, zemsty na wszystko, co obniża i degraduje mężczyzn, nie tylko w oczach kobiet, ale także we własnych oczach. Nie pij ani nie próbuj szybko znaleźć innej kobiety - Próby sztucznego wypełnienia wewnętrznej pustki są zazwyczaj skazane na fiasko i nieprzyjemny posmak przez wiele lat.

Po przejściu agresji i gniewu możesz spróbować porozmawiać z pierwszym, dowiedzieć się, jakie ma dalsze plany, może ona, podobnie jak ty, martwi się i żałuje zerwania i chce odnowić związek. Jeśli nie, nie rozpaczaj. Zadbaj o pracę i wszechstronny rozwój - czytaj, spotykaj się z przyjaciółmi, łowisz ryby, oglądaj ciekawe filmy, uporządkuj silnik samochodu - na pewno zgromadziło się wiele rzeczy, które odłożyłeś na później. Czas to zrobić. Ułatwi to przetrwanie trudnych czasów.

Z facetem

Kobieta zdecydowanie potrzebuje „pomocników” - ktoś powinien słuchać, wspierać. Ale nie powinieneś współczuć sobie. Bez względu na to, jak bardzo chcesz współczuć sobie, powinieneś pójść w drugą stronę - nauczyć się kontrolować i analizować swoje emocje, odróżniać miłość do pierwszego od strachu przed samotnością, stać się śmiesznym. Ważne jest, aby uczyć się z serca, szczerze wybaczyć.

Podczas gdy etapy powrotu do zdrowia po stracie są w toku, kobieta potrzebuje motywacji - aby pracować, uczyć się i dbać o siebie. Najlepszą motywacją jest zrozumienie, że prawdziwe szczęście może czekać w każdej chwili, w dowolnym miejscu. Czy będzie możliwe, jeśli ukryjesz się przed światem, zamkniesz się przed komunikacją, chodzisz? Łatwiej jest zaakceptować tych, którzy nie tracą swojej godności - bez względu na to, jak bolesne, nie schodzą na zemstę, plotek, plotek, szantażu (w tym dzieci). Kiedy staje się łatwiejsze, takie działania mogą być boleśnie żenujące.

Z przyjaciółmi

Wieloletni przyjaciele, którzy są bardzo często połączeni, dość boleśnie doświadczają przerwy, ale nie jak kochankowie. Najlepiej byłoby poczekać na czas, porozmawiać z przyjacielem w sposób uczciwy i nadal eliminować nieporozumienia. Ale jeśli nie jest to możliwe, najlepiej jest przebaczyć przyjacielowi, jeśli cię obraził, poprosić o przebaczenie i odejść. Być może nadal masz różne drogi.

Jak radzić sobie z depresją?

Jeśli depresja jest opóźniona o więcej niż dwa tygodnie, ważne jest, aby nie radzić sobie z jedną osobą, ale z asystentami - krewnymi, przyjaciółmi, psychologiem lub psychoterapeutą. Przy niewłaściwym podejściu może stać się przewlekłe. Ważne jest, aby wyznaczać cele i cele na każdą godzinę, każdego dnia. Im mniej czasu zajmuje rozkoszowanie się wszystkimi nieprzyjemnymi myślami, tym mniej dotkliwa będzie depresja.

Po długim związku zapomnienie bólu nie zadziała natychmiast, ból musi minąć sam. Porównaj swój stan z raną lub grypą - nawet jeśli naprawdę chcesz pozbyć się choroby, nie będziesz w stanie zrobić tego z wyprzedzeniem, choroba ustąpi, gdy organizm całkowicie poradzi sobie z wirusem lub goi się rana. To samo z emocjonalnymi ranami.

Ale możesz złagodzić chorobę, biorąc środki przeciwbólowe, w przypadku depresji po przerwie w relacjach taka pigułka będzie stałą intensywną aktywnością - w domu, w pracy, w społeczności, z pomocą krewnych i przyjaciół.

Jak utrzymać relację?

Znajomość przyczyn, dla których rozstania występują najczęściej, pomoże utrzymać istniejące relacje. Spójrzcie na nich jeszcze raz i zauważcie, że dla powodzenia związku ważne jest, aby mieli pewność, że nie ma przemocy i tłumienia, że ​​ludzie oprócz miłości mają wspólne zainteresowania i hobby. Pewnego dnia pasja minie, a społeczność zainteresowań pozostanie i pomoże ci pokonać wszystkie trudności razem. Ważne jest, aby liczyć się z opinią partnera, ale nie zapominaj o swoim życiu. Ofiary są niewłaściwe.

Porady psychologa

Słynny psycholog Mikhail Labkovsky zaleca przeżycie rozstania z podniesioną głową, zabraniając sobie nawet myśleć, że zostałeś porzucony lub zdradzony. Takie myśli nie dodają pewności siebie i pozytywnego myślenia. Podaje również następujące zalecenia.

 • Nie rozpuszczaj się w innym, pamiętaj o sobie - jeśli partner cię opuścił, z dużym prawdopodobieństwem przestał cię kochać, to dlaczego miałbyś cierpieć i cierpieć, marzyć o powrocie do związku? Przy niekochanych relacjach zazwyczaj nie rozwija się najcieplej.
 • Wszystkie pary mają trudności życiowejak również kłótnie i nieporozumienia, ale tylko te, które były początkowo słabe i nie do utrzymania, wadliwe, jeśli chcesz, zrywają. Dlatego to, co się wydarzyło, należy traktować z pozycji, że wszystko działo się zgodnie ze sprawiedliwością i prawem - oboje zasługujecie na szczęście przez długi czas. Razem to niemożliwe.
 • Nie spiesz się, daj sobie czas - średnio około roku potrzeba na pozbycie się stresu spowodowanego rozstaniem. Dla niektórych ten proces jest dłuższy, dla innych jest szybszy. Ale wszyscy, bez wyjątku, przekazują to, nikt nie jest na zawsze w etapach doświadczania straty.
 • Nie obwiniaj się za nic. To nie twoja wina się wydarzyła. A winy partnera też nie ma. Tak się po prostu stało. Przyjmij to i spójrz na relację z szacunkiem i wdzięcznością (było też dobrze!), A na siebie ze szczerą miłością. Jesteś piękna, niesamowita, indywidualna. A teraz ktoś patrzy w wielki biały świat, nawet dla takiej osoby jak ty.

Michaił Łukkowski twierdzi, że to tylko twój wybór, by pławić się w cierpieniu i samowaniu lub kontynuować życie pełne, pełne miłości, przyjaźni i radości. Nie partner prowadzi cię do depresji, ale sam decydujesz się na to. Jeśli weźmiesz odpowiedzialność za to, co się z tobą dzieje, łatwiej będzie ci przetrwać stratę i stres.

Jak zachować postawę po rozstaniu, zobacz poniższy film.

Napisz komentarz
Informacje podane w celach informacyjnych. Nie należy samoleczyć. Dla zdrowia zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Moda

Piękno

Związek