Rozstanie

Jak rozstać się z dziewczyną?

Jak rozstać się z dziewczyną?

dołącz do dyskusji

 
Treść
 1. Czy naprawdę trzeba się rozstać?
 2. Jak to zrobić?
 3. Jak nie robić?

Zakończenie relacji z dziewczyną nie jest łatwe dla wielu. Naprawdę chcę się poddać, aby nie skrzywdzić uczuć partnera i przynajmniej nie wygładzić bólu i uczuć z sytuacji. I tu znowu i znowu przewijasz w głowie możliwe opcje, jak poinformować ją o swojej decyzji. Nie możesz jednak odważyć się działać. Ten artykuł omówi, jak rozstać się z dziewczyną.

Czy naprawdę trzeba się rozstać?

Na początek przemyśl dokładnie swoją decyzję, rozważ zalety i wady. Być może jesteś prowadzony przez krótkotrwały silny impuls, który powstał po kłótni lub innej nieprzyjemnej sytuacji. Posłuchaj swoich uczuć i przejrzyj możliwe konsekwencje swojej decyzji. W końcu, aby przywrócić zepsuty związek, jeśli nadal chcesz, aby powrócił, może to być trudne.

Celem tego artykułu nie jest zniechęcanie do rozstania. Możesz po prostu zerwać związek w dość krótkim czasie, ale być może będziesz musiał żałować wyników pospiesznie podjętego kroku przez bardzo długi czas. Szczególnie trudno odbudować swoje życie po zakończeniu długiego związku. A jeśli mieszkasz razem, będziesz musiał zmienić swoje życie i nawyki.

Wybierz dla siebie konkretny powód (lub kilka powodów), dla których chcesz się rozstać ze swoją dziewczyną. Przeanalizuj problemy, które zmuszają cię do zerwania związku. Czy są na tyle poważni, by zostawić dziewczynę, którą tak bardzo kochasz?

Być może jedynym powodem rozstania może być jedynie wygaśnięcie uczuć. W tym przypadku musisz udawać, że pasja w rzeczywistości oszuka. Posłuchaj siebie i spróbuj zrozumieć, czy naprawdę jesteś zimny w stosunku do tego, z którym byłeś przez cały ten czas. Czy poczujesz prawdziwą stratę, gdy zniknie z twojego życia? Tak więc, jeśli nadal zdecydowanie zdecydowałeś się zakończyć związek, pozostaje tylko wybrać metodę, o której możesz o tym opowiedzieć.

Jak to zrobić?

Ogólnie rzecz biorąc, istnieje absolutnie uniwersalny przepis na to, jak prawidłowo się rozdzielać, odpowiedni na każdą okazję, oczywiście, i nie może być. Oczywiście rozumiesz, że ważne jest, aby pamiętać uczucia dziewczyny. Jeśli twoja decyzja nie jest wzajemna, wiadomość o przerwie może spowodować jej obrazę i inne negatywne emocje. Więc staraj się rozdzielać poprawnie, bez powodowania bólu.

W zależności od tego, jaki charakter ma Twoja dziewczyna i jak rozwinęła się Twoja komunikacja, wybierz najbardziej odpowiedni sposób na przekazanie swojej decyzji.

Napisz list lub wiadomość

Jedną z opcji jest wyrażenie myśli na papierze lub w wiadomości e-mail. Nie jest konieczne, aby słowa były wybierane bardzo pięknie. Najważniejsze jest to, że tekst jest szczery. Ważne jest jednak, aby zrozumieć, że nie powinna to być krótka „odpowiedź”. W związku z tym nadal nie jest pożądane dzielenie się przez SMS, po wysłaniu tylko jednego krótkiego wyrażenia. Odręczne pismo zrobi najlepsze wrażenie. W końcu nie są to litery drukowane na sucho. Ta metoda nadal podkreśla fakt, że mimo wszystko pracowałeś nad swoją wiadomością.

Jeśli okoliczności nie pozwalają na przekazanie listu lub taka metoda w twoim przypadku jest wyraźnie nieodpowiednia, użyj osobistej wiadomości na portalach społecznościowych lub e-mail. Obowiązują tutaj te same zasady.Wydrukowana wiadomość powinna zawierać szczegółowe myśli.

Zadzwoń

Inną opcją jest rozmowa telefoniczna. Powinieneś przygotować się na to z wyprzedzeniem, podnieść słowa i przedstawić ogólny plan rozmowy. Najprawdopodobniej będziesz się martwić, a bez przygotowania nie będziesz w stanie wyrazić swoich myśli w sposób zrozumiały.

Mów pewnie, spokojnie. Nawet jeśli kobieta, z powodu rosnących emocji, które słyszała, zaczyna eskalować sytuację, nadal grzecznie kontynuuj rozmowę.

Nie przerywaj najpierw rozmowy, a zwłaszcza nie rozłączaj się. Pozwól dziewczynie mówić, nawet jeśli jest to dla ciebie nieprzyjemne. Jeśli to możliwe, nie przerywaj. W końcu uprościłeś już swoje zadanie, rozmawiając przez telefon, a nie osobiście.

W rozmowie telefonicznej pamiętaj o przyczynach, które skłoniły Cię do podjęcia takiej decyzji. Nie ograniczaj się do słów „rozstajemy się, postanowiłem tak”.

Rozmawiaj osobiście

Dla wielu ludzi osobista rozmowa z dziewczyną na tak nieprzyjemny temat, jak zerwanie związku, jest najtrudniejszym sposobem na zerwanie. Często młodzi ludzie odkładają tę trudną rozmowę, nie ośmielając się powiedzieć w oczach swojej pasji o decyzji. Jednocześnie jest to prawdopodobnie najbardziej godny, odpowiedzialny i odważny sposób na złamanie.

Jeśli chodzi o rozmowę telefoniczną, z wyprzedzeniem przygotuj się na osobiste spotkanie. Najlepiej wybrać miejsce, które nie ma nic wspólnego z twoją parą. Może to być kawiarnia, do której wcześniej nie poszedłeś, cichy park lub inne słabo zaludnione i ciche miejsce, w którym nie będziesz przeszkadzać.

Dostrój się nie tylko do mówienia, ale także do słuchania. Być może ta część bez obelg nie zadziała. Dlatego przygotuj się na delikatne i delikatne słuchanie emocji i pretensji byłego kochanka. Są szanse, że nie będzie łez. Nie przejmuj się zbyt długo tematem rozmowy. Po powitaniu spokojnie powiedz, że musisz poważnie porozmawiać, a teraz powiesz bardzo ważną rzecz. Podaj dalej swoją decyzję i taktownie ją kłóć. Nie próbuj w tym momencie obrażać dziewczyny swoimi wyrzutami. Nie płać powodów rozstania z jej wyrzutem. Twoja dawna pasja i bardzo ciężka w tej chwili.

Pozwól dziewczynie mówić, odpowiedz na jej pytania. Bądź cierpliwy i szanuj jej uczucia, ponieważ dla niej taki obrót wydarzeń był najprawdopodobniej bardzo nieoczekiwany. Zgłaszając rozpad, złamałeś jej plany i marzenia związane z twoją parą. Nie zdziw się, że nie jest to postrzegane z uśmiechem. Po rozmowie, jeśli dziewczyna nie ma nic przeciwko, możesz zabrać ją do domu.

Ale nie drażnij jej przejawy uwagi, charakterystyczne dla związku pary, teraz nie jesteś chłopcem i dziewczyną. Pożegnaj się z nią jako przyjaciółką.

Zniknij

Dość niejednoznaczna metoda przerywania relacji. W rzeczywistości jest równy ucieczce. Istnieją jednak sytuacje, w których konieczne jest zastosowanie takich działań. Na przykład, jeśli dziewczyna jest niepotrzebnie natrętna i nadal stara się uratować parę. Niektórzy faceci wybierają tę opcję, jeśli obawiają się zbyt gwałtownej reakcji dawnej pasji na lukę.

Jeśli zdecydujesz się zniknąć, to wiedz, że w naszych czasach nie jest to takie proste. Będziemy musieli zignorować połączenia, a nawet zmienić swój numer. W sieciach społecznościowych twoja dziewczyna będzie musiała zostać zablokowana, aby nie mogła się z tobą skontaktować za pośrednictwem prywatnych wiadomości. Pewnym problemem w tym przypadku są zwykli znajomi i przyjaciele. Twoja pasja może również skorzystać z ich pomocy, aby znaleźć „zbiegłego” i zadać mu kilka pytań.

Jednak większość dziewcząt o podobnym zachowaniu młodego mężczyzny szybko rozpoznaje sytuację. Prawdopodobieństwo, że będziesz musiał energicznie ukryć się przed byłym kochankiem, jest bardzo małe.

Ale warto pomyśleć o tym, jaką opinię o sobie stworzysz z podobnym aktem w twojej porzuconej pasji, jak również w jej przyjaciołach i krewnych.

Stopniowo zmniejszaj relacje

Separacja może być stosunkowo bezbolesna, jeśli sama dziewczyna traci do ciebie uczucia. Niektórzy faceci i mężczyźni, którzy decydują się zerwać ze swoją ukochaną, po prostu przestają okazywać uczucia. Kiedy zaloty się kończą, znaki uwagi znikają, zachowanie faceta staje się ostre itp., Wiele dziewcząt decyduje się na rozproszenie.

Jednak ta metoda jest dość trudna do wdrożenia, jeśli nadal kochasz swoją dziewczynę. Inną wadą jest to, że niektóre osoby mogą być bardzo cierpliwe. Wtedy wszystkie twoje sztuczki zostaną zmarnowane, a pasja nie przestanie się trzymać twojego związku.

Taki sposób wpływania na dziewczynę jest w rzeczywistości sztuczką, dzięki której przenosisz odpowiedzialność za swoją przerwę na swojego byłego kochanka. Zastanów się, czy jest to godne? Czy twoja dziewczyna zasługuje na takie zachowanie?

Jak nie robić?

Człowiek powinien być w stanie wziąć odpowiedzialność za swoje działania i decyzje. Opisano tutaj kilka sposobów na zerwanie związku z dziewczyną. Który jest odpowiedni w twojej sytuacji, zależy od ciebie. W każdym razie pamiętaj, aby szanować drugą osobę. Zwłaszcza, że ​​dziewczyna raz ci zaufała, odwzajemniła twoje uczucia. Nie dyskontuj tego. Istnieje więcej okrutnych sposobów rozstania, ale nie opiszemy ich w tym artykule.

W każdym razie każdy z was będzie lepiej, jeśli odejdzie, zachowując przyzwoite wrażenie. Jeśli po rozpadzie twojej pary chcesz pozostać przyjacielem swojego byłego, zanotuj kilka wskazówek.

 • Nie miej winy za rozstanie z nią. Nie obwiniaj ani nie krytykuj swojego partnera podczas rozmowy o swojej przerwie. Lepiej jest szczerze przeprosić siebie za swoje błędy i wszelkie nieprzyjemne chwile, które wydarzyły się w związku z powodu twojej winy.
 • Nie reaguj agresją lub powodziami emocji na jej ewentualne nietrzymanie moczu. Negatywna reakcja na twoje słowa jest w pełni uzasadniona i naturalna. Podtrzymuj go z godnością, bądź spokojny, łagodny, cierpliwy. Pozwól dziewczynie mówić, a jeśli to konieczne, płacz.
 • Jeśli mieszkasz razem, nie jedź tam swoim ex. Z góry pomyśl o swoich opcjach podróży. W przypadku, gdy mieszkałeś w wynajętym mieszkaniu, zapłać je z wyprzedzeniem 1-2 miesięcy i wyprowadzisz się samodzielnie. Już spowodowałeś, że dziewczynka doznała urazu psychicznego i prawdopodobnie straciła ją z równowagi na długi czas (psycho-emocjonalna). Dlatego nie utrudniaj jej życia, nawet wymuszaj awaryjne poszukiwania mieszkań.
 • Nie rozstań się z ukochaną osobą za pośrednictwem osób trzecich. Na przykład prosząc przyjaciela lub dziewczynę o przekazanie słów o przerwie. To jest bardzo lekceważące i niegodne. Tak więc poświęcasz swoim osobistym sprawom trzecią osobę, która dowiaduje się o przerwie przed samą dziewczyną, a to jest co najmniej bardzo obraźliwe. Co więcej, jesteś tchórzliwym ucieczką z pola bitwy, nie racząc swojej byłej ukochanej na osobistą rozmowę i wyjaśnienie sytuacji.
 • Jeśli mimo wszystko zdecydowałeś się wyjechać, po wysłaniu SMS-a, zrób to taktownie i kompetentnie. Nie jest konieczne używanie pseudonimów przetargowych na początku frazy, na przykład „moje małe kochanie” lub „kotek”. Odwołaj się do dziewczyny tylko po imieniu. Następnie napisz krótki opis tego, co postanowiłeś rozproszyć i wskaż przyczynę. Unikaj monosylabicznych suchych zwrotów, takich jak: „Żegnaj na zawsze, nigdy nie dzwoń”, „Odchodzę od ciebie, nie potrzebuję cię” itp. Bądź przygotowany na lawinę rozmów lub przynajmniej SMS-a niepochlebnego o tobie ty treści
 • Nie żądaj zwrotu swoich prezentów. Akceptuj je tylko wtedy, gdy sama chce je zwrócić. Nie rzucaj też jej rzeczy. Nawet jeśli ta strona w twoim życiu jest dla ciebie na zawsze zamknięta, nie powinieneś wykorzenić tych przyjemnych chwil, które cię kiedyś zjednoczyły i rozgrzały.
 • Po rozstaniu nie należy świadomie unikać komunikowania się z byłą dziewczyną. Podczas spotkania zachowuj się naturalnie jako przyjaciel.Nie stale przypominaj o tym, co się wydarzyło i nie pozbywaj się rany za pomocą natrętnych pytań: „Jak się masz?”, „Czy już wyzdrowiałeś?”, „Dlaczego wyglądasz tak źle?”, „Czy nadal nie masz nikogo? Jeśli masz przyjazne stosunki, to jest bardzo dobre. Ale w każdym razie sama dziewczyna powie ci, co uważa za konieczne.
 • Jeśli przyczyną separacji była inna kobieta, nie wchodź w niepotrzebne szczegóły nowego związku. Wystarczy porozmawiać o tym, że masz uczucia do innej osoby.
 • Po rozstaniu nie skrzywdzaj swojego byłego kochanka jeszcze bardziej, celowo pokazując jej swoją nową pasję. Niestety, niektórzy mężczyźni nie przegapią okazji, by jeszcze bardziej upokorzyć opuszczoną dziewczynę, demonstrując udany i burzliwy romans.

Szanuj uczucia osoby, która była ci kiedyś bliska, nawet jeśli jesteś zły na coś pierwszego. W tej sytuacji jesteś już na korzystnej pozycji.

Napisz komentarz
Informacje podane w celach informacyjnych. Nie należy samoleczyć. Dla zdrowia zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Moda

Piękno

Związek