Zazdrość

Jak przestać być zazdrosnym o dziewczynę?

Jak przestać być zazdrosnym o dziewczynę?

dołącz do dyskusji

 
Treść
 1. Przyczyny zazdrości
 2. Wpływ na relacje
 3. Jak pokonać?
 4. Porady psychologa

Zazdrość jest negatywnym uczuciem, które należy usunąć, bez względu na to, jakie są ataki. Nie ma sensu pytać, ponieważ kłótnie dla ludzi, którzy się kochają, tylko przeszkadzają. Psychologowie oferują mężczyznom szereg dobrych rad, które pomagają w utrzymaniu relacji ze swoją dziewczyną.

Przyczyny zazdrości

Zazdrość jest uzasadniona i bezpodstawna. W pierwszym przypadku, jeśli zauważysz, że dziewczyna flirtuje i flirtuje z innymi, pojawia się podobne uczucie i ma ona fundament. Zdarza się jednak, że zazdrosny człowiek nie ma dowodów, ale wciąż podejrzewa i próbuje złapać dziewczynę w coś, co nie jest. Istnieje wiele powodów, dla których ocenia się zazdrość. Zostały opracowane przez ekspertów. Po pierwsze, podstawą tego negatywnego uczucia jest niska samoocena i podświadomy strach przed utratą właściwej osoby. Nie na końcu są problemy finansowe i inny poziom społeczny rodzin mężczyzny i dziewczyny.

Jeśli facet, zwłaszcza młody, nie ma dużego doświadczenia z płcią przeciwną, zaczyna mu się wydawać, że znalezienie nowej dziewczyny nie będzie łatwe. W rzeczywistości tak nie jest. Jeśli zdecydujesz się rozstać z tą dziewczyną, musisz się zdecydować i nie ciągnąć. Wymyślanie przyczyny w formie zazdrości i zdrady nie ma sensu. Jeśli związek był wyczerpany, to było to doświadczenie życiowe, umiejętności komunikacyjne z inną osobą. W każdym razie najlepszą opcją byłoby podzielenie się życzliwie, bez wywoływania kłótni.

Kompleksy niższości nie ominęły prawdopodobnie ani jednego człowieka na świecie. Zawsze jest ktoś wyższy i chłodniejszy, bogatszy i bardziej znany. A wyobraźnia zaczyna kończyć obraz, ponieważ bardziej skuteczny przeciwnik przyciąga uwagę dziewczyny, a następnie odsuwa ją. Zwłaszcza jeśli taki negatywny przykład był w przeszłości. Jest wiele stresu, który wielu facetów gasi, robiąc sceny niewinnej dziewczyny.

Zdarza się również, że w rzeczywistości powód jest wymyślony, aby rozładować, chociaż chłopak nie jest zazdrosny o nikogo.

Jeśli mówimy o pochodzeniu i środowisku społecznym, a także poziomie bogactwa materialnego, to jest wiele przykładów, kiedy to oni najbardziej wpłynęli na relacje. Bogata młodzież jest przyzwyczajona do elitarnej rozrywki: wycieczki za granicę, zajęcia na świeżym powietrzu i sporty, wycieczki na koncerty znanych wykonawców i premiery nowych filmów.

Wartości z dzieciństwa są już tworzone przez zaawansowaną rodzinę. Ten facet staje się trudny do zrozumienia, że ​​można znaleźć ciekawe imprezy z dużą ilością alkoholu i głośnej niezręcznej muzyki, co cieszy się dużym uznaniem w firmie i rodzinie dziewczyny.

Sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, jeśli dziewczyna pochodzi z lepiej sytuowanego środowiska.gdzie wśród jej kumpli są materialnie osiągnięci mężczyźni, często starsi i bardziej doświadczeni. W końcu piękne dziewczyny kochają udanych facetów, taki jest stereotyp. Facet zaczyna uważać się za zbędnego, zazdrosnego i gnębi swoją dziewczynę ciągłe zapytania o przeszłość. Nie powinniśmy jednak zapominać, że twórcze i celowe natury przyciągają płeć żeńską nie mniej niż tradycyjne „samce alfa”. Ile kobiet, tyle opinii.

Według statystyk, mężczyźni są podatni na ataki zazdrości. Poligamiczne z natury przenoszą swoją wizję na kobiety, nie znając ich psychologii. To destrukcyjne uczucie u niektórych osiąga gigantyczne granice, nawet paranoję.Wtedy mężczyzna zaczyna myśleć, że jego partner zdradza go co minutę. Każda rozmowa telefoniczna, wiadomość, wizyta krewnych i przyjaciół jest powodem do demontażu.

W rzeczywistości wszyscy sami oceniają. Kobiety nie są tak podatne na cudzołóstwo i poszukiwanie nowości w związkach, jak mężczyźni. To jest udowodniony fakt.

Wpływ na relacje

Dobrze znane powiedzenie, że zazdrość jest wskaźnikiem miłości, jest w rzeczywistości błędne. „Zwiększyć stopień” i utrzymać drugą w dobrej formie, wywołać adrenalinę, urozmaicić rutynę - tak, jest kusząca. Ale jak łatwo jest przekroczyć tę linię, doprowadzić do zniszczenia wszystkiego, co jest dobre i jasne.

Będąc zazdrosnym o drugiego człowieka, raczej popycha swojego partnera do zmiany. Skandale i brutalne sceny mogą prowadzić tylko do rozstania, ale nie do zmiany sytuacji. Nie są to uczucia, których potrzebują kobiety, a na pewno nie świadectwo miłości. W każdej sytuacji musisz się uspokoić i przestać się kręcić. Należy pamiętać, że partner nie jest własnością, nie jest zabawą. Dlatego myślący człowiek zważy wszystkie ryzyka i zdecyduje, czy ze względu na nieuzasadnione fantazje warto zniszczyć jego wzajemne relacje. W 99% przypadków okazuje się, że nie, nie warto.

Zastanów się, do czego prowadzi zachowanie zazdrosnego „Otella”.

 • Utrata wzajemnego szacunku. Zamiast wizerunku fajnego macho, dostaniesz pewny siebie tyran, pokazujący egoizm zamiast miłości. Prawdziwe relacje można budować tylko na podstawie zachowania przestrzeni osobistej. Zawężając to, idziesz nigdzie.
 • Zmęczenie spowodowane niepowodzeniem i nieporozumieniem. Przemoc i podejrzenia powodują uczucie „ptaka w klatce”, utraty wolności i radości.
 • Zdrada. Ze skandalami i upokorzeniami mężczyzna popycha swoją dziewczynę tylko do możliwej zdrady. Kolejna kłótnia, a dziewczyna zaczyna marzyć o zachwyconym i spokojnym przyjacielu. To, co stanie się dalej, jest łatwe do wyobrażenia. Eksperci twierdzą, że jeśli kobieta zdecyduje się zmienić z zemsty, zrobi to.
 • Negatywny dla dzieci. Nigdy nie możesz robić gwałtownych scen w obecności dzieci. Ich wrażliwa psychika zareaguje, tworząc obraz niegodnego ojca. W przyszłości taki model zachowania w rodzinie spowoduje kompleksy u dziecka. To kolejny ważny argument, aby pokonać siebie i powstrzymać skandale.

Jak pokonać?

Aby nauczyć się powstrzymywać, lepiej jest zwrócić uwagę na zajęcia mające na celu samorozwój. Pomoże to przestać skupiać się na niepowodzeniach, zakłócając zły nastrój kobiety. Ci, którzy nie myślą, by stać się cierpliwym psychiatrą, pilnie przestają być zazdrośni o dziewczynę dla wszystkich. Męskie życie może i powinno być bogate i interesujące. Aby zwiększyć poczucie własnej wartości i osiągnąć uznanie, samo pragnienie nie wystarczy. Potrzebujesz ciężkiej pracy nad sobą.

Podamy kilka wskazówek dotyczących różnych działań, które mogą zastąpić nieprzyjemne myśli o zazdrości.

 • Rozwijaj swoje talenty. Oceń te bezwarunkowe zalety, które wybrała dla Ciebie dziewczyna: co jesteś ekspertem i wykwalifikowanym pracownikiem, gdzie są mocne strony charakteru i wyglądu. Wśród cech, które szczególnie lubią kobiety, psycholodzy nazywają zaangażowanie, życzliwość i lojalność, optymizm i poczucie humoru. Dobra kondycja fizyczna i czystość nie są omawiane. Poczucie stylu i smaku jest rozwijane i wzmacniane za pomocą literatury i profesjonalnych porad.

Często samoocena wzrasta wraz z osiągnięciem pożądanego kształtu. Nie oznacza to, że musisz kołysać dzień i noc. Ale schudnąć i wyglądać aktywnie, a sport jest koniecznością.

 • Uzależnij się od czegoś. Hobby jest niezbędne dla każdej osoby. To znaczy, zamiast myśleć o dziewczynach, facet zaczyna motocykl, snowboard i jazdę na rowerze, pływa i spędza czas na siłowni. Wybór jest bardzo duży - od szachów i sztuk walki po naukę języka obcego. Nieźle odwraca uwagę od zbędnych myśli i korzyści z założenia własnej firmy.Dla uspokojenia zaleca się medytację i jogę.
 • Komunikuj się, w tym z innymi dziewczynami. To świetny sposób na pokonanie nieufności, a także wiele dowiedzieć się o psychologii kobiet. W tym przypadku całkiem możliwe jest pozostanie lojalnym, komunikowanie się tylko w przyjazny sposób. Na pewno będzie mniej czasu na zazdrość i bardziej pozytywny czas.
 • Bądź oryginalny i wyjątkowy. Daj niespodziewane prezenty i zaskakuj dzień i noc. Harmonijne intymne relacje w dużej mierze determinują siłę twojego związku. Kochaj i nie krępuj się składać komplementów, odkrywać swoje uczucia i organizować romantyczne randki. Dla kobiety, która widzi w tobie źródło radości i pozytywnych emocji, z pewnością staniesz się jedyną i pożądaną.

Zdarza się również, że relacja jest długa, a facet nadal jest zazdrosny o byłą dziewczynę. Jeśli uczucia nie mijają, towarzyszy im bolesna zazdrość, psychologowie radzą szybko zapomnieć o przeszłości i nastawić się na przyszłość. Lepiej jest pomyśleć, że czas minął, dziewczyna nie jest już tak atrakcyjna i interesująca, jak była w czasie komunikacji z tobą. Drugi mężczyzna będzie bardziej cyniczny i twardy, a także starszy. Wolno oglądać ją w sieciach społecznościowych i nie przeglądać zdjęć i filmów.

Jeśli nowy romans pojawi się zbyt szybko, następny facet będzie prawdopodobnie zazdrosny o poprzednią pasję, co znacznie ułatwi ci zapomnienie o swoich przeżyciach.

Porady psychologa

Psycholodzy są przekonani, że uczucie zazdrości rodzi się w samej osobie, symbolizując problemy z poczuciem własnej wartości. Aby całkowicie wykorzenić ten nawyk, można użyć praktyki filozoficznej wektorowej. Ta technika została opracowana przez dr Burlana.

Dawanie poczucia bezpieczeństwa i ochrony może opierać się na znajomości cech i typów ludzkiej psychiki. Nie będzie nawet cienia zazdrości, jeśli zaufanie między tobą jest kompletne i otworzysz sobie wszystkie swoje marzenia i tajemnice. Daj przyjemność konkretnej dziewczynie według jej wektorów, ale nie przypadkowo, ale wiedząc dokładnie, jak to zrobić. Upewnij się, że delikatna kobieca dusza otwiera się przed tobą bardziej niż jakikolwiek bliski przyjaciel. Jeśli tak się stanie, to nigdy więcej nie będzie zazdrosny.

Przede wszystkim należy ustalić, który z głównych wektorów jest kobietą. Na tej podstawie wymieniamy zalecenia psychologa, jak zaspokoić potrzeby każdego typu.

 • Brown Zapewnij większą dokładność w życiu i powolność w biznesie, w tym zakupy. Żadnych niesprawiedliwych uwag, tylko pochwała dla sprawy. A także kocham jej kuchnię.
 • Wizualne. Romantyczne wiersze, kolorowe pocztówki i ogromne bukiety nigdy nie powinny się skończyć. A także randki przy księżycu, jasne obrazy i lśniące tańce.
 • Skórne. Ważny jest masaż i przyjemna w dotyku przyjemność, której dziewczyna tak bardzo potrzebuje. Ale potrzebuje również szacunków umiejętności księgowych i biznesowych. W końcu ten przyjaciel jest absolutnym realistą.
 • Sonic. Bez muzyki tego typu trudno sobie wyobrazić. Wszystkie skojarzenia są połączone z nią przyjemnym dźwiękiem, w tym męskim głosem. Jednak dziewczyny tego typu kochają samotność, gatunek epistolarny i fantastyczne pomysły. Możliwe jest wspólne omówienie urządzenia Układu Słonecznego i lepiej odlecieć razem do dalekiej gwiazdy.

Rozumiejąc subtelności psychologii, wiele tysięcy przedstawicieli silniejszej płci nauczyło się z głupiej zazdrości. Zamiast tego zbudowali szczęśliwą i głęboką relację z wybranymi.

Jak przestać być zazdrosnym o swoją ukochaną dziewczynę lub żonę, zobacz następny film.

Napisz komentarz
Informacje podane w celach informacyjnych. Nie należy samoleczyć. Dla zdrowia zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Moda

Piękno

Związek