Zazdrość

Czy powinieneś zrobić zazdrosnego faceta, jeśli chcesz zbudować z nim poważny związek?

Czy powinieneś zrobić zazdrosnego faceta, jeśli chcesz zbudować z nim poważny związek?

dołącz do dyskusji

 
Treść
  1. Wszystkie zalety i wady
  2. Przyczyny zazdrości
  3. Czego się bać?
  4. Porady psychologa

Jeśli spojrzysz na fora i czasopisma dla kobiet, zaczniesz odnosić wrażenie, że bez zazdrości nie da się rozpalić w człowieku płomienia namiętności. Dziewczęta i kobiety poważnie radzą sobie nawzajem „aby uczynić go zazdrosnym i udręczonym”. Czy warto i jak nie przekroczyć granic, ten artykuł powie.

Wszystkie zalety i wady

Zdrowa, dozowana zazdrość może naprawdę odświeżyć związek, dać im pikanterię, oznaczyć partnera wartością wybranego. Ale nie zapominaj, że zazdrość jest bardzo niebezpiecznym uczuciem, a jej konsekwencje mogą być nieprzewidywalne.

Zwykle chodzi o to, czy sprawić, by chłopak (mąż) był zazdrosny, dziewczyny i kobiety pytały, kiedy czują, że nie lubią go wystarczająco, nie są tak ważne, jak by chcieli, są cenione, nie boją się ich stracić. To tutaj musisz się zatrzymać i dobrze przemyśleć - w końcu wszystko to wydaje ci się pomyślane, to twoje oczekiwania, które do pewnego stopnia nie są spełnione. Może łatwiej jest zredukować roszczenia?

Drugie pytanie, które kobieta musi sobie zadać, zanim zacznie opracowywać sprytny plan rzucenia wyzwania zazdrości partnerowi - i dlaczego jej potrzebuje? Spróbuj odpowiedzieć na to pytanie, ale unikaj sformułowań typu: „Ponieważ on jest taki a taki”. Pytanie brzmi, co jest wymagane, a nie dlaczego. Odpowiedź powinna być jak najbardziej szczera. Spójrz na niego z dystansem, może będzie tak obrzydliwy, że wszelkie pragnienie spowodowania zazdrości zniknie samoistnie.

Kobieta, która próbuje wywołać zazdrość u partnera, szczerze wierzy, że wpłynie to pozytywnie na związekże człowiek natychmiast przejrzy wszystko i boi się go stracić. Oznacza to, że dziewczyna sprawia, że ​​człowiek jest zazdrosny o poprawę relacji. Ale w praktyce nie zawsze tak jest. Z dużym prawdopodobieństwem takie działania będą szkodliwe dla twojego związku, zwłaszcza jeśli planujesz żyć z tym człowiekiem przez długie i szczęśliwe życie, wychowywać dzieci, budować dom.

Relacje umrą stopniowo, ponieważ zazdrość jest niebezpieczna właśnie ze względu na jej długoterminową perspektywę - kiedy relacje w małżeństwie stają się nawykowe, pasja zanika, gromadzi się wystarczająca liczba drobnych wykroczeń, może przypomnieć ci o nieistniejącym rywalu, którego sam stworzyłeś. W ten sposób rozwija się patologiczna zazdrość paranoiczna, rozpad małżeństw i upadek życia.

Zazdrość ma efekt podobny do tsunami. I to nie ma nic wspólnego z miłością. Twierdzenia, że ​​„zazdrosny oznacza miłość” nie odpowiadają prawdzie.

Jeśli twoje plany mają poważny związek z mężczyzną, to nie powinieneś ich psuć w zarodku, ponieważ gdy nie jesteś żonaty, nie masz wobec siebie żadnych zobowiązań. A zatem możliwe jest osiągnięcie przeciwnego efektu - mężczyzna po prostu decyduje, że kobieta nie jest wiarygodna, a on na pewno nie wyjdzie za nią.

Mężczyźni są dość wnikliwi i błędem byłoby uważać ich za nieokrzesanych. Szybko odróżniają manipulację od innych motywów. Jeśli kobieta próbuje przetestować swoje uczucia do siły, aby zaspokoić swoje własne ambicje, szybko to zrozumie.Nie trzeba dodawać, że nie ma kwestii zaufania do takich relacji. Mężczyźni nie chcą być ofiarami manipulacji, zazwyczaj decydują się nie poślubiać kobiet, które przynajmniej raz zostały skazane za manipulację.

Zazdrość na odległość również nie jest najlepszym rozwiązaniem, jak myślą panie. Takie sytuacje, nawet przemyślane w najdrobniejszych szczegółach i kierowane, mogą na zawsze stworzyć opinię partnera - nie będzie już ufał, wierząc, że kobieta będzie nadal otrzymywać oznaki uwagi innych mężczyzn. I za każdym razem, gdy on lub jego towarzysz będą musieli wyjechać w interesach lub dla przyjemności, będzie dręczony wątpliwościami, że wyraźnie nie skorzysta na związku.

Jest tylko jedna sytuacja, w której męska zazdrość będzie normalna. Jeśli nie jesteś jeszcze żonaty, a kobieta absolutnie nie zrobiła niczego, by sztucznie wywołać lub wywołać zazdrość. Na etapie zalotów sam człowiek czuje się jak zapałka.

Nie będzie nic strasznego, że zacznie rozumieć, że inni mężczyźni mogą być obecni obok kobiety, którą lubi. To normalna naturalna konkurencja.

Ale tutaj od kobiety wymagana jest naturalność w zachowaniu. Nie musisz ukrywać, że komunikujesz się z innymi mężczyznami, ale nie powinien się reklamować. Nie powinieneś o tym mówić sam, ale w rozmowie takie informacje mogą pojawić się i brzmią naturalnie. Nie jest faktem, że mężczyzna będzie zazdrosny, ale będzie to całkiem normalna zazdrość stworzona przez naturę, w której nie ma nic patologicznego.

Jeśli wszystkie powyższe nie są przekonane i naprawdę chcesz dać swojemu ukochanemu odrobinę emocji, rozważmy najczęstsze powody zazdrości u pary i sprawdźmy, czy w takich sytuacjach można działać umyślnie.

Przyczyny zazdrości

Zazdrość to uczucie hojnie zmieszane ze strachem przed utratą, utratą, utratą posiadania. Powodem tego uczucia może być dowolna liczba. Mężczyźni są naturalnie zaaranżowani tak, że ważne jest, aby wygrali, wygrali, a kobiety nauczyły się używać tej cechy przedstawicieli silniejszej płci. Najważniejsze to nie przesadzać.

Istnieje kilka sprawdzonych metod, ale nie wszystkie będą działać, jeśli nie planuje się przelotnego związku, ale silnego i poważnego małżeństwa.

Zacznij dbać o siebie

Kobieta, która nagle zmieniła swój wizerunek, przebrała się i chodziła po pięknym i tajemniczym, bardzo intrygującym człowieku. Niektórzy zaczynają się głośno zastanawiać nad tym, co się stało, podczas gdy inni milczą, a ich dusze przechodzą przez wersje przyczyn cudownej przemiany. Metoda jest doskonała, przydatna, bez przemocy. Na pytania można odpowiedzieć wymijająco, a nawet ograniczyć się do uśmiechu Mony Lisy, aby się śmiać.

Transformacja przyniesie korzyść kobiecie - podniesie samoocenę, przyjmie na siebie podziwiające spojrzenie partnera i innych mężczyznMożliwe, że czyjeś poglądy przypadkowo przechwycą obiekt bólu serca. Wtedy efekt dla niego wzrośnie wielokrotnie. Najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest kobieca odpowiedź na męskie pytanie: „To wszystko dla ciebie”. Takie odpowiedzi zniechęcają mężczyzn, zmniejszają ich wewnętrzną konkurencję.

Opóźnienia w pracy

Dość wątpliwy sposób. Kobieta, która jeszcze przed ślubem, często pozostaje w pracy, w oczach mężczyzny nie jest idealnym kandydatem na współmałżonka, ponieważ niewiele osób lubi robić samotne pierogi po dniu pracy, podczas gdy żona jest zajęta sprawami pracy. Dlatego usiłuje wywołać zazdrość, która musi pozostać w pracy, a nie zbyt zamyślona. Oczywiście, mężczyzna nie złamie stosunków tylko z tego powodu (chociaż tak się dzieje), ale nie będzie się spieszył z złożeniem oferty.

Jeśli faktycznie przebywasz w pracy, przedstaw ją jako wymuszoną okoliczność i poproś partnera o spotkanie w pracy.To da mu poczucie własnej wartości, jak również zmniejszy możliwe zazdrosne nastroje (w tym przypadku, w przeciwieństwie do poprzedniego przykładu, niczego nie potrzebują).

Odwiedzając znajomych

Jeśli nie jesteś żonaty, nie jesteś związany określonymi umowami i obowiązkami, nie ma w tym nic niezwykłego - kobieta ma pełne prawo do komunikowania się ze swoimi przyjaciółmi bez swojego mężczyzny. Nie może zabrać wybranego do przyjaciela, a to nie tylko wywoła uczucie zazdrości u odpowiedniego mężczyzny, ale nie stanie się przyczyną zniewagi. Teraz, jeśli mężczyzna rzuca się na tę scenę, trzeba się zastanowić i czy warto budować z nim relację, bo jeśli chodzi o małżeństwo, taka osoba zrobi wszystko, aby nie mieć przyjaciół, ponieważ będzie próbował kontrolować każdy krok.

Zdecydowanie zaleca się, aby nie oszukiwać człowieka (nawet jeśli oszustwo zostało wcześniej ustalone). Jeśli kobieta idzie do swojej przyjaciółki, a potem robi wszystko, aby wątpić dokładnie, gdzie ona jest, dobro nie zadziała: to jest powód, dla którego mężczyzna wątpi w swojego wybranego.

W przypadku zajęć rekreacyjnych istnieje również minus: jeśli teraz wolisz komunikować się ze znajomymi i dziewczynami bez wybranego, to możliwe, że nie będzie chciał przedstawić cię swoim przyjaciołom. Czy taki związek będzie kompletny? Prawdopodobnie nie.

Flirtuj z innymi mężczyznami

W ten sposób podświadomie wywołuje zazdrość, nie ma wystarczającego doświadczenia życiowego, używa wszystkiego, ale głównie w dzieciństwie, w szkole. Dla pierwszej miłości inne sposoby są nieznane i niedostępne. Ale dla dorosłych dorosłych ta metoda jest nie do przyjęcia. Dziewczyna lub kobieta, która otwarcie flirtuje z innymi mężczyznami przed swoim partnerem, nawet jeśli nie są związani małżeństwem, grozi utratą partnera na zawsze.

Nie każdy człowiek będzie cierpiał z powodu zazdrości, nie wszyscy spieszą do ciebie z kwiatami i obrączką. Wielu w takich sytuacjach reaguje troską. Nie dlatego, że nie mogą lub nie chcą konkurować z innymi, ale dlatego, że po prostu nie widzą sensu: kobieta, która chętnie akceptuje zaloty innych mężczyzn, ich zdaniem, nie będzie najlepszym małżonkiem i matką dzieci.

Nawet jeśli uda się osiągnąć cel, a pan młody nie ucieka, ale nie ma gwarancji.

Aktywność w sieciach społecznościowych

W sieciach społecznościowych, jak wielu wierzy, dozwolone jest więcej niż w życiu. Przestrzeń wirtualna jest bardzo trudna do regulacji. Niektórzy wykorzystują swoją aktywność w sieciach społecznościowych, aby znaleźć miłość i „poprawić” ją. Mężczyźni postrzegają sieci społecznościowe jako projekcję rzeczywistości, a więc swobody w korespondencji, na co kobieta może sobie pozwolić w Internecie, aby następnie dotrzeć do wybranych, będą postrzegani jako to samo, co flirtowanie z mężczyznami w rzeczywistości.

Z jednej strony nie ma nic strasznego w tym, że kobieta „lubi” zdjęcie innego mężczyzny, pisze neutralny komentarz na swoim poście lub taśmie wideo, ale z drugiej strony jest to paradoks „polubień” - zbyt mocno wpływają na psychikę. Może to zepsuć związek, chociaż silny, samowystarczalny i inteligentny człowiek, który wyrósł z okresu dojrzewania, po prostu nie zwraca uwagi na takie drobiazgi.

Nadmiernie emocjonalna reakcja partnera na wydarzenia wirtualnej rzeczywistości mówi o jego niedojrzałości psychicznej i emocjonalnej. Z takim mężczyzną nie powinieneś budować poważnego związku - nie jest na nie przygotowany.

Ignoruj

Ignorowanie osoby, która absolutnie nie zrobiła nic złego, może być bardzo obraźliwe. I na pewno nie pomoże poprawić relacji. Jeśli wybrana osoba popełniła wysypkę, twoim zdaniem, działaj, a ignorowanie w żadnym wypadku nie rozwiązuje bieżącego problemu.

Decyzja, aby nie zauważyć osoby i jego próby mówienia, jest odejściem od rzeczywistości. Relacje nie mogą się poprawić, jeśli partnerzy nie mają okazji omówić, na czym im zależy.Ale ignorowanie może nawet zrujnować bardzo spokojnego człowieka. Trudno powiedzieć, co zrobi. Wiele zależy od jego temperamentu, wychowania, osobistych cech charakteru i doświadczenia życiowego. Niektórzy, po kilku próbach mówienia, po prostu zostawiają wszystko tak, jak jest, a wtedy sama kobieta będzie musiała zastanowić się, jak wydostać się z trudnej sytuacji. Przy dobrej kopalni w złej grze będzie to prawie niemożliwe.

Otrzymywanie prezentów

Dary są nieznane od kogo, a nawet jeśli wiadomo, kim są, możesz je zaakceptować. Okazje te obejmują urodziny, urodziny, Nowy Rok i inne specjalne okazje. Ale nawet jeśli dary są uzasadnione, nie powinny być zbyt drogie, w przeciwnym razie spowoduje to podejrzenie o wybranym. Nawet podstawowe zasady etykiety zabraniają przyjmowania drogich prezentów od osób, z którymi nie jesteście blisko lub spokrewnieni.

Wywołanie zazdrości przy pomocy prezentów od innych mężczyzn od partnera jest łatwe. Ale ta zazdrość będzie na skraju patologii i nie nastąpi poprawa relacji.

Czego się bać?

Zazdrość jest również niebezpieczna, ponieważ powoduje uzależnienie jako silny narkotyk. Stopniowo pragnienie łaskotania nerwów partnera będzie coraz silniejsze, a wtedy kobieta zacznie zamieniać każdą niezrozumiałą sytuację w związku w metodę manipulowania zazdrością. Stopniowo partner będzie uzależniony od zazdrości, ponieważ po tym następuje gwałtowne i emocjonalne pojednanie. Taki stan może doprowadzić człowieka do szaleństwa.

Na początku związku bardzo trudno jest odróżnić normalnego zazdrosnego od patologicznego. Zazdrość w obu przypadkach zaczyna się od drobiazgów, jest dyskretna, nie koliduje z żadnym z partnerów i wprowadza pewną różnorodność w ich związku. Ale wtedy wszystko może stać się skomplikowane - partner nie będzie zazdrosny bez powodu, nie usłyszy twoich prób wyjaśnienia i usprawiedliwienia, stopniowo zamieni się w paranoiczne lub maniakalne zaburzenie, a wtedy nie możesz zrobić tego bez pomocy wykwalifikowanego psychiatry.

Patologiczna zazdrość jest traktowana z wielką trudnością i prawie niemożliwe jest utrzymanie rodziny i normalnych stosunków z takim zazdrosnym człowiekiem. Ponadto udział agresywnej zazdrości stanowi nawet 70% wszystkich morderstw.

Nigdy nie można przewidzieć z góry, jaki wpływ będzie miała sztuczna zazdrość, którą stworzyliście w psychice partnera. Jeśli w dzieciństwie brakowało mu miłości rodzicielskiej, jeśli miałeś negatywne doświadczenia ze zdradą ukochanej kobiety, gdyby miał niską samoocenę, efekt może być przytłaczający, ale wcale nie taki, jaki chcesz. Zamiast budować silne relacje, zniszczysz je, podważysz podstawy zdrowego związku - zaufanie i intymność.

Porady psychologa

Dobry psycholog, który życzy ci dobrze, nigdy nie doradzi człowiekowi, by powodował zazdrość w taki czy inny sposób. Istnieją jednak zalecenia, które pomogą utrzymać interes partnera w całkowicie naturalny sposób, bez patologicznych uczuć, które mogą zniszczyć zarówno relacje, jak i zdrowie uczestników wydarzeń.

  • Mieć prywatną przestrzeń. Nigdy nie pozwalaj nikomu ingerować w niego. Twoja przestrzeń jest obszarem zainteresowań i zainteresowań, przyjaciół, pracy, celów i rozwoju osobistego. Poszanowanie siebie i partnera zaakceptuje je jako własne. Próby człowieka, aby ograniczyć osobistą przestrzeń kobiety, ośmieszyć jej cele i hobby, zakazy komunikowania się z przyjaciółmi, są alarmującym znakiem przyszłego domowego tyrana, który bez zazdrości zmieni twoje życie w piekło.
  • Mężczyźni nie lubią „słodkich”. Zbyt często, rozmawiając z przedstawicielem silnego seksu o miłości, pisząc dotykające SMS-y, dzwoniąc 10 razy dziennie ze spowiedziami i wiernie jak pies podczas spotkań, patrząc w jego oczy jest pewnym sposobem na zakończenie związku tak szybko, jak to możliwe.Prędzej czy później (raczej wcześniej) człowiek będzie się nudził i znajdzie innego, który nie próbuje go pogrążyć w polu własnych doświadczeń miłosnych.
  • Kobieta nie musi mówić wszystkiego o sobie. - brak tajemniczości i zasłona tajemnicy u kobiety bardzo szybko sprawia, że ​​mężczyzna staje się dla niej cool. Szczególnie powinieneś unikać szczegółów przeszłych relacji - ta pierwsza dla mężczyzny jest również konkurentem.
  • Bądź sobą i pozwól swojemu partnerowi być tobą. Nie trzeba wydawać się lepszym lub gorszym, aby zainteresować przedstawiciela silniejszej płci. Jego psychologia zaprzecza pozorom, mężczyźni są bardziej bezpośredni. Więc pozwól sobie na to, co było dozwolone przed pojawieniem się tej osoby w twoim życiu - na przykład zmiana nastroju. Jeśli jest racjonalna, nie histeryczna, to utrzyma mężczyznę „w dobrej formie”.
  • Nie flirtuj z przyjaciółmi. Skończy się źle, a nawet jeśli sam człowiek nie uczyni cię sceną z tego powodu, jego przyjaciele będą długo pamiętać, także w jego obecności, że oczywiście stracił panowanie nad wyborem przyjaciela.
  • Najbardziej niszczycielska rada, jaką można znaleźć - odrzucenie intymności. Tak, takie działania ze strony kobiet z pewnością spowodują gwałtowną reakcję. Ale to jest tak celowa manipulacja, że ​​nie jest widoczna, chyba że jest ślepa i słaba. Mężczyźni bolesnie manipulują w sprawach życia intymnego, nie kuszą losu.

Amerykański satyryk i dziennikarz Henry Louis Mencken, podziwiany przez najlepsze umysły ludzkości, kiedyś udzielił rad wszystkim pięknym kobietom. Napisał: „Jeśli chcesz zatrzymać mężczyznę, spraw, by był trochę zazdrosny. Aby go stracić, uczyń go bardziej zazdrosnym. ” To jest główna zasada.

Kobieta, która zdecydowała się pobudzić zazdrość do partnera, ryzyko i odpowiedzialność za konsekwencje spoczywają wyłącznie na niej. Jeśli zagrozisz relacjom, które mogą być szczęśliwe, to zależy od ciebie.

Napisz komentarz
Informacje podane w celach informacyjnych. Nie należy samoleczyć. Dla zdrowia zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Moda

Piękno

Związek