Style i modele sukienek

Sari - sukienka hinduskich bogiń i prostych indyjskich kobiet

Sari - sukienka hinduskich bogiń i prostych indyjskich kobiet

dołącz do dyskusji

 
Treść
 1. Trochę historii
 2. Osobliwości stroju indyjskiego
 3. Rajski styl Aishwaryi
 4. Ślubne sari
 5. Najdroższe sari na świecie
 6. Jak się ubrać?
 7. Co nosić?

Na stronach czasopism i stron internetowych często widziałeś indyjskie piękności w jasnych sukienkach, obszyty szlachetnymi kamieniami i haftowanymi wzorami. Tkanina, w której są ubrani, nazywa się sari.

Sari to tradycyjny strój dla kobiet mieszkających w Indiach. Strój ten pojawił się wiele wieków temu z długiego kawałka płótna w formie prostokąta. Kobiety owinęły się w takie płótno, układając je, aby podkreślić krzywe figury i ukryć możliwe wady.

Wieki później sarees są nadal popularne. Są to swobodne i eleganckie ubrania indyjskich kobiet, a także oryginalny strój kobiet w innych krajach. Dzięki sari, piękno może pokazać swoją kobiecość, elegancję i wdzięk.

Produkt jest płótnem bez szwów o długości 5-9 metrów i szerokości około 1 metra. Pod nim kobieta wkłada spódnicę, która jest nieco krótsza niż sari, a także bluzkę, która nazywa się choli. Bluzka ma często ten sam kolor co spódnica i sari, chociaż jeśli sari ma jednolity kolor, wykończenie bluzki może być inne.

Trochę historii

Wraz z pojawieniem się sari w szafie kobiet w Indiach kojarzy się z wieloma legendami. Według jednej z nich taki strój został stworzony na magicznej maszynie przez tkacza, który marzył o idealnej kobiecie. Połączył w płótnie wszystkie cechy, które powinny być w takim pięknie, po otrzymaniu niezwykle pięknych i długich ubrań.

Inna legenda łączy występowanie sari z królem Pandavem, który stracił fortunę i własną rodzinę w hazardzie. Ostatnia strata króla była jego małżonką. Wrogowie chcieli osiągnąć swoją ekspozycję, chcąc zhańbić kobietę, ale nie udało im się odwinąć ubrań. Kryszna chronił małżonka pandava, ubierając ją w sari.

Osobliwości stroju indyjskiego

Po starannym rozważeniu tkaniny sari, jej kolorów, draperii i ornamentu, możesz się wiele dowiedzieć o dziewczynie, na której widzisz taką szatę. Sarees wykonane są głównie z jedwabiu, szyfonu lub bawełny. Jakość materiału wskazuje na bogactwo właściciela sari.

Kolorystyka sukni może wiele powiedzieć. Wdowy noszą białe sarees bez wzorów, młode matki zaraz po porodzie - żółte, panny młode noszą zielone lub czerwone sari ozdobione złotym haftem. Czarna szata jest noszona niezwykle rzadko, co sprawia, że ​​jest nieszczęśliwa.

W produkcji indyjskich sari uczestniczyli tylko mężczyźni. Jeden strój jest produkowany przez długi czas (około 6 miesięcy). Sari nie można nazwać tanim strojem, ale taka rzecz jest bardzo długa i często przekazywana potomkom.

Na pierwszy rzut oka większość sarees jest podobna, ale tak nie jest. Każdy strój jest wyjątkowy i istnieje ponad tuzin sposobów na ich układanie.

Rajski styl Aishwaryi

Słynna aktorka z Indii wielokrotnie pojawiała się na czerwonym dywanie i innych ważnych wydarzeniach w luksusowych sari.

W 2012 roku gwiazda Bollywood pojawiła się na przyjęciu charytatywnym w designerskim sari ze złotym haftem, aw 2013 roku jej złote sari na kolacji w Cannes wyglądało niesamowicie. Aktorka uzupełniła ten elegancki strój genialnym sprzęgłem i złotą biżuterią.

Chociaż czerwony kolor nie jest zbyt odpowiedni do ceremonialnego działania, ponieważ łączy się z kolorem utworu, ale na Aishwaryi Paradise sari w czerwonych odcieniach wygląda niesamowicie. Aktorka wielokrotnie wkładała wspaniałe sarees tego koloru na premiery filmowe i akcje charytatywne.

Ponadto Aishwarya często wybiera delikatne przezroczyste sarees. W 2006 roku aktorka stworzyła spektakularny obraz za pomocą zielonego sari ozdobionego białym haftem. Dla niego piękno podniosło muszlę sprzęgła i długie kolczyki. W 2011 r. Strój Aishwaryi był jasnoróżowy, a jego dekoracja składała się z koralików i srebrnej koronki.

Ślubne sari

Sari, w którym dziewczyna wychodzi za mąż, jest bardzo piękna i wyrafinowana. Produkty ozdobione są koralikami, haftem srebrnym lub złotym, dżetów i innym atrakcyjnym wystrojem.

Wybór tkaniny, wzoru i draperii wpływa na region zamieszkania panny młodej, dobro jej rodziny i inne niuanse. Na przykład w północnych regionach Indii panny młode ubierają się w czerwone sari, na wschodzie - w żółtą sukienkę, w Maharashtra - w zielonym sari, aw Assam - w śnieżnobiałe.

Najdroższe sari na świecie

W Księdze Rekordów Guinnessa w 2008 r. Nagrali najbardziej luksusowe i drogie sari. Produkt szacowany jest na 100 tysięcy dolarów (około 4 milionów rupii). W produkcji takiego sari uczestniczyło 30 tkaczy. Ręcznie pracowali nad ubraniem przez około 7 miesięcy, tworząc naprawdę niesamowity strój.

Sari były haftowane srebrem, platyną i złotem, a następnie zdobione diamentami, szafirami, rubinami, topazami, koralami, szmaragdami i innymi kamieniami szlachetnymi.

Wartość produktu jest nie tylko w takiej dekoracji, ale także w rysunkach na sari. Płótno zostało ozdobione 11 obrazami znanego artysty z Indii. Waga tego najdroższego sari wynosiła około 8 kilogramów.

Jak się ubrać?

 1. W spódnicy i bluzce zacznij wypełniać sari w spódnicy po prawej stronie płótna.
 2. Zawiń produkt z prawej strony na lewą, tworząc jeden okrąg. W tym przypadku dolna część sari powinna dotykać podłogi.
 3. Następnie zacznij zbierać fałdy sarees. W zależności od długości produktu otrzymasz od 5 do 7 razy więcej.
 4. Zebrane fałdy są ułożone razem przez spódnicę, tak że „patrzą” w lewo.
 5. Owiń pozostałą część wstęgi ponownie wokół talii i odwróć koniec produktu przez ramię. Możesz zapiąć go na ramieniu za pomocą pięknych szpilek.

Co nosić?

 • Baletki lub sandały z płaską podeszwą są odpowiednimi butami dla sari.
 • Dzięki eleganckiej wersji sari możesz podnieść małą torbę ze sprzęgłem.
 • Sari doskonale łączy różnorodną biżuterię, taką jak bransoletki, pierścionki, naszyjniki, duże kolczyki i inną biżuterię.
Komentarze
 1. Anya
  22.02.2016

  Jak pięknie! Te indyjskie stroje zapraszają mnie prosto. Chcę pojechać do Indii.

Napisz komentarz
Informacje podane w celach informacyjnych. Nie należy samoleczyć. Dla zdrowia zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Moda

Piękno

Związek