Style i modele sukienek

Sarong - spektakularny element garderoby plażowej

Sarong - spektakularny element garderoby plażowej

dołącz do dyskusji

 
Treść
  1. Funkcje
  2. Jak zawiązać?
  3. Co nosić?
  4. Akcesoria

W modzie plażowej istnieje wiele opcji odzieży z całego świata. Jeśli pareo stało się znaną częścią letniej garderoby, to nadal patrzą na sarong.

W domu można to nazwać inaczej, w tym „Mundu”.

Sarong jest kwadratowym lub prostokątnym szalikiem o dość długim boku - około 2 m.

Sarong różni się dokładnie od swej długości od pareo, które stało się już częścią naszego życia. Najdłuższy bok pareo wynosi zwykle 1,4 m.

Istnieje wiele sposobów na związanie sarongu, więc jeden taki szal może zastąpić kilka rzeczy. Wielofunkcyjność jest bardzo ważna dla turystów, dlatego radzimy zwrócić na to uwagę!

Funkcje

Dla rdzennej ludności sarong to kompletna odzież, środek między spódnicą i sukienką. W różnych krajach jest to tylko kobieta lub tylko męska część garderoby, inni mają to wszystko. W zależności od stabilności tradycji narodowych, sarong zamienił się w świąteczny i religijny strój, który jest zwyczajowo noszony przy wyjątkowych okazjach, lub stał się charakterystycznym elementem ludu aborygeńskiego, stanowiąc integralną część codziennej odzieży.

Rodzimi ludzie używają chusteczek do nosa z praktycznych naturalnych tkanin w tradycyjnych kolorach, a turyści wybierają lekkie, posłuszne i latające sarongi wykonane z bawełny, jedwabiu, szyfonu, satyny. Specjalne pierścienie i klamry mocują sarong, który jest bardzo wygodny w noszeniu. Tajowie często mocują materiał na ciele, imitując spodnie.

Szczególna łaska, jaką daje odzież, płynne ruchy i możliwość łatwej zmiany kształtu sprawiły, że sarong stał się przedmiotem zainteresowania projektantów. W ten sposób letnia szafa została uzupełniona o uniwersalny i piękny szczegół, nadając obrazowi tajemnicę. Nietypowe kolory, ich kombinacje i fantazyjne wzory zostały również wynalezione, aby pasowały do ​​szali.

Oprócz tradycyjnych metod barwienia i tkania nici zaczęli używać malowania na tkaninie (na przykład batik lub ikat).

Po przyniesieniu domu z sarongu może zostać wykonany jako przedmiot artystyczny (torba, chusta lub szalik na szyję) lub nawet element wewnętrzny (w postaci kurtyny, narzuty, panelu, obrusu). I możesz włożyć walizkę, czekając na nowe podróże.

Jak zawiązać?

Sarong ma duży rozmiar, więc jeśli masz wyobraźnię, możesz tworzyć romantyczne lub etniczne obrazy. Najczęściej sarong jest przywiązany do bioder lub talii, jak spódnica.

Rozważ wspólne sposoby wiązania sarongów. Wiele z nich jest prostych i nie zajmie dużo czasu.

Wersja karaibska

Pozwala wybrać wysokość chusty na ciele: na biodrach lub wysoko pod piersiami. Obracając chusteczkę, musisz zawiązać ogony przed węzłem (możesz zostawić je zarówno wolne, jak i ukryć). Bardziej elegancki sposób różni się tym, że węzeł jest przesunięty: jeden koniec jest brany, a jako drugi ogon węzła po prostu przechwytują kawałek materiału wzdłuż góry. Reszta materii jest ułożona jako zapach, delikatnie chowając ją wokół talii i maskując węzeł.

Wersja tajska

Układają tkaninę pionowo, owijają krótką krawędź wokół ciała i wiążą ją z przodu. Dół szalika jest skręcony z jednej lub dwóch stron, końce są uniesione do pasa, a pierwszy węzeł jest ukryty przez tę zasłonę. Możesz trzymać materiał pod nogami, więc spodnie haremowe. Ta opcja jest niezawodna i łatwa w użyciu.

W Birmie

Zszyj sarong wzdłuż krótkiej krawędzi, pozostawiając otwory.Nosząc „fajkę”, przechwytując „ogony” wzdłuż górnej krawędzi, wiążąc je z przodu, uzyskuje się fałdy patrząc do wewnątrz. Zawiązane w węzełki. Ta metoda pomoże zamienić szalik w spódnicę lub sukienkę.

Najprostsze opcje to złożenie tkaniny, owinięcie tkaniny wokół bioder i zawiązanie górnych krawędzi. Więc minispódniczka będzie gotowa. Piękne asymetryczne spódnice uzyskuje się poprzez dodanie kwadratowego sarongu.

Zajęcia mistrzowskie pomogą w ubraniu w kilka sekund:

  • Tęskniąc za materiałem za plecami, skrzyżuj górne końce na klatce piersiowej, zwiń je w pasma i zawiąż je na szyi.
  • Zostaw jedną krawędź z boku, podnosząc sarong nad klatką piersiową, trzymaj szalik za plecami i owiń go wokół ciała, na plecach będziesz miał nakładanie się materiału. Spróbuj zostawić dolny róg szalu nad materiałem. Drugi górny róg może być również z boku. Końce te będą służyć jako paski: podnieś je do góry od pod pachami, zawiąż je z tyłu szyi.
  • Podobnie krótszą chusteczkę można zawiązać na jednym ramieniu: środek sarongu jest zorientowany na jedną stronę, z drugiej strony, pachy zachodzą na tkaninę, narożniki szalika są złożone w warkocze po tym krzyżu, uniesione do ramienia i związane na górze. Okazuje się asymetryczna sukienka w stylu antycznym.

Są to najbardziej popularne sposoby. Warto poeksperymentować, aby znaleźć własną wersję, ponieważ dobrze dobrany wzór i odpowiednio wiązany sarong doda elegancji figurze.

Na przykład, panie ze wspaniałym biustem lepiej zawiązują sarong jak spódnica, a miniaturą - robią węzły na piersi. Prawidłowa kompletność pomoże w prawidłowym układzie pionowym lub ukośnym. Dodaj chusteczkę do wzrostu związaną powyżej talii. Im węższe ramiona, tym wyższy powinien być sarong.

Co nosić?

Rdzenni mieszkańcy noszą te spódnice ze specjalnymi bluzkami. Ale reszta świata preferuje sarong jako część stroju plażowego, łącząc go z oddzielnymi i monolitycznymi strojami kąpielowymi, bluzkami i lekkimi butami.

Eleganckie i ekskluzywne chusty można nosić na letnich imprezach jako sukienkę, uzupełniając strój sandałami na pięcie lub platformie. Zwykłe klapki i plażowe japonki dopełniają każdego wyglądu sarongiem. Będą interesujące wariacje na temat butów na krawatach, kiedy wstążki, paski „obejmują” nogi.

Akcesoria

Biorąc pod uwagę specyfikę takich letnich ubrań, z akcesoriów można pozostać w czapkach, opaskach i szalikach. Jasne klejnoty znajdą swoje miejsce. Może to być niedroga biżuteria, kolorowe kolczyki, bransoletki, masywne naszyjniki z kamieni lub szkła. Ciekawe zestawy muszli, koralowców, piór.

Obrazy plażowe, takie jak torby z naturalnych materiałów: bawełna, słoma itp. Duże lub małe, twarde lub miękkie jak kotomotochki, najróżniejsze formy - zależy to od twoich preferencji i konieczności.

Specjalne sprzączki-guziki pomagają bezpiecznie zabezpieczyć strój, jak w przypadku szalików. Występują w różnych kształtach, co pozwala nadać obrazowi jeszcze bardziej wyrafinowany i elegancki wygląd. Zakładając sarong jako sukienkę, możesz go przepasać. Nowoczesna interpretacja pozwala na to.

Letni obraz nie obejdzie się bez dużych okularów przeciwsłonecznych, ponieważ takie okulary pomogą chronić oczy przed palącymi promieniami. Sarong, jako strój, to nie tylko hołd dla mody i piękna, ale także bardzo funkcjonalna wygodna rzecz, która może stać się głównym elementem obrazu. Warto zmieniać parę chust sarongowych, aby każdego dnia zmieniać swój wygląd!

Napisz komentarz
Informacje podane w celach informacyjnych. Nie należy samoleczyć. Dla zdrowia zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Moda

Piękno

Związek