Zdrada

Czy mam wybaczyć zdradę męża i jak żyć dalej?

Czy mam wybaczyć zdradę męża i jak żyć dalej?

dołącz do dyskusji

 
Treść
 1. Dlaczego mężczyzna się zmienia?
 2. Zemścić się lub wybaczyć?
 3. Jak się zachować z mężem?
 4. Jak uratować rodzinę?
 5. Porady psychologa

Niestety, ból, którego doświadcza żona, gdy dowiaduje się, że jej najbliższy mężczyzna ją zdradził, zmienił ją z innego, jest znany wielu kobietom. Zimno, zdrętwienie, uraza, ból, szał, gniew - nie jest to cała gama uczuć doświadczanych, gdy dowiadują się o zdradzie. Z reguły kobieca intuicja i bez poważnych dowodów sugeruje, kiedy małżonek jest niewłaściwy. Chociaż czasami mogą to być nieuzasadnione obawy, przekazywane „odziedziczone” przez dziewczynę z jej kobiecego środowiska: matki, babcie i przyjaciół, które mają gorzkie doświadczenie. Konieczne jest rozważenie sytuacji, w której cudzołóstwo stało się już potwierdzonym faktem.

Dlaczego mężczyzna się zmienia?

Kiedy po raz pierwszy skonfrontowany ze zdradą, w mojej głowie pulsuje myśl - po co. Szalejące w tej chwili emocje nie pomogą w podjęciu decyzji, w rzeczywistości, kluczowej kwestii w tej sytuacji. Tak, teraz jesteś bardzo chory i chory. Wydaje się, że to uczucie „rozdziera” całą twoją istotę. Ale zauważ - to jest twoje uczucie, nie ty. Ty sam jesteś bezpieczny i zdrowy. Po chwili zaczniesz czuć się pełniejszy, wtedy łatwiej ci będzie kontynuować czytanie i postrzegać to, co jest napisane.

Pytanie „dlaczego” przychodzi później, kiedy burza namiętności ustępuje i głowa powoli się zaczyna, która zaczyna się odbijać. Częściej „dlaczego” jest uwzględniane, gdy mąż nie zmienia się po raz pierwszy lub ogólnie zmiany w rodzinie są trwałe. Kobieta chce wiedzieć, dlaczego warto znaleźć właściwą drogę, kiedy jej mąż zdradzi żonę. Warto więc bardziej szczegółowo zastanowić się nad głównymi możliwymi przyczynami zdrady.

 • Wychowanie Kultura współczesnego społeczeństwa pozwala na dobrowolne zachowanie w rodzinie, w szczególności w stosunku do żony. Jeśli zwrócisz uwagę na informacje w mediach, czasopismach, rozmowach społecznych, zauważysz, że często szanowane relacje rodzinne są wyśmiewane, lojalność i czyste relacje stają się przedmiotem śmieszności. W rodzinach, w których ceniona jest lojalność i zachowana jest czystość informacyjna, mężczyźni wychowują się z odpowiednią postawą wobec kobiet. Niestety, dziś jest to rzadkie zjawisko. Mężczyźni wychowani w duchu wolności od różnych ograniczeń, w tym seksualnych, całkiem sporo.
 • Męskie niezadowolenie z życia seksualnego w rodzinie. Przyczyna ta może być spowodowana obiektywnie przez fakt, że kobieta odmawia intymnych związków lub nie jest nimi zainteresowana w takim stopniu, w jakim jej mąż, a zatem nie różnicuje ich. Albo powód jest konsekwencją rozpustnej edukacji męża, który umieszcza gry seksualne ponad duchowymi relacjami w rodzinie.
 • Niezadowolenie z duchowego związku męża z żoną. Pomimo materializmu współczesnego myślenia - jest to częsta przyczyna cudzołóstwa mężczyzn. Każda osoba, niezależnie od tego, czy jest mężczyzną czy kobietą, potrzebuje współmałżonka, aby zaakceptował swój wewnętrzny świat, tylko jego wrodzone cechy, aby podzielić się swoimi poglądami i wartościami z bliską osobą. Inną kwestią jest to, że często nie pokazujemy się jako prawdziwi na początku związku, a następnie, w procesie relacji, otwieramy się na siebie, „nie rozpoznajemy” wizerunku współmałżonka, który został stworzony po raz pierwszy. A potem okazuje się, że on (ona) nie jest potrzebny, a twoje ideały i wartości nie są ważne, partner w ogóle nie podziela twoich poglądów, o których mówiłeś na początku. Odrzuca się nawzajem, w wyniku tego małżonek zaczyna szukać nowego miejsca, w którym zostanie przyjęty tak, jak jest.
 • Rutyna Przejawia się w wersjach męskich i żeńskich.Rutyna kobiet: oddaje wszystko swojemu mężowi, odpowiednio dzieciom, domowi, nie ma czasu na opiekę nad sobą (wygląd, rozwój itp.); albo, po „opanowaniu”, człowiek jako mąż, uspokaja się, a także przestaje zwracać uwagę na swój wygląd i życie duchowe. To samo można powiedzieć o rutynie mężczyzn, ale tylko z tą różnicą, że ze względu na wpływ nadpobudliwości idzie on łeb w łeb lub decyduje, że jego żona nigdzie się nie wybiera, woli „pchać” kanapę często w towarzystwie piwa.
 • Mężczyźni z afirmacją siebie. Zdrada męża jest możliwa w przypadku, gdy czuje on swoją niższość w rodzinie. Być może kobieta naprawdę umniejsza swojego małżonka, a to nie ma znaczenia w słowach lub czynach, a nawet psychicznie, ponieważ wciąż odczuwa lekceważący stosunek do siebie. Chociaż zdarza się, że człowiek wkroczył do rodziny już z poczuciem niższości, zaszczepionym w rodzicielskiej rodzinie, to nawet zwykła prośba może być postrzegana przez niego jako dokuczliwa lub wymagająca. W tym przypadku będzie szukał związków, w których czuje się wyższy.
 • Zazdrość kobiet. Są przypadki, gdy kobieta czuje się gorsza. Może wydawać się, że jej mąż zwraca szczególną uwagę na inne kobiety, a ona nie ma dość, podczas gdy on musi komunikować się z nimi na temat pracy. Potrafi sprawdzić jego telefon, podsłuchiwać rozmowy, podążać za nim, układać sceny zazdrości, kontrolować mężczyznę.

Najczęściej takie zachowanie jest wywołane zwątpieniem w siebie i niską samooceną. Może jakiś człowiek i zrozumieć stan jego żony. Jednak najprawdopodobniej wybierze strategię „odejścia”, nawet jeśli jest tymczasowa, aby odetchnąć od takiej presji z mniej wymagającą kobietą.

Zemścić się lub wybaczyć?

Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie, odpowiedz przede wszystkim sobie za jeszcze jedną rzecz - jaka część mojej odpowiedzialności leży w tym, co się stało. Jeśli potrafisz myśleć i analizować powody - odpowiedź będzie jednoznaczna: nawet myśląc o planach zemsty, tracisz energię, której potrzebujesz teraz, aby zrozumieć sytuację i rozwiązać ją w najbardziej korzystny dla ciebie sposób. Teraz wyobraź sobie obraz, który zemściłeś się zmieniając męża: czy czujesz spokój i spokój, wyobrażając sobie to. Jeśli naprawdę chcesz rozwiązać problem, natychmiast odrzuć wszystkie myśli o zemście. Nawet jeśli zdecydujesz się rozstać z mężem, powinieneś zrozumieć i zrozumieć, co się stało. Pomoże to uniknąć i powtórzyć takie błędy w przyszłości.

Jeśli współmałżonek żałuje i prosi o przebaczenie, masz szansę to naprawić. Aby to zrobić, porozmawiaj z nim i znajdź powód jego działania. Mówiąc o przebaczeniu, ważne jest dla was obu, abyście zrozumieli: dlaczego to się stało, jak możecie to naprawić i jak żyć dalej.

Przebaczenie to los silnych. Kiedy bierzemy na siebie część odpowiedzialności, stajemy się silniejsi, wtedy zdrada lub coś innego jest warte wybaczenia.

Jak się zachować z mężem?

Najważniejszą rzeczą w tych okolicznościach jest szczera rozmowa z mężem. Oczywiście wskazane jest, aby mówić tylko po tym, jak się uspokoiłeś i postanowiłeś całkowicie wyjaśnić sytuację. Spokojnie poproś go o wyjaśnienie wszystkiego. Pamiętaj, że oboje jesteście w pewnym stopniu odpowiedzialni za to, co się stało, więc nie wywierajcie nacisku na współmałżonka. Postaraj się, aby jego historia była fajna, słuchaj wszystkiego. Jeśli mąż nie idzie na otwartą rozmowę, usprawiedliwia zdanie „Przebacz, to się nie powtórzy”, delikatnie mu to powiedz, daj mi znać, że szczerość w związku jest ważna dla ciebie, abyś je kontynuował. Człowiek, dla którego ważne jest utrzymanie związku, słyszy spokojne rozumowanie żony.

A jeśli kobieta, dowiedziawszy się o zdradzie, zacznie robić skandale, wysuwać żądania, grozić opieką i tak dalej, to najprawdopodobniej będzie chciała uciec od niej i, najprawdopodobniej, temu, z którym się zmienił.Postaw się na jego miejscu, a wtedy zrozumiesz, że jest to całkiem logiczne, zwłaszcza jeśli sceny są powtarzane. I chciałbyś uciec od ciągłych wybuchów emocjonalnych. Dlatego opanowanie jest twoim atutem w budowaniu dalszych relacji rodzinnych.

Jeśli chcesz budować silne relacje oparte na szczerości, musisz wspólnie omawiać problemy. Nie możesz „szlifować” wszystkiego w swojej biednej głowie, musisz to robić tylko wtedy, gdy musisz się uspokoić i uporządkować myśli.

Spójrz jeszcze raz na swojego męża, może nie zauważyłeś wcześniej żadnej z jego cech i może się okazać, że wychował się w stylu wolności stosunków seksualnych i nie może lub nie chce zmienić tego sposobu życia. Wtedy decydujesz - czy chcesz być z taką osobą.

Przejrzyj relacje w swojej rodzinie, biorąc pod uwagę powody, które mogą popchnąć człowieka do cudzołóstwa. Być może jesteś zbyt zazdrosny i niepokoisz swojego męża nadmierną uwagą, a nawet nadzorem. Albo niektórzy z was (i może razem) zaostrzyli rutynę, porzuciliście siebie i (lub) wasz związek. Jeśli umieścisz niektóre sfery swojego życia (dzieci, dom, pracę) ponad relacjami ze współmałżonkiem, zaczną pękać. Zwróć uwagę na to, jak zwykle rozmawiasz ze swoim mężem, w jakim tonie, czy jest w nim jakieś budowanie. Może nienawidzisz mówić o nim podczas rozmowy z przyjaciółmi lub innymi ludźmi. W tym przypadku nie zdziw się, że mąż zapewnia się gdzie indziej.

Czy zdarza ci się być naprawdę szczerym i ufać swoim najskrytszym myślom, marzeniom i planom? Lub unikaj takich rozmów. Czy chcesz otworzyć swój wewnętrzny świat swojemu małżonkowi i poznać skarby zakamarków jego duszy?

Warto zauważyć, że nie jest to łatwe zadanie, czasami czyjeś skarby dla nas mogą być niepotrzebne lub nawet nieprzyjemne z powodu naszych przekonań. Przeanalizuj te i inne chwile i dostrój się, aby zmienić siebie i zbudować swój związek.

Jak uratować rodzinę?

Po zrozumieniu przyczyn dobrze byłoby omówić, co każdy z was powinien zrobić, aby wzmocnić swoją rodzinę (pamiętaj o wzajemnej odpowiedzialności). Spróbuj wspólnie zrozumieć, czego brakuje w szczęśliwym i harmonijnym związku, jakie zasoby chcesz zainwestować, aby je ulepszyć. Jeśli czujesz, że „utknąłeś” w życiu, powiedz o tym swojemu mężowi, zaproponuj rozprowadzenie niektórych swoich obowiązków. Albo, przeciwnie, jeśli jest to jego problem z nadmierną odpowiedzialnością - wspieraj go, zaproś go do przejścia na bardziej łagodny harmonogram pracy, wtedy możesz spędzać więcej czasu ze sobą.

Zwróć uwagę na siebie - czy zależy ci na swoim wyglądzie, czy chcesz wyglądać nie tylko schludnie, ale także pięknie? Ważne jest, aby to pragnienie nie było narzucone, ale od wewnątrz, ponieważ przyjemnie jest lubić się, gdy gotujesz zupę, a nawet podczas prania, proces odnowy będzie naturalny. Warto odpowiedzieć na pytania - spędzasz czas na duchowym rozwoju, czasem chodzisz na koncerty lub występy, interesujesz się tworzeniem literatury lub filmów wideo, lub dajesz sobie szansę, by po prostu usiąść spokojnie na krześle z ulubioną książką. Jeśli nie, pozwól sobie wreszcie pokazać zainteresowanie tym, co lubisz, robić to z przyjemnością. Może ci się wydawać, że nie ma na to czasu, ale oznacza to tylko, że jeśli powstrzymasz się w jednym, to inwestujesz zbyt dużo energii w inną aktywność.

Nawiasem mówiąc, mąż „utknął” na sofie, więc nie trzeba się martwić lub próbować udowodnić mu, że jego istnienie jest złe. Zadbana, interesująca kobieta sama w sobie jest bodźcem dla mężczyzny, by się do niej dostosował. Może nie za kliknięciem palców, ale stopniowo na pewno wyciągnie rękę i będzie chciał za nim rosnąć.

Razem określ, czego oboje nie rozumiesz. Wcześniej w Rosji istniał zwyczaj zwany miłosierdziem.Raz w tygodniu para odkładała wszystko, wysyłała dzieci do babć i rozmawiała z sercem. Wyrazili z kolei to, co im się podobało i nie podobało im się w działaniach drugiego, jak chcieliby, aby to było, wspólnie zdecydowali, co należy zrobić, aby poprawić sytuację. Zwyczaj ten pomógł nie uratować obelg sam w sobie, aby był zrozumiały i zrozumiały przez połowę.

Wypróbuj i wejdź w tę tradycję w swojej rodzinie. Powiedzmy, że jeśli jest to niemożliwe przez cały dzień, to przez pewien czas w tygodniu, kiedy panuje spokojna atmosfera, jest wolny od zmartwień, „przebaczajcie” sobie nawzajem, to znaczy ufajcie partnerowi swoimi myślami, radościami lub wątpliwościami. Naucz się rozmawiać o problemach w swobodnej atmosferze, aby twoje uczucia mogły się wydostać. A wtedy ani on, ani ty nie będziesz musiał szukać pocieszenia gdzie indziej. Ta praktyka pomoże w dalszym omówieniu ukrytych tematów, które również są ważne do zrozumienia, ponieważ intymne pytania są łatwiejsze do rozwiązania w zaufanym środowisku, gdy ukochana osoba jest ujawniona i gotowa podzielić się swoimi doświadczeniami i pragnieniami.

Sprawdź swoją samoocenę - czy jesteś pewna siebie jako kobiety, matki, kochanki, zachowuj się naturalnie w tych rolach, zgodnie z wewnętrznym impulsem lub stale udowadniając coś komuś, lub przeciwnie, oczekując porady od kogoś, może nawet psychicznie. Uważaj na siebie. Jeśli zaznaczysz podobne znaki, najprawdopodobniej nie jesteś pewien siebie. Zbierzcie się. Jesteś całą osobą. Stwórca stworzył nas na swój obraz i podobieństwo, co oznacza samowystarczalność. Powiedz swoje stanowcze słowo swoim wewnętrznym przeciwnikom lub doradcom, że sam jesteś w stanie poradzić sobie z trudnościami i nie potrzebujesz już ich podpowiedzi.

I słuchaj więcej. Pamiętaj, że w nas początkowo włączana jest cała wiedza, wszystkie informacje niezbędne do wzajemnej interakcji. Uwierz w siebie i swojego męża. Jeśli poczujesz jego wrażliwość, to ta wiara będzie go wspierać.

Mężczyźni o niskiej samoocenie, podobnie jak kobiety, zazwyczaj pochodzą z dzieciństwa. Ważne jest, abyście oboje zrozumieli to i pracowali bez wytchnienia.

Porady psychologa

Teraz, kiedy ty i twój współmałżonek odkryliście sytuację, zrozumieli, jak chcecie i jak nie robić tego w przyszłości, powinniście zapomnieć o tej sytuacji jako o złym śnie i żyć dalej. Jeśli potrzebujesz opinii psychologa, jak dalej żyć - odpuść sobie ten problem, nie pozwól, by cię to zraniło i dręczyło twoją rodzinę. Wyobraź sobie, że odlatuje od ciebie jak balon w niebo i rozpuszcza się tam na zawsze. Zadaniem kobiet w rodzinie i rodzinie jest umiejętność wybaczania i pomagania swoim bliskim w radzeniu sobie z lękiem i bólem. Może się to wydawać trudnym zadaniem, ale nikt nie będzie twierdził, że rola duchowa jest bliższa kobiecie niż człowiekowi. Chociaż natura człowieka jest przede wszystkim jego wewnętrzną siłą, która jest również w stanie chronić rodzimych ludzi przed problemami. Rozwój tych cech zależy od kobiet. W tym celu musisz pozwolić mu się tobą zająć.

Naucz się kochać siebie i swojego męża. I nie oznacza to, że przez cały dzień trzeba patrzeć na siebie w lustrze lub zrobić z niego ikonę. Nie jesteś tylko tym, co jest na zewnątrz. Naucz się cieszyć wszystkimi procesami w swoim życiu. Nie umieszczaj materiału na pierwszym planie, niech wszystko będzie z umiarem. Zrozum, że nawet złamana rzecz może być powodem twojej interakcji i opieki: pozwól jej wirować na złamanym talerzu podczas czyszczenia warzyw na lunch w kuchni (blisko ciebie) lub owinąć koc , jeśli elektryczność została odłączona, a w domu zrobiło się zimno.

To ważne! Bądź pełen radości z różnych drobiazgów. Naładuj tylko pozytywną energią z każdego wydarzenia. Naucz się rozumieć i przebaczać ukochanej osobie, aby móc dzielić z kimś radości życia.

Napisz komentarz
Informacje podane w celach informacyjnych. Nie należy samoleczyć. Dla zdrowia zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Moda

Piękno

Związek