Przestępstwo

Obrażony człowiek: przyczyny i zasady postępowania z nim

Obrażony człowiek: przyczyny i zasady postępowania z nim

dołącz do dyskusji

 
Treść
 1. Przyczyny męskiej urazy
 2. Jak się zachowuje?
 3. Co powinna zrobić dziewczyna?

W związku mogą pojawić się nieprzyjemne sytuacje, gdy ktoś z pary jest obrażony. Komunikacja w tym okresie jest bardzo trudna lub nawet się zatrzymuje. Oczywiście taka napięta atmosfera chcę szybko zmienić i przywrócić relację do normalnego stanu. Co zrobić, jeśli obrażony facet przestał się komunikować? Jak zrozumieć, dlaczego mężczyzna zachowuje się w ten sposób?

Przyczyny męskiej urazy

Uważa się, że kobiety są bardziej podatne na emocje, a zatem częściej obrażane. Ale takie uczucia są specyficzne nie tylko dla przedstawicieli pięknej połowy ludzkości. Mężczyźni mogą również i mają prawo do wyrażania swoich roszczeń lub wykazywania swoim zachowaniem, że czegoś nie lubią.

Ktoś otwarcie wyraża swoje emocje. Ktoś rzuca skandalami lub bojkotami. I ktoś przeciwnie, staje się samowystarczalny i praktycznie przestaje komunikować się ze sprawcą lub sprawcą. W każdym razie dla obu partnerów takie sytuacje są bardzo nieprzyjemne, ponieważ relacje są zagrożone.

Aby zrozumieć, jak przywrócić wzajemne zrozumienie i dostosować atmosferę w parze, rozważ najczęstsze przyczyny przestępstw mężczyzn.

 • Obrażać faceta może każdy niegrzeczny i nietaktowny komentarz partner o intymnym życiu. Większość mężczyzn jest bardzo bolesna i ostro krytykuje tę kwestię. Jeśli ta krytyka jest również stronnicza, wówczas sytuacja może w krótkim czasie dojść do końca związku.
 • Niechęć do kobiet może wystąpić, jeśli partner nie otrzymuje od niej wystarczającej uwagi. Oczywiście przywódcy zalotów są tradycyjnie uważani za przedstawicieli silniejszej płci. Ale muszą także otrzymać potwierdzenie uczuć ukochanego.
 • Czasami dziewczęta i kobiety pozwalają sobie otwarcie krytykować, wyrażać obelgi wobec krewnych lub krewnych swojego chłopaka. To jest bardzo nieprzyjemne dla nikogo. Jeśli zdarza się to regularnie, może to prowadzić nie tylko do urazy, ale także do poważnego konfliktu. Mężczyzna będzie zmuszony chronić swoich krewnych i przyjaciół przed atakami.

Poważnym problemem dla par jest relacja z rodzicami partnera. Często zdarza się, że ukochana nie podobała się mamie chłopaka. Ataki namiętne na ukochaną osobę poważnie ranią człowieka.

  • Nadmierna zazdrość i nieufność do dziewcząt może zrujnować związek w parze. Walka z nieuzasadnionymi zarzutami i oskarżeniami jest bardzo męcząca i upokarzająca. Stałe napięcie, otwarta kontrola każdego kroku ma bardzo negatywny wpływ na obu partnerów. A jeśli dziewczyna zbyt uporczywie i fanatycznie szuka oszustwa i kłamstw, to najprawdopodobniej „odnajdzie” ją, przekonując samą siebie o nieuczciwości wybranych. Bezpodstawne oskarżenia nie mogą zaszkodzić. Bardzo ranią człowieka.
  • Nadmierna zaborczość kobiety w stosunku do jej partnera czyni go „więźniem” relacji. Próby kontrolowania i zarządzania każdym krokiem z pewnością spowodują opór i doprowadzą do dalszego nieporozumienia.
  • Każda osoba ma hobby, hobby i po prostu preferuje wypoczynek. W parze ważne jest poszanowanie interesów innych. Jeśli kobieta całkowicie nie akceptuje hobby swojego mężczyzny lub nawet zabrania mu spędzania wolnego czasu według własnego uznania, to nic dziwnego, że spowoduje to negatywną reakcję.
  • Są po prostu bardzo wrażliwe i wrażliwe natury. Być może twój chłopak jest jednym z nich. Te osoby są bardzo łatwe w dotyku, są podejrzane i mają długie niepowodzenia.Czasami nie jest łatwo poradzić sobie z taką osobą, musisz zważyć każde słowo i policzyć prawie każdy krok.
  • Napełnione oczekiwania faceta wobec jego ukochanych, osobiste fantazje mogą prowokować czasami niewytłumaczalne przestępstwa. Mężczyźni często tworzą w swoich umysłach rodzaj „wizerunku księżniczki” i oczekują, że wybrani dostosują się do ich ideału. Kiedy dziewczyna robi coś „źle”, partner, widząc rozbieżność w stosunku do pożądanego, odczuwa frustrację i drażliwość.
  • Zdrada ukochanej osoby bardzo boli i przynosi ból. Tutaj możemy mówić nie tylko o poczuciu urazy, ale o poważnej traumie. Wielu mężczyzn nie wybacza niechęci związanej ze zdradą.
  • Nieszczerość kobiety, którą kochał, systematyczne oszustwo pozostawia bardzo negatywne wrażenie. Celowe kłamstwo poniża i obraża człowieka, w końcu przestaje ufać swojej połowie.

  Jak się zachowuje?

  Dla większości przedstawicieli silniejszej płci poczucie urazy jest nieco inne niż u dziewcząt. Te ostatnie są znacznie bardziej podatne na wybuchy emocjonalne i demonstrację swoich roszczeń.

  Mężczyźni jednak często się wycofują. Facet może nagle stać się bardzo suchy i pozbawiony komunikacji. Czasami człowiek w ogóle zatrzymuje kontakt: przestaje dzwonić, pisać wiadomości, umawiać się na spotkania.

  Ze względu na to, że negatywne emocje trzymają się samych siebie, niechęć mężczyzn może trwać znacznie dłużej niż u kobiet.

  Niektórzy mężczyźni po prostu boją się wybuchnąć i mówić za dużo. Dlatego świadomie starają się zdystansować od komunikacji i kontaktów na czas ostrego doświadczenia, a następnie dowiedzieć się o związku tak spokojnie, jak to możliwe.

  Oczywiście niemożliwe jest opisanie uniwersalnego modelu zachowania człowieka w sytuacji, gdy był on bardzo urażony. Wszystko zależy od konkretnych okoliczności i cech natury i osobowości osoby.

  Męskie urazy wobec kobiet z drobnych powodów mogą być całkowicie bezobjawowe, to znaczy bez zewnętrznych przejawów. Silni mężczyźni są w stanie uspokoić swoje emocje i wybaczyć swoje ulubione drobne błędy, zaakceptować jej nawyki i wzorce zachowań. Ale oczywiście nie oznacza to, że powinieneś z niego korzystać i celowo spróbować cierpliwości partnera.

  Co powinna zrobić dziewczyna?

  Jeśli jesteś pewien, że mężczyzna został przez ciebie obrażony, spróbuj znaleźć przyczynę. Jeśli partner nie nawiązuje kontaktu, przeanalizuj swój związek w ciągu ostatnich kilku dni. Pomyśl poważnie, co twój akt lub słowa mogą go skrzywdzić? Szczere przeprosiny, przyznanie się do winy i rozmowa z serca z pewnością poprawią sytuację w parze.

  • Jeśli mężczyzna nie jest gotowy na kontakt i rozmowę, nie nalegaj i nie spiesz się z nim, daj mu czas na „ochłonięcie” i przeżycie jego uczuć.
  • Czasami osoba w trudnej sytuacji potrzebuje dla niego czasu, aby być sam. Jeśli obrażony człowiek zapyta cię o to, nie stawiaj oporu.
  • Możesz zrobić pierwsze kroki z żalem, pisząc swoją ulubioną notatkę lub e-mail. Ale potem musi dojść do szczerej osobistej rozmowy.
  • Jeśli facet jest bardzo obrażony i zerwał z tobą kontakty, możesz spróbować zawrzeć pokój za pośrednictwem swoich przyjaciół lub krewnych. Porozmawiaj z kimś, komu ufa i poproś o przekazanie przeprosin.
  • Zachowuj się naturalnie, nie powinieneś od razu wypróbować tej roli dla Ciebie. Wygląda na to, że udajesz lub zło drażni partnera.
  • Przeproś, zachowaj spokój. Nie rzucaj oskarżeń w odpowiedzi i nie próbuj skrzywdzić faceta w odpowiedzi.

  Najlepszym lekarstwem na obelgi jest wzajemny szacunek, szczere uczucia i akceptacja partnera. Nieprzyjemne sytuacje i konflikty są najlepiej ostrzegane i minimalizują prawdopodobieństwo ich wystąpienia.

  W swojej parze postaraj się przestrzegać następujących wskazówek z psychologii relacji.

  • Dokładnie wyrażaj swoje uwagi i sugestie partnerowi w seksie.Ostre zwroty i ostre wyrzuty nie naprawią twojego życia miłosnego. Oni tylko ranią twojego człowieka i być może z czasem wszczepią mu kompleksy.
  • Staraj się utrzymywać dobre relacje z przyjaciółmi i rodziną swojego mężczyzny. Nie pozwól sobie na nieuzasadnioną krytykę lub obelgi. Pamiętaj, że są dla niego drogie, a jego oburzenie z powodu twoich ataków jest w pełni uzasadnione.
  • Nawet w długich związkach nie przestawaj zwracać uwagi na swojego partnera. Każda osoba od czasu do czasu potrzebuje potwierdzenia, że ​​go kocha. Przetargowe słowa, komplementy, drobne upominki na święta i niezapomniane daty wzmocnią twój związek i dodadzą ci miłych chwil.
  • Jeśli jesteś skłonny do zazdrości, staraj się trzymać w rękach. Zwróć uwagę na rzeczywisty stan rzeczy, a nie na swoje fantazje lub możliwe pomówienia. Często ci, którzy mają obsesję na punkcie zazdrości, zaczynają wymyślać coś, czego tak naprawdę nie ma. Partnerem w takiej sytuacji pozostają nieskończone wymówki i próby udowodnienia swojej niewinności.
  • Szanuj zainteresowania i hobby ukochanej osoby. Pozwól mu spędzić wolny czas, jak chce. Jego hobby są integralną częścią jego osobowości, akceptuj je. Często żony nie pozwalają swoim mężom łowić ryb lub uprawiać sportów, pozbawiając ich możliwości wygodnego i interesującego wypoczynku. Nie popełniajcie takich błędów, a unikniecie uczciwej urazy w tej kwestii ze strony drugiej połowy.
  • Utrzymuj zaufanie do swojej pary. Przyjazna, szczera rozmowa może rozwiązać wiele problemów. Daj swojemu mężczyźnie szansę wypowiedzenia się, jeśli dba o coś. Daj wsparcie ukochanej osobie w trudnych sytuacjach.
  Napisz komentarz
  Informacje podane w celach informacyjnych. Nie należy samoleczyć. Dla zdrowia zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

  Moda

  Piękno

  Związek