Rozstanie

Jak przetrwać rozstanie z dziewczyną?

Jak przetrwać rozstanie z dziewczyną?

dołącz do dyskusji

 
Treść
 1. Jak łatwo przetrwać rozstanie?
 2. Jak żyć?
 3. Co nie robić?
 4. Porady psychologa

Każdy z nas ma do czynienia z rozstaniem z ukochaną: czasami ludzie łatwo się rozchodzą, a czasem przerwy są bolesne. Nie ma uniwersalnego przepisu na radzenie sobie z negatywnymi emocjami: wszystko zależy od konkretnych sytuacji. W tym artykule dowiesz się, jak odpuścić ukochaną osobę i powrócić do pełnego życia.

Jak łatwo przetrwać rozstanie?

Jeśli po przelotnym romansie luka jest łatwiejsza, po długim związku, separacja jest zwykle trudna zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Najlepszym wyjściem jest tradycyjnie uważana za nową powieść. Jeśli uda ci się rozpraszać nową miłością, pozwoli ci to pomyśleć o przeszłych związkach i doświadczyć lepszej separacji: jasne pozytywne emocje i wzajemne zainteresowanie sprawią ci przyjemność i nie pozwolą ci być smutnym. Niemniej jednak często nie można spotkać nowej osoby natychmiast po przerwie w poprzednich związkach, ponieważ osoba jest skłonna porównać wszystkich z przeszłą miłością.

Czasami potrzeba czasu, zanim będziesz gotowy na nową powieść.

Ponadto Często konieczne jest rozważenie przeszłych związków, wyciągnięcie poprawnych wniosków, ale nie zanurzenie się w głowie. Jeśli przerwa była dla ciebie bolesna, daj sobie kilka dni na zmartwienie: aby znieść rozłąkę, musisz wyrzucić emocje i zrozumieć, dlaczego związek nie zadziałał. Nie obwiniaj partnera za wszystko: w każdym konflikcie obie są winne, a ponieważ nie możesz zmienić innej osoby, zastanów się, co sam możesz zmienić w swoim zachowaniu. Pomoże to w przyszłości uniknąć starych błędów, gdy wejdziesz w nowy związek.

Nie pozwól, aby twoje wspomnienia pochłonęły całe twoje życie. Kilka dni po rozpadzie, kiedy wyjaśnisz całą sytuację w swojej głowie, bardzo ważne jest, aby zatrzymać nostalgię i zacząć zmieniać swoje życie. Potrzebujesz intensywnej rozrywki, nowych doświadczeń, ciekawych rzeczy i komunikacji. Dobrze jest, jeśli w pobliżu są krewni i przyjaciele, którzy nie pozwolą ci się nudzić i będą aktywnie spędzać wolny czas z tobą. Jedną z dobrych alternatyw jest zanurzenie się w pracy: nie tylko szybko zapomnisz o przeszłości, ale także będziesz w stanie osiągnąć nowe sukcesy w swojej karierze, co z pewnością da ci niezbędne pozytywne emocje.

Samorozwój jest kolejnym właściwym sposobem po zerwaniu. Facet po przerwie ze swoją dziewczyną może zacząć uprawiać sport lub opanować nowy biznes, a dziewczyna może zmienić obraz i rozpocząć wszystko, co zaplanowała przez długi czas. Często w związkach ludzie są zbyt „skupieni” na sobie i gubią się: to hamuje każdego we własnym rozwoju i staje się dodatkowym bolesnym czynnikiem podczas rozstania. Jednak bardzo ważne jest, aby kochać siebie, dbać o siebie i rozwijać się - jedyny sposób, w jaki przyciągniesz właściwych ludzi do swojego życia.

Staraj się uczyć nowych rzeczy o ludziach i relacjach. Komunikuj się więcej z różnymi ludźmi, oglądaj filmy i czytaj dobrą fikcję. Dowiesz się więcej o doświadczeniach różnych ludzi i będziesz w stanie szybko zrozumieć siebie. Opowieści innych ludzi zainspirują cię do pozytywnych zmian, pozwolą spojrzeć na świat szerzej i nie będą zamknięte w swojej własnej melancholii.

Obaj mężczyźni, którzy rozstali się z kobietą i kobietami, którzy doświadczyli zerwania z mężczyzną, są równie dotknięci. Niemniej jednak w naszym społeczeństwie mężczyźni nie mają zwyczaju wyrażania swoich emocji, co może być szkodliwe dla psychiki.Bardzo ważne jest, aby była bliska osoba, z którą można porozmawiać.

Jeśli nie, znajdź inne sposoby na złagodzenie stresu: sport, gry zespołowe i parki rozrywki mogą ci w tym pomóc.

Jak żyć?

Nawet jeśli udało ci się uspokoić po bolesnym rozpadzie związku, pojawia się pytanie, co robić dalej. Często życie osoby po rozstaniu znacznie się zmienia - jest to szczególnie ważne dla osób, które są w poważnym związku. Jeśli mieszkałeś razem, dzieliłeś mieszkanie, wspólny budżet i obowiązki domowe, przyzwyczaiłeś się do nawyków, znosiłeś pewne niedogodności i cieszyłeś się pozytywnymi chwilami. Nawet jeśli się właśnie poznałeś, spędziłeś dużo czasu na relacjach. Bardzo ważne jest, aby po rozstaniu nie było pustki w tym miejscu.

Znajdź profesjonalistów w wolnym życiu: masz czas dla siebie. Jeśli nie znajdziesz dobrego sposobu zarządzania tym razem, istnieje ryzyko ciągłego nostalgii za przeszłością i depresji. Pamiętaj o tym, o czym zawsze marzyłeś i gdzie mógłbyś być utrudniony przez brak czasu i energii. Możesz znaleźć nowe hobby, częściej spotykać się z przyjaciółmi, rozwijać się zawodowo. Kreatywność to jedna z doskonałych czynności, które pozwolą Ci wyrazić siebie, wylać negatywną energię i uzyskać pozytywne emocje. Sport może również pomóc: po zajęciach staniesz się jeszcze piękniejszy, a podczas aktywnych ruchów organizm produkuje hormon radości - endorfinę.

Staraj się nie myśleć stereotypowo i być otwartym na nowych znajomych. Po rozstaniu się z ukochaną możesz popaść w dwie skrajności: albo idealizuj swojego byłego kochanka i krytykuj wszystkich wokół siebie, albo spodziewaj się złośliwości lub zdrady od innych, jeśli podzielisz się z podobnym powodem z partnerem. Bądź otwarty i szukaj dobrych rzeczy u nowych ludzi. Gdzie można nawiązać nowe znajomości po zerwaniu?

 • Znajdź zajęcia dla siebie oprócz pracy: kreatywne kluby, siłownia, dodatkowa edukacja. Tam możesz znaleźć osoby o podobnych zainteresowaniach i być może spotkać odpowiednią osobę.
 • Nie bój się spotykać ludzi, których lubisz na ulicy lub w kawiarni: jest to zazwyczaj łatwiejsze dla mężczyzn, ale kobiety mogą sobie pozwolić na pierwszy krok.
 • Nie odrzucaj serwisów randkowych: we współczesnym świecie spotkania w przestrzeni internetowej stają się coraz bardziej fatalne.
 • Przyjrzyj się bliżej kręgowi znajomych, jeśli zaczniesz bliżej komunikować się ze starymi przyjaciółmi, ktoś otworzy dla ciebie z nowej strony.

Jeśli nie odpuściłeś jeszcze relacji z przeszłości, spróbuj, aby nic wokół ciebie nie przypomniało.

Odkładaj, a nawet wyrzucaj pamiątki, nie przeglądaj stron byłej ukochanej osoby w sieciach społecznościowych, jeśli to konieczne, dokonaj permutacji w pokoju i tymczasowo zawieś kontakty ze wspólnymi przyjaciółmi. Pomoże to zrestartować życie i rozpocząć wszystko od zera. Żyj pełnią życia, bądź aktywny i ciesz się własną samotnością.

Bycie samemu z sobą nie jest łatwe, ale trzeba się tego nauczyć. Często ten problem występuje u ludzi, którzy byli w związku przez długi czas i mieszkali razem. Może być bardzo nietypowe, aby spędzać wieczory w pustym mieszkaniu, bawić się, wykonywać prace domowe lub podróżować bez partnera. Niemniej jednak bardzo ważne jest, aby znaleźć wewnętrzną harmonię i poczuć się jak samowystarczalna jednostka. Ciesz się własną wolnością: dobra książka przed snem, spacer po parku sam, poprawa domu. Tylko wtedy, gdy będziesz cieszyć się wolnością, będziesz w stanie tworzyć nowe, harmonijne relacje.

Co nie robić?

Bardzo często ludzie popełniają błędy po rozstaniu z bliskimi. Czasami po prostu nie wiedzą, jak przetrwać lukę, aw innych przypadkach podążają ścieżką najmniejszego oporu. Następujące rzeczy, których nie powinieneś robić, jeśli chcesz wygodnie przeżyć separację.

 • Nie musisz zanurzać się we własnych myślach i przez długi czas wycofywać się w siebie. Daj sobie kilka dni na opłakiwanie i wyrzucanie emocji, a następnie spróbuj żyć tak aktywnie, jak to możliwe: rób nowe rzeczy, komunikuj się z ludźmi, zbieraj wrażenia. W żadnym wypadku nie może być zbyt nostalgicznie zbyt długo, musisz odrzucić sytuację i żyć na dzisiaj.
 • Nie myśl o tym, jak zwrócić ukochanej osobie, jeśli nie ma poważnego powodu. Często ludzie chcą odnowić stary związek, ponieważ byli w nich spokojni i komfortowi, jednak jest to katastrofalny sposób. Jeśli się zepsułeś, oznacza to, że są pewne poważne problemy i zostaną one powtórzone: zrujnujesz sobie życie. Zdarzają się przypadki, gdy para rozpada się na skutek głupoty i wypadku, ale w tym przypadku chęć powrotu do związku jest zwykle wzajemna.
 • Nie trzymaj się zła na swoim byłym partnerze. Nawet jeśli wydaje ci się, że twoja ukochana osoba jest winna za przerwę i spowodowała ból, spróbuj mu wybaczyć. Niechęć powstrzyma cię od życia i zmusi cię do ciągłego myślenia o przeszłości, zamknięcia się przed nowymi ludźmi, a wtedy rozdzielenie będzie trudniejsze.
 • Nie trzymajcie się zła na sobie. Być może popełniłeś wiele błędów w przeszłych związkach i sam jesteś winny za to, że przestali. Wybacz sobie i wyciągnij wnioski z sytuacji.

Spróbuj przeanalizować swoje zachowanie, wyłączając na chwilę emocje: więc nauczysz się czegoś i nie powtórzysz błędów z przeszłości w nowym związku.

Nie narzekaj zbytnio na innych. Trzeba rozmawiać z najlepszymi przyjaciółmi, ale nie warto dzielić się szczegółami swojego życia osobistego między odległymi znajomymi. Po pierwsze, możesz stworzyć powód do plotek, a po drugie, po prostu zmęczyć rozmówców. Bądź pozytywny i otwarty na nowe rzeczy: nie myśl zbyt wiele o przeszłych relacjach.

Porady psychologa

Wielu po przerwie rozumie, że konieczna jest znacząca zmiana ich życia, ale nie zawsze jest jasne, jakie konkretne kroki można podjąć w kierunku pozytywnych zmian. Jeśli otrzymasz ostre rozstanie, skorzystaj z porady psychologa.

 • Zaraz po przerwie lepiej przestać komunikować się z pierwszym, nawet jeśli zdecydujesz się pozostać przyjaciółmi. Konieczne jest, aby uczucia się ochłodziły, a kiedy przestaniesz martwić się o rozstanie, możesz wznowić komunikację.
 • Jeśli para rozpada się z inicjatywy jednego z partnerów, warto konstruktywnie rozmawiać, wyjaśniać sobie nawzajem, jak się czujesz i dlaczego jeden z was chce się zerwać, a drugi jest zadowolony. Musisz być ze sobą szczery: wtedy taka rozmowa da ci do myślenia, ułatwi podzielenie się i nie powtórzenie błędów z przeszłości w nowych powieściach.
 • Aby się nie nudzić, zrób sobie napięty harmonogram. Praca, hobby, sport, kreatywność i czytanie pomogą odwrócić uwagę i powrócić do normalnego życia, ale w stresującym stanie trudno jest prowadzić aktywny tryb życia - łatwiej jest spędzać czas myśląc o przeszłości. Nie pozwól sobie na to: zrób jasny harmonogram i podążaj za nim.
 • Wyciągnij wnioski na temat przeszłych relacji i zapisz je na kartce papieru. Napisz, co zrobiłeś źle, co twój partner ci nie pasował. Możesz wizualizować problemy i nie powtarzać ich dalej.
Napisz komentarz
Informacje podane w celach informacyjnych. Nie należy samoleczyć. Dla zdrowia zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Moda

Piękno

Związek