Rozstanie

Jak zwrócić ukochaną osobę po zerwaniu?

Jak zwrócić ukochaną osobę po zerwaniu?

dołącz do dyskusji

 
Treść
 1. Określ przyczynę separacji
 2. Czy powinienem zwrócić miłość?
 3. Jak odnowić relację?
 4. Jak się zachować?

Problemy i nieporozumienia między mężczyznami i kobietami mogą prowadzić do kłótni, uczuć, a nawet separacji. Ale zdarza się, że po jakimś czasie, gdy myśli przychodzą w porządku, istnieje pragnienie powrotu do związku. Czy jest to konieczne, jak to zrobić i na co zwrócić uwagę, mówi ten materiał.

Określ przyczynę separacji

Aby zrozumieć i czy konieczna jest reanimacja relacji i opracowanie planu działania, ważne jest dokładne zrozumienie i świadomość prawdziwej przyczyny separacji. Nawet jeśli partner powiedział przed wyjściem, że wypadł z miłości z tobą, jest całkiem możliwe, że tak nie jest, a powodem było bardziej przyziemne, ale dość nudne małe rzeczy, takie jak twoja niechęć do dbania o siebie lub jakiś rodzaj nawyku, z którym partner Nie mogłem się pogodzić. Nie tylko myślisz i analizujesz, co się stało po przerwie, partner, uwierz mi, robi to samo. Jeśli myślisz rozsądnie i po rozstaniu, nie działa natychmiast, ale tylko jakiś czas później możesz to zrozumieć za rozstanie się z odpowiedzialnością obu.

Ważne jest, aby zrozumieć, kiedy nastąpił punkt zwrotny w związku i co się wtedy wydarzyło. Pomoże to lepiej zrozumieć motywy każdego z was i perspektywy przywrócenia relacji.

Nie wszystkie relacje mogą zostać zwrócone. Dokładniej, mogą zostać zwrócone, ale nie będą takie same jak wcześniej. Jeśli masz szczęście, relacje się poprawią. W obliczu prawdziwej straty, partnerzy zaczną starannie traktować drugą połowę i nie dopuszczać do bardziej negatywnych sytuacji. Jeśli masz pecha, związek będzie gorszy. W rzeczywistości nie chodzi o szczęście, ale jak dokładnie i poprawnie przeanalizujesz sytuację na tym etapie.

Najpierw musisz spróbować wydostać się z mojej głowy ze wszystkich obraźliwych słów, które partner mógł powiedzieć podczas rozstania. Zepsują teraz tylko obraz tego, co się stało. Ponownie czytamy „Mały Książę” Exupery, wypisz cytat „czujnie samotne serce” i przejdź do „przesłuchania”.

Rozstanie nie jest spontaniczne. Zawsze poprzedzają go pewne zdarzenia, sytuacje, które ostatecznie prowadzą do rozbieżności między ludźmi. Zacznij szukać tej sytuacji. Prawdopodobnie nie zdarzyło się to dzień czy dwa przed decydującą przerwą. Znajdujemy i oceniamy.

Warto zwrócić uwagę na najczęstsze przyczyny separacji.

 • Utrata zaufania. Jest to najtrudniejsza sytuacja, w której załamuje się podstawa relacji między dwojgiem ludzi. Niezwykle trudno będzie przywrócić zaufanie, aw większości przypadków jest to w ogóle niemożliwe. Oszukiwanie, zazdrość, nieudolne obietnice - wszystko to stanowi poważne obciążenie dla postrzegania tożsamości innej osoby.
 • Brak wspólnych i jednolitych celów. Dość powszechnym powodem jest zmęczenie partnerów przekonaniem, po prostu podejmowanie decyzji o przejściu na różne drogi lub jednego z małżonków lub kochanków podejmuje decyzję. Pomimo zdarzających się katastrofalnych wydarzeń, pojednanie jest bardzo prawdopodobne w tej sytuacji, jest to możliwe, a para ma wszelkie szanse, aby wspólnie żyć długo i szczęśliwie. Potrzebna jest tylko jedna rzecz: jedna lub obie uczą się znajdować kompromis lub wypełniać decyzję partnera. Trzeci nie jest podany.
 • Chciwość, przemoc - to dobry powód. Psychologowie i kryminolodzy stwierdzają, że bicie, które kiedyś miało miejsce, jest powtórzone w 95%, a nawet raz.Człowiek może odpokutować, błagać o przebaczenie, spłonąć ze wstydu, obiecać „nigdy więcej”, ale statystyki są statystykami i nie wejdziemy w to. Możesz zawrzeć pokój, jeśli jesteś ofiarą, czy warto - to zależy od ciebie.
 • Tłumienie psychiczne, kontrola jest również formą przemocy. Wszystko, co powiedziano powyżej, odnosi się w równym stopniu do presji psychologicznej. Gdyby partner mógł sobie pozwolić na obrazę, ciągle krytykować, przestraszony, szantażować, był nadmiernie gorliwy, manipulowany, nie dawał prawa do głosowania i próbował ograniczać swoją komunikację z krewnymi, przyjaciółmi, przyjaciółmi, wtedy coś byłoby bardzo trudne do naprawienia. Po powrocie sytuacja może stać się jeszcze trudniejsza.
 • Rozczarowanie. Wszystko jest proste: rzeczywistość nie była taka sama, jak sobie wyobrażałeś, partner nie pokazał cech, które przypisałeś mu w iluzji. Relacje można przywrócić, ale dopiero po pozbyciu się niepotrzebnych i wysokich oczekiwań i zaakceptowaniu osoby nie tak, jak tego potrzebujesz, ale tak, jak jest w rzeczywistości.
 • Uzależnienia - narkotyki, alkohol, hazard i inne. Zdecyduj sam, ale sytuacje, w których separacja skłoniła partnera do pójścia i leczenia, są rzadkie. Częściej tylko puste obietnice brzmią.
 • Nuda, wciągająca, rutynowa. Co dziwne, ale rozstanie, nawet na krótki czas, może przynieść bardzo różnorodność, której ostatnio brakowało w związku. Po ponownym zjednoczeniu uczucia mogą wybuchnąć z nową siłą. Najważniejsze jest to, że rozstanie i pojednanie nie stają się nawykiem, wtedy stosunki będą się rozwijać tylko zgodnie z typem patologicznym i wkrótce staną się zwykłą zależnością w dreszczach, a z każdym rozstaniem odczucia staną się coraz bardziej przytępione.
 • Kłóci się o problemy finansowe i nieporozumienia. Jeśli ten powód był jedyny (co jest rzadkością), możliwe jest ponowne zjednoczenie, pod warunkiem że partnerzy ponownie rozważą swoje relacje finansowe i obowiązki.
 • Łamanie więzi (niezadowolenie seksualne, emocjonalna „próżnia”). To jest powód do korekty, ale jest to trudne i tylko z silnym wzajemnym pragnieniem partnerów, aby ponownie się zbliżyć.

Niektórzy uważają, że powodem rozstania była zdrada lub drobna kłótnia o domowe ciekawostki. Tak nie jest. Zdrada lub skandal wynikały z przyczyn opisanych powyżej. Dlatego ważne jest, aby nie oceniać aktu ukochanej osoby, a nie tego, co powiedział lub zrobił tuż przed zatrzaśnięciem drzwi, ale jakie powody do tego doprowadziły. To pomoże zrozumieć, czy stosunki nadal mają perspektywy, czy lepiej pozostawić je w przeszłości i rozpocząć nowe życie.

Czy powinienem zwrócić miłość?

Przed udzieleniem odpowiedzi na to trudne pytanie, ważne jest, aby wiedzieć, że w procesie przystosowywania się do rozstania z osobą, która była kiedyś dla ciebie ważna, a może teraz ważną, istnieje etap, który psychologowie nazywają etapem oszukiwania nadziei. Oznacza to, że osoba po zniewadze i gniewie, oszołomieniu pewnego pięknego dnia, pragnie powstrzymać całe swoje cierpienie, zjednoczona ze swoim byłym partnerem. I tu zaczynają się wycieczki do wróżbitów i poszukiwanie szybkiego i stuprocentowego sposobu na powrót ukochanego (ulubionego). Na tym etapie psychologowie zalecają, aby nie podejmować żadnych aktywnych działań i pilnie kontrolować swoje pragnienia, aby napisać wiadomość, zadzwonić lub poprosić partnera o pracę. Wszyscy przechodzą przez ten etap, nawet ci, których miłość już dawno zaginęła, a także ci, którzy rozumieją swoimi myślami, że powrót zamienia jego życie w prawdziwe piekło i chaos.

Pragnienie powrotu osoby na tym etapie nie jest spowodowane silną miłością, jak myślę prawie wszystko, ale elementarnymi lękami - strachem przed samotnością, strachem przed brakiem szczęścia, lękiem przed przyszłością. Kiedy ten etap przejdzie, osoba będzie miała odpowiedź na główne pytanie - czy to prawda, że ​​nadal kocha i naprawdę chce zwrócić związek. Powrót ukochanej osoby jest trudnym, ale nie beznadziejnym przedsięwzięciem. Ale życie z tą osobą przez długie i szczęśliwe życie to inna sprawa.

Wielu psychologów wskazuje, że jeszcze jedno rozczarowanie może czekać na ciebie na tej ścieżce - relacje, które widzisz w swoich snach, teraz idealizowane, będą dalekie od tego, czego chcesz.

Aby odpowiedzieć na pytanie, czy ożywić relację, ważne jest, aby wiedzieć, co ukochana osoba o tym myśli. Jeśli nawet nie chce się komunikować, nie denerwuj go. Irytujące „ex” mogą być bardzo wyrafinowane i pomysłowe, ale taka zaradność nie uratowała jeszcze małżeństwa ani związku. Cóż, jeśli partner zaproponował, że pięknie się rozstanie i uda się do innego, staraj się zachować swoją godność równie skutecznie. Będziemy musieli przyznać i zrozumieć, że nic w przyszłości z tym człowiekiem nie będzie takie samo jak przedtem: nawet jeśli rzuci inny i wróci do ciebie, jak dalej będziesz się kontaktować, wiedząc, że między tobą jest inna kobieta. Zaufanie nie jest zwracane. Powstaje pytanie, czy warto poświęcić swój cenny czas osobie, z którą szczęście nie ma już być budowane. Nadszedł czas, aby się uspokoić, połączyć się i po chwili, kiedy jesteś psychicznie i emocjonalnie gotowy, zacznij nowy związek.

Nie jest konieczne przekonywanie tego, kto uparcie upiera się, że wasz związek „nie odniesie sukcesu”. Zostaw go w spokoju. Po prostu zaakceptuj to, ponieważ partner najprawdopodobniej nie kłamie. Dobry po prostu nie zadziała. Oznaki patologicznych związków, które nie są warte ponownego uruchomienia, aby nie pogorszyć się, zostały wskazane powyżej. Dlatego ponowne ustalenie przyczyny separacji pomaga zrozumieć, czy warto ratować uczucia lub oszczędzać siebie.

Aby ułatwić Ci zrozumienie, dlaczego mądrość, że „nie możesz dwukrotnie wejść do wody” jest wciąż żywa, warto przytoczyć następujące średnie fakty statystyczne:

 • 15% osób ponownie zbiega się po rozwodzie;
 • 20% z nich twierdzi, że związek po separacji stał się lepszy;
 • prawie 35% z nich żałuje, że powrócili do związku, który teraz przynosi tylko negatywne i gorycz.

Jak odnowić relację?

Doszliśmy do ważnej części rozmowy - jak zrobić pierwszy krok w kierunku, jeśli nadal zdecydujesz się uratować związek. Na początek wybacz swojemu partnerowi wszystko, co zrobił i przebacz sobie, jeśli masz poczucie własnej winy. Bez szczerego i uczciwego przebaczenia nie można oczekiwać kontynuacji relacji. Zwrot z konieczności oznacza całkowity brak skarg i skarg.

Jeśli jesteś na to gotowy, po prostu wyodrębnij przydatne doświadczenie i zostaw wszystko w przeszłości. Istnieje kilka sposobów rozważenia, jak powiedzieć partnerowi, że chcesz przywrócić i poprawić relacje.

Zadzwoń

Jeśli jesteś mężczyzną, łatwiej jest ci zadzwonić. Kobiety z tym często mają problemy z powodu strachu przed odrzuceniem. Wybierz czas połączenia, wygodny dla swojego partnera. Nie powinieneś dzwonić rano, gdy ktoś utknie w korku lub pędzi do pracy, nie zadzwoń w dzień roboczy, może to być niewłaściwe. Zbyt późne połączenie może obudzić osobę, jest mało prawdopodobne, aby był w stanie szybko zrozumieć, dlaczego i dlaczego zadzwoniłeś. Zadzwoń, gdy osoba ma wolny czas, kiedy odpoczywa, jest zrelaksowana.

Nie upijaj się odwagą ani telefonem pod pretekstem „Jestem w sprawie”. Natychmiast i uczciwie powiedz drugiej osobie tak dobrze, jak to możliwe, że żałujesz tego, co się stało i chciałbyś to naprawić. Jeśli osoba wyraża wzajemną zgodę, umów się na spotkanie i porozmawiaj o swoich uczuciach osobiście. Telefonicznie te problemy nie zostały rozwiązane. Jeśli ktoś nie chce słyszeć o pojednaniu, grzecznie dziękuje mu za wszystkie dobre rzeczy, które miałeś w czasie spędzonym razem, po raz kolejny wyrażaj swoje żale (na krótko) i żegnaj.

Nie dzwoń ponownie. Jeśli „przyjdzie” do niego, dlaczego zadzwoniłeś, to na pewno sam się skontaktuje.Jeśli nie zadzwoni, oznacza to, że po prostu nie ma ci nic do powiedzenia, bo dla niego twój związek już minął.

Napisz

Aby zadzwonić, potrzebujesz dużo odwagi. O twojej decyzji o odnowieniu relacji jest dużo łatwiej komunikować się na piśmie. Możesz napisać to w wiadomości tekstowej, w komunikatorze lub sieciach społecznościowych. Są duże oryginały, które preferują najważniejsze wiadomości w swoim życiu, aby wysłać je w formie papierowego listu na adres pocztowy. Wybierz siebie, ale pamiętaj, że o tym nie decyduje również korespondencja, choć łatwiej jest wyrazić swoje myśli na piśmie mężczyznom i dziewczynie, a sformułowanie jest bardziej dokładne i przemyślane.

W liście nie przywołuj przyczyny kłótni, nie próbuj ranić ani kłuć, mięknąć. Najbardziej nieudanym próbom pojednania zawsze towarzyszą takie błędy („Chociaż ty nie zrobiłeś dobrze…”, „Chociaż jesteś gadem, ale ja cię kocham”, „Czuję się bardzo źle bez ciebie, umieram”). Pierwsze dwa sformułowania są zagadkowe, a trzeci to litość. Ani niechęć, ani litość nie przyczyniają się do powstania wzajemnego pragnienia pojednania.

Bądź naturalny, napisz, że wiele poprawiłeś i zdałeś sobie sprawę, że chciałbyś się spotkać i porozmawiać, że pamiętasz wszystkie dobre rzeczy, które wydarzyły się między tobą („Lubię pamiętać, jak wtedy postępowałeś”, „Cieszę się, że myślę, że zrobiłeś dla mnie” ). Na końcu wiadomości pozostaw partnerowi wybór. Nie pisz, gdzie i kiedy twoje spotkanie powinno się odbyć w decydującej rozmowie, poproś go o określenie czasu i miejsca oraz poinformowanie cię. Porada psychologa na wypadek, gdyby nie odpowiedział, jest podobna do sytuacji z niechęcią do mówienia przez telefon. Wiedząc, że czekasz na odpowiedź, osoba będzie miała tylko dwie możliwości - odpowiedzieć lub nie odpowiedzieć, co oznacza, że ​​dla niego perspektywy związku nie istnieją.

Zbierz się. Wiadomość powinna być tylko jedna. Nie przytłaczaj dawnych (dawnych) wiadomości, listów i telegramów, jeśli partner nie widzi sensu rozmowy.

Rozmawiaj z przyjaciółmi

W każdym razie nie jest to najlepsze rozwiązanie dla dorosłych i osób dojrzałych psychicznie. Już przynajmniej z powodu omawiania subtelności osobistej relacji z osobami z zewnątrz jest nieprzyzwoite i lekceważące wobec partnera. Jest mało prawdopodobne, że facet będzie zachwycony, jeśli dowie się od swojego najlepszego przyjaciela, że ​​jego była dziewczyna chce się pogodzić i bardzo żałuje kłótni.

Można się zastanawiać, dlaczego nie powiedziała tego bezpośrednio adresatowi, dlaczego trzeba było poświęcać intymne sprawy przyjacielowi. I nie powiedziała mu ani niczego, o czym nie powinien wiedzieć. Bez względu na to, jak celowo brzmi mowa, skierowana do wspólnych przyjaciół, nie będą mogli przekazać jej ukochanej osobie. Po prostu nie będą zwracać uwagi na słowa i intonacje, które są ważne dla ciebie i twojego partnera, mogą zniekształcać fakty, mylić coś, ponieważ jest to w zasadzie nie takie ważne dla nich, jak dla ciebie.

Jak się zachować?

Na osobistym spotkaniu, które powinno mieć decydujące znaczenie dla przywrócenia stosunków, powinieneś wyglądać zapierająco dech w piersiach. Po krótkim lub długim rozstaniu partner powinien zobaczyć w tobie tę piękną i atrakcyjną osobę, którą kiedyś kochał. Pobudzi to jasne i miłe wspomnienia i doprowadzi obojga partnerów do miłej, uczciwej i emocjonalnie pozytywnej rozmowy. Bądź naturalny. Jeśli nigdy wcześniej nie nosiłeś wysokich spinek do włosów i peruk, nie zaczynaj tego teraz, będzie wyglądać śmiesznie i śmiesznie. Bądź jak najbliżej obrazu, który był podczas randki.

Uśmiechnij się Zachowuj się swobodnie, nawet jeśli wszystko w środku drży, drży i drży na samą myśl, że partner może odmówić wznowienia relacji. Aby prawidłowo przeprowadzić to spotkanie, użyj kilku porad od psychologów.

 • Nie próbujcie wzbudzać litości, nie mówcie, że nikt was nie kocha, że ​​nie macie ochoty żyć bez niego, że czas rozdzielenia był dla was niezwykle trudny, że byliście chorzy, przygnębieni i tak dalej. Nawet jeśli tak było, partner nie musi o tym wiedzieć. Aby dana osoba zainteresowała się i chciała ponownie podejść bliżej, nie musisz zmuszać go, by chciał cię przytulić i płakać. Litość zabija inne uczucia i tworzy poczucie winy u rozmówcy.
 • Nie trzeba zaczynać od nowa, aby dowiedzieć się, kto jest winny kłótni i separacji. Unikaj oskarżeń („wyszedłeś pierwszy”, „nie dzwoniłeś tak dużo czasu”). Teraz nie ma znaczenia, kto jest winny. Musisz zdecydować, co robić.
 • Nie próbuj szantażować dzieci, finansów, wspólnych tajemnic. „Jeśli nie wrócisz, nie zobaczysz dzieci” - nie ton, który implikuje pojednanie i przebaczenie. To jest warunek. A warunki tutaj są niedopuszczalne.
 • Powiedz nam, że zrewidowałeś wartość swojego związku, że pamiętasz wszystkie dobre rzeczy i jesteś gotowy omówić warunki, które będą odpowiadać obu. W takim przypadku spróbuj zrobić to w tonie nie pytającym i niewdzięcznym, w przeciwnym razie partner może ustawić zbyt wiele warunków. Nie zadowalaj się wszystkim. Muszą być rozsądne i sprawiedliwe.

Jeśli czujesz, że twój partner postanowił manipulować, przerwać rozmowę i odejść - to nie jest miłość, ale cyniczna manipulacja w jej bardzo otwartej formie.

I na koniec chciałbym powiedzieć, że szczególną uwagę należy zwrócić na rozwiązanie następujących pytań, jeśli zdecydujesz się ponownie być razem, ponieważ im szybciej je rozwiążesz, tym łatwiej i łatwiej będzie rozpocząć życie z tą osobą:

 • Czy partner zgadza się z twoją definicją powodów separacji?
 • jakie środki oferuje każdy z was w celu przywrócenia relacji;
 • czy ty i on mają do siebie wystarczające zaufanie;
 • jakie będą wzajemne ustępstwa;
 • jak od tej pory rozwiążesz sytuacje konfliktowe, jeśli się pojawią (a stanie się to wcześniej czy później).

Psychologia nie może dać gotowego przepisu na osobiste szczęście. Wiele zależy od niuansów i specyficznych okoliczności, od ludzi, ich charakteru i temperamentu, nawyków i pomysłów na życie. Szanse na osobiste szczęście od drugiej (trzeciej itd.) Próby podejmują pary, które przestrzegają następujących zasad:

 • doświadczanie wzajemnych uczuć, szanowanie interesów i uczuć siebie nawzajem;
 • są wzajemnie skłonni do kontynuowania relacji, nie rób tego ze względu na szeroki gest lub względy handlowe;
 • wzajemnie chętni do zmiany, do kompromisu;
 • zdecydowanie zamierzam dotrzymać obietnicy danej partnerowi w pojednaniu.

Gdyby rozmowa nie została uwieńczona sukcesem, stało się oczywiste, że partner w odbudowie relacji nie zgodził się, znów się poprawisz Teraz dokładnie wiesz, co o tym myśli, jesteś całkowicie wolny i wolny, aby budować swoje nowe życie w świetle swoich doświadczeń.

Ale najważniejsze - zrobiłeś wszystko, co od ciebie zależało, by uratować sojusz. Jeśli tak się nie stanie, może się zdarzyć, że sprawa nie dotyczy ciebie ani partnera. To jest po prostu czas, aby opuścić przeszłość w przeszłości i zacząć żyć w przyszłości. Na pewno będzie szczęśliwy.

Napisz komentarz
Informacje podane w celach informacyjnych. Nie należy samoleczyć. Dla zdrowia zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Moda

Piękno

Związek