Rozstanie

Jak rozstać się z facetem?

Jak rozstać się z facetem?

dołącz do dyskusji

 
Treść
 1. Przyczyny rozstania
 2. Jak się zepsuć?
 3. Dalsze życie
 4. Porady psychologiczne

Łamanie relacji jest prawie zawsze trudne. Szczególnie trudno jest poinformować partnera o rozpadzie, jeśli ta intencja nie jest wzajemna. Wiele dziewczyn, które postanowiły zerwać z facetem, nie może zaryzykować trudnej rozmowy. Jednocześnie oczywiste jest, że opóźnienie warunków rozstania nie pomoże w żaden sposób.

Ten artykuł zostanie opisany o tym, jak rozstać się z mężczyzną.

Przyczyny rozstania

Niestety, nie wszystkie pary są w stanie utrzymać swój związek. Wydawałoby się, że ostatnio poważnie marzyłeś o połączeniu swojego życia z ukochaną osobą, marzyłeś o ogólnych planach na przyszłość. Ale w życiu nie zawsze wychodzi dokładnie tak, jak byśmy chcieli. A teraz twoja para jest zamrożona na granicy zerwania, a ty musisz zrobić krok, aby iść w różnych kierunkach.

Jest wiele powodów, dla których para się rozpada. Każdy związek przechodzi próbę trudności, ale niestety nie wszyscy partnerzy je wytrzymują.

 • Zdrada powoduje wielką obrazę i ból. Jeśli facet był winny takiego przewinienia, dziewczyna może mu wybaczyć. Często w takich sytuacjach konieczne jest podjęcie trudnej decyzji o zerwaniu stosunków.
 • Zdarza się, że partner po prostu wykorzystuje pasję do osobistych korzyści. Na przykład, jeśli dziewczyna ma swoją własną przestrzeń życiową, lub nie jest ograniczona środkami i jest gotowa wydać je na swojego kochanka. W tym przypadku, oczywiście, nie ma prawdziwego uczucia u mężczyzny. I po pewnym czasie postawa obliczania zimna będzie nadal ujawniana.
 • Przyjaciele lub krewni mogą interweniować w relacjach młodych ludzi. Ktoś z bliska często z jakiegoś powodu, często tylko dla niego zrozumiały, stawia kochanków przed sobą. Na przykład matka chłopca, nie lubiąc swego wybranego, może próbować pozbyć się jej na wszelkie możliwe sposoby, prowokując kłótnie i budując intrygi przeciwko niej.
 • Nadmierna zazdrość i nadmierna męska dominacja. Człowiek zazdrosny dręczy ukochaną nieuzasadnionymi podejrzeniami, często układając skandale i sceny. W takiej parze partner czuje się zamknięty. Jakikolwiek telefon od przyjaciela, opóźnienie w drodze do randki i inne drobiazgi prowokują ataki zazdrości i nieufności wobec młodego mężczyzny. Taki związek trudno nazwać przyjemnym, spokojnym i wygodnym.
 • Brak wspólnych interesów, różnice poglądów i postacie znacząco podważają relacje pary. Trudno być blisko kogoś, kto ma niewielkie lub żadne wsparcie dla ciebie. Nie ma sensu dzielić się z nim swoimi radościami i doświadczeniami, ponieważ po prostu nie dzieli się nimi i jest obojętny na to, co dzieje się z jego ukochanym w pracy, w domu lub w szkole.
 • Brak uwagi ukochanego człowieka znacznie chłodzi uczucia dziewczyny. W większości przypadków, na pierwszych etapach relacji, facet, próbując zdobyć ukochaną, nie żałował łagodnych słów, komplementów, drobnych prezentów, pocałunków i miłych romantycznych niespodzianek. Ale oto jesteś i wszystko to stopniowo zanikło. Relacje stały się rutynowe, mało emocjonalne i monotonne. Brak żetonów od młodego człowieka podważa jego uczucia i perspektywy na tak zimne stosunki.
 • Negatywne cechy i złe nawyki często popychają dziewczęta do złamania. Nadmierna chamstwo, agresywność, niedbalstwo i inne nieestetyczne cechy osobowości sprawiają, że komunikacja z osobą jest po prostu nieprzyjemna i niewygodna.Oczywiście, jeśli kochasz, to próbujesz dostosować się i zamknąć oczy na niektóre niedociągnięcia młodego człowieka. Ale cała cierpliwość prędzej czy później dobiega końca.
 • Niepewna sytuacja finansowa faceta może również spowodować lukę. Niewątpliwie pieniądze nie są najważniejszą rzeczą w życiu.

Jeśli kobieta widzi, że po prostu nie ma przyszłości z takim mężczyzną, to oczywiście zdecyduje się odejść.

 • Często powtarzane oszustwo przy różnych okazjach. Z takim mężczyzną nie można być pewnym siebie. Musisz być prawie cały czas czujny. Wzajemne zaufanie w sytuacji, w której facet jest często podatny na kłamstwo, jest po prostu niemożliwe.
 • Często przeszkodą dla pary są problemy w ich życiu intymnym. Niezadowolenie z partnera seksualnego może popchnąć dziewczynę do rozstania. Niestety nie wszystkie pary potrafią taktownie omawiać swoje życie seksualne. Z tego powodu problem z czasem wzrasta. To często oddziela partnerów od siebie.
 • Oczywiście, prawie wszystkie problemy w związku mogą być rozwiązane, jeśli partnerzy są gotowi pracować nad sobą, dokonywać wzajemnych ustępstw i ufać sobie nawzajem. Jeśli facet nie chce się wysilać, sama dziewczyna będzie bardzo trudna do naprawienia sytuacji.

Usunięcie mężczyzny z pracy nad relacjami łatwo niszczy parę w krótkim czasie.

Jak się zepsuć?

Więc zdecydowanie i ostatecznie postanowiłeś zerwać stosunki z młodym mężczyzną. Teraz musisz mu powiedzieć o swojej decyzji.

Szczególnie trudno jest rozstać się z mężczyzną, który bardzo cię kocha i nie puszcza. W tym przypadku musisz być taktowny i miękki, aby jakoś złagodzić cios jego uczuć.

Najlepszą opcją rozstania jest osobiste spotkanie. Rozmawiając z osobą z okiem na oko, okazujesz mu największy szacunek.

Ponadto, po takiej wiadomości, facet może mieć jakiekolwiek pytania lub będzie chęć wyrażenia siebie. To powinno być traktowane ze zrozumieniem, cierpliwością i taktem.

Na takie spotkanie wybierz spokojne miejsce, w którym możesz bezpiecznie rozmawiać. Lepiej jest spotkać się na terytorium „neutralnym”, a nie w miejscach, które są w jakiś sposób powiązane z twoją parą. Nie najlepsze opcje to twoja ulubiona kawiarnia, niezapomniane miejsca w parku lub mieszkanie, w którym często się spotykałeś lub mieszkałeś razem.

Aby właściwie przeprowadzić rozmowę, zastanów się wcześniej, co powiesz. Podaj powody, dla których postanowiłeś zerwać z facetem. Mów spokojnie, bez wyrzutów i oskarżeń. Szanuj uczucia swojego byłego partnera.

Bądź przygotowany na to, że człowiek weźmie tę wiadomość całkiem emocjonalnie. Nie obwiniaj go za to. Postaw się w podobnej sytuacji - jest mało prawdopodobne, abyś czuł się dobrze.

Przez korespondencję

Drugim sposobem na rozstanie jest wysłanie wiadomości lub e-maila. Dość często dziewczyny uciekają się do niego, który nie może zdecydować się powiedzieć facetowi w oczy o rozstaniu. Obawiając się nadmiernie gwałtownych reakcji, wolą zdalnie zrywać relacje. Są sytuacje, w których chłopiec i dziewczyna są obecnie w pewnej odległości od siebie, a osobiste spotkanie jest niemożliwe. W takim przypadku spróbuj również podać swoją decyzję, bez obrażania młodego człowieka.

Unikaj krótkich standardowych zwrotów, takich jak: „Odchodzę od ciebie, nie dzwoń ponownie!” zrób to.

Nie licz na to, że SMS-em z pewnością szybko i bezboleśnie się rozłączysz. Wszystko zależy od natury młodego człowieka i cech twojego związku z nim. Może być tak, że facet chce omówić wszystko na spotkaniu i nalega na to. Lub otrzymasz od niego trochę czasu wiadomości lub natrętne połączenia.

Po długim związku

Szczególnie trudna jest luka, jeśli spotykasz się długo i mieszkasz razem.W tym przypadku w twoim życiu po rozstaniu nastąpią znaczące zmiany. Przygotuj się na nie z wyprzedzeniem.

Partnerzy, którzy od dawna są razem, zwykle już dobrze się znają, rozwinęli wspólne życie. Dlatego w takim przypadku warto dokładnie rozważyć swoją decyzję i sprawdzić swoje uczucia.

W większości przypadków takie przerwy są odczuwane bardzo boleśnie. Być może w twojej sytuacji wciąż możesz znaleźć sposoby na uratowanie pary.

Dalsze życie

Często zdarzają się przypadki, w których byli partnerzy nadal komunikują się po rozstaniu, a nawet stają się dobrymi przyjaciółmi. Ale czasami ból straty i nieugaszone uczucia uniemożliwiają kontakt z pierwszym. W takich przypadkach musisz być w stanie poradzić sobie z emocjami i zebrać się jak najszybciej, aby rozpocząć nowe życie.

 • Postanowiwszy opuścić młodego człowieka, powinieneś także zrozumieć, że teraz twoje plany i marzenia dotyczące życia z tym człowiekiem są zakończone. Staraj się już z nimi nie mieszkać i tak rzadko, jak pozwalasz sobie na wspomnienia. Gdy po rozstaniu było mało czasu, pogłębianie się w przeszłość tylko pogarsza negatywne emocje: smutek, urazę, żal.
 • Spróbuj coś odciągnąć. Na przykład utwórz nowy obraz, który od dawna chciałeś wypróbować. Zarejestruj się w sekcji sportowej lub kole kreatywnym. Pomoże ci to utrzymać formę, poszerzyć horyzonty i krąg znajomych.

Jeśli jest to dla ciebie bardzo trudne, pozwól sobie na płacz. Szczere doświadczenie sytuacji zmniejszy napięcie i złagodzi ciężkie uczucia, które wywierają na ciebie presję.

 • Rozmowy na ten temat z bliskimi mogą być dobrym efektem terapeutycznym w depresji i depresji. Rozmawiaj z kimś, komu ufasz. Opowiedz nam o swoich doświadczeniach. Nawet jeśli naprawdę nie pomożesz praktycznej porady, szczera poufna rozmowa przyniesie ci ulgę.
 • Być może po jakimś czasie będziesz miał silny żal z powodu tego, co się wydarzyło i pragnienia zwrotu wszystkiego. To może być złudna iluzja. Czasami, po rozstaniu, kobieta nie tęskni za osobą, od której wyszła, ale za sposobem życia i jej zwykłym sposobem życia, który teraz się zmienił. W takiej sytuacji ważne jest, aby oddzielić prawdziwe uczucia od ulotnych przejściowych emocji. Przemyśl przyczyny, które skłoniły Cię do złamania. Po tym zakończ swój poprzedni związek. Dostosuj się, aby przejść do przodu i zmienić.

Nie blokuj się. Spróbuj dobrze się bawić i rozmawiać z przyjaciółmi. Odwróci uwagę od złych myśli i rozweseli cię. Zadbaj o siebie, spróbuj skorygować wszelkie niedociągnięcia, które zauważysz w sobie.

 • Łamanie relacji nie jest wcale końcem życia, lecz przeciwnie, jego nową cewką. Być może twój były partner w pewien sposób ograniczył cię i zwolnił, ale teraz ścieżka jest jasna i możesz śmiało iść do swojego marzenia, eksperymentować i rozwijać się.

Porady psychologiczne

 • Jeśli chcesz pozostać przyjaciółmi, a facet nie jest na to gotowy, nie naciskaj na niego i nie obrażaj się. Być może z czasem, kiedy jego emocje ustąpią, możesz się porozumieć. Najprawdopodobniej po zerwaniu kontaktu z tobą po prostu go zraniłem.
 • Być może mężczyzna, którego opuściłeś, będzie aktywnie próbował cię odzyskać. W takim przypadku należy zachować stanowczość. Ważne jest, aby nie dawać mu fałszywych nadziei. W przypadku silnego nękania rozmowami i wiadomościami spróbuj delikatnie i taktownie wyjaśnić, że jest to dla Ciebie nieprzyjemne. Czasami dziewczęta muszą podejmować trudniejsze kroki w takich przypadkach i zmieniać numer telefonu, ignorując próby poprzedniego człowieka, aby przywrócić parę.
 • Podczas rozstania dziękuj młodzieńcowi za te chwile, które były dla ciebie bardzo ważne, ciepłe i czułe. Nie może być tak, że twoja para nigdy się nie wydarzyła, co jest miłe do zapamiętania.
 • W przypadku, gdy byłeś inicjatorem luki, nie próbuj przesuwać całej winy na młodego człowieka.Czasami dziewczyny, rzucając facetem, próbują oskarżyć go o fałszywe pretensje i złożyć jak najwięcej skarg. W tak nieprzyjemnej sytuacji zachowanie twojej dziewczyny boli jeszcze bardziej.
 • Po przerwie nie trzeba przerywać komunikacji z przyjaciółmi i znajomymi. Twoje osobiste problemy nie powinny być przekazywane osobom trzecim.
 • Nie staraj się pospiesznie nawiązać związku bezpośrednio po zakończeniu poprzednich, tylko po to, by dźgnąć pierwszego lub zazdrościć. Szanse na spalenie są złe. W tym przypadku stracisz nie tylko czas, ale także będziesz zmuszony doświadczyć nieprzyjemnej sytuacji zerwania.
 • Jeśli powodem rozstania z młodym mężczyzną stał się twój nowy związek, nie wchodź w niepotrzebne szczegóły. Wystarczy krótko ogłosić, że w tej chwili masz uczucia do innego mężczyzny.
 • W niektórych przypadkach, aby przywrócić ukochanego, facet może podjąć dość drastyczne kroki. Wykorzystuje się szantaż lub zagrożenia samobójcze. W takiej sytuacji nie trać spokoju. Jeśli pójdziesz na ustępstwa wbrew twojej woli i wbrew podjętej decyzji, w przyszłości nic dobrego z tego nie wyniknie.

Odpowiednio ocenić sytuację, zwłaszcza jeśli chodzi o zagrożenie samobójstwem. Często jest to tylko rant. Trudne i mocne doświadczenia mogą jednak skłonić osobę do takiego kroku. Może powinieneś porozmawiać z krewnymi swojego byłego chłopaka i powiadomić ich o okolicznościach.

Napisz komentarz
Informacje podane w celach informacyjnych. Nie należy samoleczyć. Dla zdrowia zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Moda

Piękno

Związek